2.5 v6 satıyorum 2005 c vectra alıyorum

v6 vectra 2.5

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar c kasa 2005 1.6 comfort vectra almak üzereyim araç hk bilgilendirir seniz sevinirim 1.6 motorun kasayı kaldırmadığını söylüyolar ayrıca yakıt ve servis masrafları nasıl? bu arada meraklısına 2.5 v6 çok temizzz satılıktır:)

kenangocmen88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zafirada'da 1.6 ecotec var(1500 kg a yakın) iyi gidiyor aşırı bi zorlama yok...
ilk 3 vitesin torku yüksek 4 ve 5 de iyi gidio...böyle tasarlamışlar..
tabii vectra ile zafira'nın motorları aynı mı bilmiyorum....

2500cc den sonra 1600cc ye geçtiğin için sana muhtemelen ağır gelecektir...

corsaDistorsiyon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hocam açıkçası kasayı kaldırma konusunda biraz haklılar bence,özellikle de araba yüklüyken ya da uzun yokuşlar çıkarken performans istiyorsan,araba tepkisiz kalacaktır.Ama genel itibariyle 105-110 BG (75-81 KW) gücündeki bir motor bu ağırlığı problem etmiyor.Zaten arabanın konfor ve güvenliği o kadar iyi ki,insan bir yerden sonra da bunu pek önemsemiyor.
Yakıt tüketimi senin gaz pedalına olan uslubuna göre değişir.Rahat kullanırsan ve araba da düzgün ve bakımlı ise yaklaşık olarak 0.250-0.300ykr yakar km'de(trafiğe girmek yok ama :) ).Sen bana bakma aslında,sitemizde 500ykr yakan da var.

'Servis masrafları nasıl?' ne demek anlamadım.Servis masrafları iyi,güzel ve yüksek :)

Son düzenleme:

v6 vectra 2.5

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
170 hp araçtan inip 100 hp binmek biraz etki yapar tabikii ama araç çok masraf açmaya başladı 2005 c kasalar sizce nasıl masraflımıdır

kenangocmen88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bakalım yarın servise gitcem ne fiyat çekecekler daha 5000 kmde gerçi pek masraf çıkartmazlar gibime geliyo...

buraya yazarım yarın servis masrafını...

hi_cazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
biz 2000 motor vectra cd'den inip 1.6 passata binince çok kötü olduk. Baya zorluk çektik. Babam hala vectrasının performansını arıyor. Keşke 1.8t alsaydım diyip duruyor. Geçenlerde ben bu arabanın motorunu değiştircem diye tutturdu:D:D:D

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.8 war onu düşün istersen.

Ar19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yalnız hangi Vectra C bu? Eğer makyajlı olansa onların motorları yenilendi biliyorsunuz. 100 hp den 105 hp ye çıkarıldı. Tamam önemli bir fark değil ama twinport teknolojisi eklendiği için 100 km'de ortalama 1 litre daha az yakıyor twinport. Boyutuna ve donanımına göre gerçekten çok ekonomik bir araç.
Ama makyajlanan Vectra'larda da eski motor var özellikle 2005'lerde. Twinport 2006'dan itibaren başlamış olabilir enim değilim. Onu da mutlaka kontrol etmek gerekir!
Fakat 2.5'den sonra benzin ve vergi masrafı o kadar azalacak ki bence değer! Ayrıca hiç zannetmiyorum çok masraf çıkaracağını, taş gibi araba.