2 defa silindir kapağı açıldı, hala yağ yakıyor...

keno

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar, aracımdaki kurum nedeniyle 2 defa silindir kapağı açıldı, ilk açılışından sonra subaplar değişti, bir müddet sonra yağ yakmaya başladı, GÜNEŞ marka subap takıldı, 2. kez açıldıktan sonra subapların subap lastiklerini kestiği anlaşıldı tekrar yeni güneş subap alınarak başka bir usta tarafından açıldı, subap gaydları bron malzemeden yapıldı ancak yeniden 2500 kmde 1 litreden fazla yağ yakıyor. bunun sebebi güneş subaplarının kalitesizliği olabilir mi acaba? astra elegance twinport. cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim...

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
silindir segman durumu nasıldır acaba araç kaç km de ... belki segman silindir kısmı aşınmıştır o yüzden yağ yakıyordur ...

TmaC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi senle bun konuyu bi ara konusmustuq hatırlarsan halen sorun cözülmedimi :(

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bence güneşten

keno

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya tam çözdüm dedim bütün arızalar son buldu, yağ yakma olayı başladı. motor ilk açılmadan önce 10000 km bindim ve hiç yağ ilavesi istememişti. Ayrıca son kapak açılışında silindir boşluklarını ölçtüler, son derece iyi dediler. araç 75000 km de. bir de bu işi ismini vermeyeceğim tüm türkiye çapında bayileşmiş bir firma yaptı, onlar bu işi yıllardan beri yapan adamlar, bir de neredeyse akraba çıkıyorduk, çok titiz çalışarak uğraştılar. ama güneş subap olayı gibi sanki. tansu ustanın yorumu ne olur ki bu duruma...

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
neye kime göre yağ yakıyor ? araç hep mavi duman mı atıyor ... belki kaçak vardır aracın bi yerinden karter contasından , krank keçelerinden , egzantirik keçelerinden , yağ filtresi kısmından buralar iyice kontrol edildimi peki .

keno

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçen gün motoru toplayan ustaya götürdüm de o baktı sağına soluna, altına kaçak yok dedi. 2500 km de 1 litreden fazla yaktı. şimdi bir 200 km daha yapayım yine yol bilgisayarı uyarı verecek alttan 2. çizgiye gelimiş, uyarıyı 1. çizgiye gelince yapıyor sanırım. yani az kaldı yağ ilavesi isteyecek. mavi duman felan yok, sabah aracı ilk çalıştırdığımda da mavi duman olayı yok ama azalıyor işte...

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dijital göstergenden kontrol etmeyin direk çubuktan kontrol edin belki yağ müşiri yanıltıyor sizi ... 2500 km de 1 litre çok da 7 .000 km de bir yarım litre eksiltmesi normal karşılanabilir emisyon sistemi yüzünden PVC (Karter havalandırma sistemi) den dolayı her araç belli km lerde bir miktar yağ eksiltir oda normaldir ama sizin bence kaçaktan dolayı ... çekişte felan probrem varmı peki ?

keno

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çekiş çok iyi araçta hiçbir sorun yok çoğulukla şehirçi kullanılıyor. arasıra yağ çubuğundan kontrol ediyorum. benim araçta bir de yetkili servis tarafından çağırılıp yağ basın müşürü değiştirildi. türkiye çapında 44000 opel astra geri çaığırılmıştı. motorun açılma zamanıyla yağ basın müşürünün değiştirme zamanı aynı zamanlara denk geldi, onun bir etkisi olabilir mi ki?...

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
olabilir Kenan abi müüşir altadabilir sizi dijital göstergeden siz her zman yağ çubuğundan kontrol edin bence...