% 200 zam ! yazık,günah,ayıp !

yakup

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Alsın gariban dokunmayın garibe 30 asgari ücretliye bedel yiyin ağalar beyler yiyin hıçgırancaya kadar ---------------------------

orcinus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:mad: bu alsın da eskisi neden alamıyordu acaba doğruları söylediği, düşündüğü,tatbik ettiği için mi ?.... yoksa şimdikinin kaşı gözü daha mı güzel ? yazık bizlerin parasıyla istedikleri gibi at koşturuyorlar,emekliye de 600 ytl yi reva görüyorlar :alkis: ...............

abi, ben dalga geçiyorum ya. sen ciddi sandın galiba. dediğim gibi diğer ülkelerle kıyaslamamak lazım. orada şartlar farklı, hayat farklı. "orada bilmem ne meslek aylık 30000 dolar kazanıyor, burada da en azından 15000 dolar alması lazım" gibi cümleler yanlış geliyor bana. keşke doğru olsa da ben de en az 5 kat fazla para kazanırım ama öyle değil işte.burası türkiye. herşeyin bir ayarı olması lazım. devleti yöneten ilk 3 adamın aldığı paranın 10 katını alan adamlar var maaşını devletten alan. kurumlar arası ücret dengesizliği cabası. tanıdığımın biri, bir ilin müdürü. ne müdürü olduğuna gerek yok. il müdürü, şöforü ise işçi kadrosunda. müdürün 2 katı para alıyor. bu ücret olayı iyice saçmalaşmış, arap saçına dönmüş bir konu.

Kaanka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.unicef.org
abi, ben dalga geçiyorum ya. sen ciddi sandın galiba. dediğim gibi diğer ülkelerle kıyaslamamak lazım. orada şartlar farklı, hayat farklı. "orada bilmem ne meslek aylık 30000 dolar kazanıyor, burada da en azından 15000 dolar alması lazım" gibi cümleler yanlış geliyor bana. keşke doğru olsa da ben de en az 5 kat fazla para kazanırım ama öyle değil işte.burası türkiye. herşeyin bir ayarı olması lazım. devleti yöneten ilk 3 adamın aldığı paranın 10 katını alan adamlar var maaşını devletten alan. kurumlar arası ücret dengesizliği cabası. tanıdığımın biri, bir ilin müdürü. ne müdürü olduğuna gerek yok. il müdürü, şöforü ise işçi kadrosunda. müdürün 2 katı para alıyor. bu ücret olayı iyice saçmalaşmış, arap saçına dönmüş bir konu.
Tr de maaslar rahmetli Ozal yillar once aramizdan ayrilmis olmasina ragmen " Benim memurum isini bilir " mantigina endeksli ;)

Pehlivanoğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence normal.. YÖK başkanının altında yer alan rektörler aylık 40-120 bin lira arasında para alıyorlarmış diye çıkmıştı haberlerde. Kalfa ustadan fazla para alır mı? Tabiki hayır. Ya rektörlerin maaşı azaltılmalı, ya da bu zam haklı bir zam.

bunlar minarenin kılıfı!!! ben sadece kalfasına 1 ustasına 2 derim! seçimlerin nacizane sonucu bunlar! az bile 3 paket kömüre oy verenler düşünsün! seçimlerden önce hangi esnafla konuşsam akp diyordu! şimdi kan ağlıyoruz diyor. ama yine seçim olsa yine aynı yere oy atar! insanlar alışmış soyulmaya! hayırlısı demekten başka çare yok!

fcuhadar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bunlar minarenin kılıfı!!! ben sadece kalfasına 1 ustasına 2 derim! seçimlerin nacizane sonucu bunlar! az bile 3 paket kömüre oy verenler düşünsün! seçimlerden önce hangi esnafla konuşsam akp diyordu! şimdi kan ağlıyoruz diyor. ama yine seçim olsa yine aynı yere oy atar! insanlar alışmış soyulmaya! hayırlısı demekten başka çare yok!

Dostum bu memleket ne zaman adam olur biliyomusun..

Sen kendini en dürüst insan,karşındakinide oyunu kömüre bilmemneye satan adam olarak görmekten vazgeçtiğin gün hep beraber kenetlenip belki bu vatanı bu uçurumun ucundan döndürebiliriz..

toprakozz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ey türban nelere kadirsin :

yeri gelir sevap

yeri gelir zırhlı mercedes

yeri gelir %200 zam kazandırırsın!..

Allah bunların hesabını sizden soracak!..

şimdide tayyipi Peygamber efendimizde denk tutan kitapları diyanet onaylı olarak camilerde dağıttırmaya başlamışlar!..

bunlara ne denir?

+ 10000000000000000000000000000000000000000000000000000:alkis:

adnanguclu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
birde dindarız diye milleti kandırıyolar yanlarına çekiyolar..milyonlarca insanın hakkını nasıl ödiyceksiniz bakalım.alın alında harcayın paraları..vericeğiniz günlerde gelicek..

nihatayhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:mad: bu alsın da eskisi neden alamıyordu acaba doğruları söylediği, düşündüğü,tatbik ettiği için mi ?.... yoksa şimdikinin kaşı gözü daha mı güzel ? yazık bizlerin parasıyla istedikleri gibi at koşturuyorlar,emekliye de 600 ytl yi reva görüyorlar :alkis: ...............
emeklilerle ilgili kısmına sonuna kadar katılıyorum..
:good: :good: :good:

Son düzenleme:

nihatayhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eskisinin maaşı 5500
yenisinin 6600

nerde bu%900
yalanlandığı halde hala vurmaya devam etmek bence doğru değil.
selamlar:)