2001 astra cd - ARACIN SEYİR ANINDA SİLKELENMESİ

kursadaydin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
meraba 2001 model opel astra cd m var, her zaman aynı yerden benzin almaktayım ancak en son benzin aldıktan sonra aracım bi tuhaflaştı.

seyir halinde vites değiştirip gaza basınca arabam silkeleniyo, yani net ilerlemiyo, sebebi ne olabilir, aldığım kişi triger kayışının değiştirdiğini söyledi ama bellide olmaz sebep budan ileri geliyo olabilir mi?

Bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum. Kürşad AYDIN

psicomega

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dayunun. sebebi herşey olabilir. cok acıklayıcı oldu dimi ama sebep triger kayışı değil. eğer kayış yeni değiştiyse sente ayarından olabilir belki hafiften kaydırmışlardır ama bu sefer araba da zor calışırdı . ilk aldığında da varmıydı bu arıza yoksa benzin aldıktan sonramı oldu.

mertcoskun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tech cihazına bi baglat derim orda arızalı olan parcalar gözükecektir büyük ihtimal ya buji bobinindedir yada egr den dir ama tech bi baglat

astracı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eğer aracında depodaki benzin seviyesi çeyrek depo ve altında iken yapıyorsa benzin pompasından olabilir.Çeyrek deponun altında kullanmamaya çalış.En son aldığın benzin kalitesiz olabilir.Bende de aynı sorun vardı.Carbon clean önerilmişti.Ancak depoya 2 defa enjektör temizleyici attım ve yüksek devirlerde kullandım sorun çözüldü.

leonss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aldığın benzinden olabilir.. benzini değiştirdikten sonra olduysa benzindendir..

kursadaydin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabayı alalı 5 ay oldu, zaten sürekli olmuyo ara sıra oluyo, ama genede insanın canını sıkıyo, her zaman aynı yerden (opet) akaryakıt alıyorum ve yakıt şu anda çeyreğin üstünde :( genede bilgiler için teşekkürler

Abbasyolcu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fikir vermesi bakımından yazıyorum: 1999 model Astra CD sahibiyim. Bunda 1,5 ay önce bir pazar günü her zaman aldığım yerden depomu doldurttum. İki gün sonra İzmir yolunda araç silkelemeye ve çekişten düşmeye başladı. Ata sanayiinde tanıdık tamirci vardı. Hemen oraya gittim. Her yolu denediler (Bujiler değişti, EGR temizlendi, karbon temizliği yapıldı vs vs.). Ancak sebebini bulamadılar. Bilgisayarda da arızanın nedeni görülmedi. Daha sonra akıllarına ateşleme bobinini değiştirmek geldi. Bobin değiştirlince sorun ortadan kalktı. Hala bir sorun çıkmadı. Sen de deneyebilirsin. Saygılar..

Seyf

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fikir vermesi bakımından yazıyorum: 1999 model Astra CD sahibiyim. Bunda 1,5 ay önce bir pazar günü her zaman aldığım yerden depomu doldurttum. İki gün sonra İzmir yolunda araç silkelemeye ve çekişten düşmeye başladı. Ata sanayiinde tanıdık tamirci vardı. Hemen oraya gittim. Her yolu denediler (Bujiler değişti, EGR temizlendi, karbon temizliği yapıldı vs vs.). Ancak sebebini bulamadılar. Bilgisayarda da arızanın nedeni görülmedi. Daha sonra akıllarına ateşleme bobinini değiştirmek geldi. Bobin değiştirlince sorun ortadan kalktı. Hala bir sorun çıkmadı. Sen de deneyebilirsin. Saygılar..

Ayni kanaatteyim, benzerini ben de yasadim, hatta israrla bobin dememe ragmen, EGR ile ugrastilar, isin sonucu tartismaya kadar vardi, "sen daha iyi biliyorsun, biz bilmiyoruz, o zaman bilen birine gotur" dediler, "evet biliyorum" dedim ve gittim parcacidan denemek uzere bobini aldim ve geri goturmeye gerek kalmadi, tekleme sorunu tamamen ortadan kalkti.
Selamlarimla..
Seyf Kamali