2001 B2 1.8 elegance & 2001 Laguna 2.0 RXE ??

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben olsam laguna'yı tercih ederdim. vectranın sadece 1.8 olusundan dolayı vergi avantajı var galiba. tabi laguna kasko bedelinden yararlanmıyorsa.

erduvenci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence 2001 B2 1.8 elegance..

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Amcamda Vectra B1 var benden almıştı. Bende şu an sattığım eski arabam Laguna 1.6 yı sahibine yalvararak geri aldım. Benimki 1.6, yakıt konusunda iyi. 2.0 leri yer uçağı ama şehiriçi çok dur kalk yaparsan benzini oluk oluk içersin. 7,5 senedir kullanıyorum. Periyodik 10 bin kilometre bakımı hariç servise gitmedi. Arıza ışıklarıyla hiç karşılaşmadım şeytan kulağına kurşun Allah bozmasın. Laguna benzini koyup gazına basabileceğin rahat edeceğin bir araçtır. Bagaj yükleme olayı süper malum bagaj açılırken camla birlikte açılıyor. Ne bulursan at. Ben mangala-balığa giderken mutfak masası sandalye falan bile atıyorum hiç sorun değil :) Süspansiyon Vectra kadar olmasada sert. Bozuk yolda arkalardan bir takım sesler geliyor ama o birazda benden kaynaklı. Yani normalde yok. Vectra ile Laguna'yı yıkattıktan sonra yanyana koyuyoruz evin önüne. Bakışlar hep Laguna'ya :) Zor karar ben Vectra B hastasıyım ama Laguna kullanıyorum Vectra'yı aramıyorum. Karar sizin. Ama şunu söylemeden edemeyeceğim, Vectra çok temiz duruyor. Kısaca ikisininde ne olursa olsun temizi olsun, yıpranmamışı olsun yeter. Ayrıca bir düzeltme, 2001 ve 2.0 motor Laguna'larda Volvo motoru var genellikle ve RXE donanım yok. RXE 1.8 ve 1.6 larda var benimki gibi. 2001 sizin dediğiniz RXT'dir deri döşeme koltuk ısıtma dahil edildi görüntüsü cezbediyor.

Son düzenleme:

OpeLim44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
LAguna görüş olarak iyi durumda fakat vectra daha diri duruyor ..

Kısaca gösteriş istiyorsan=Vectra B2
Hız ve performans istiyosan= LAguna

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
bence vectra cunku rxt olsaydı laguna derdım elegance 1,8 hemde dırı duruyor gumuş grı lagunanın rengı kötuymuş cok eskı duruyor albenısı yok

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Efe kardeşim sen beni dinle Laguna al benzini koy gerisini ona bırak. Belki Vectra kadar sağlam olmayabilir ama konfor ve rahatlığı on numaradır. Binenler ne zaman satacağımı sorarlar. Bu arada çok sık şehiriçi yapacaksan tavsiye etmem Laguna'yı. Pek dur kalk sevmiyor, harareti hele hiç sevmez hızda istiyor haberin olsun. Ayrıca LPG takacaksanda tam uyumlu olmadığını duydum. Benzinde zaten az yakıyor. Tam bir uzunyol arabası. Karar senin.

iceboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Efe kardeşim sen beni dinle Laguna al benzini koy gerisini ona bırak. Belki Vectra kadar sağlam olmayabilir ama konfor ve rahatlığı on numaradır. Binenler ne zaman satacağımı sorarlar. Bu arada çok sık şehiriçi yapacaksan tavsiye etmem Laguna'yı. Pek dur kalk sevmiyor, harareti hele hiç sevmez hızda istiyor haberin olsun. Ayrıca LPG takacaksanda tam uyumlu olmadığını duydum. Benzinde zaten az yakıyor. Tam bir uzunyol arabası. Karar senin.

Bilgiler için teşekkür ederim ama bi noktayı anlamadım: Nasıl yani harareti sevmez? Radyatörü yada soğutma sistemindemi bir zayıflık var? Arabayı %90 şehir içi kullanıcam..Bizim astra f lerdeki gibi sürekli sabit olmayan bir hararet göstergesi mi var lagunalarda? Aslında Laguna ların kronik sorunları varmıdır ve varsa nedir bilgi verebilirseniz sevinirim kullanıcısı olarak? Tekrar teşekkür ederim.

erdem466

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra tabiki laguna alıp son sahibimi olmak istiyorsun

eRaGoN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
böyle bi vectra var ise ve hala duruyosa arkama bakmadan gider vectra alırım.. Sıkıştığın zaman vectrayı 1-1,5 mılyar düşüğe hemen satarsın ama Lagunayı nası satarsın onu bilemiyorum..