2001 vektra b 1.6 sallama sorunu kesiklik

salih_akkaya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba 3 yıldır 2001 vectra 1.6 comfort biniyorum sıralı gaz takdırdık aynı sorunlar bendede var ustaya gidiyorum kurum dan diyor gazcıya gidiyorum gaz filtre gaz enjektörlerini temizliyor kelebek boğazı temizliği enjektör temizleyici depoya bujiler düzenli değişecek normalden daha kısa sürede o zaman rahatlıyor..4-5 bin km bunları yapmak gerekiyor..bol masraflı ve artık arabanın koltuğuna oturunca hiç zevk almıyorum..

oguz006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla iyice soğudum bende arabadan büyük konuşmayayım ama birdaha opel almam.gerçekten çok sorunlu bir araç birde sorunlar giderilse eyvallah dicem ama ne yaparsan yap düzelmiyo.en iyisi marka değişimi.

mete.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bu gün egr valfinin bobin uclarina ölçü aleti bağlayip voltajini ölçtüm gaza basinca 5 volt gazi birakinca 0 volt acaba normal mi bilmiyorum
acaba bilen var mı ? yoksa deyişken voltaj olması gerekiyormu, yüksek hızlardada durum aynı gazı bırakıp verince 0 ve 5volt ara değerler yok ve motorda silkeleme.

Son düzenleme:

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bendede var bugun gıttım sanayıye sorun atesleme bobını veya bujı kablosu dedi araba gaz yemiyo bide motor sogukken kendı kendıne sallama yapıyo sorunum ama degıstırmedım suan ıyı sallama yapınca benzıne al bıraz sur sonra duzelıyo motor ısınınca, benzınde arabayı calsıtır sonra bıraz hız yap yanı 90 falan sallama cok az oluyo ama lpg sallama asırı oluyo sankı gaz fren yapıyomus gıbı motor ısınınca gecıyo sorun

sercan, problemin şu şekilde ise ; araç benzinde çalışıyor, lpgye geçiyor ve sallamaya başlıyor. motor ısınınca hiçbir sallama olmuyorsa yapman gereken lpg geçiş sıcaklığını yükseltmen. çünki motor suyu ısınmadığından gazı buharlaştırmıyor buda sallama stop etme gibi sorunlara yola açar. ama ısınınca geçer. senin araç erken geçiyor lpg ve lpg buharlaşmadığından sorun çıkartıyor.

eğerki bunu lpg servisin farketmediyse o servise bir daha gitme.

SERCAN006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sercan, problemin şu şekilde ise ; araç benzinde çalışıyor, lpgye geçiyor ve sallamaya başlıyor. motor ısınınca hiçbir sallama olmuyorsa yapman gereken lpg geçiş sıcaklığını yükseltmen. çünki motor suyu ısınmadığından gazı buharlaştırmıyor buda sallama stop etme gibi sorunlara yola açar. ama ısınınca geçer. senin araç erken geçiyor lpg ve lpg buharlaşmadığından sorun çıkartıyor.

eğerki bunu lpg servisin farketmediyse o servise bir daha gitme.
benzındede sallama var ama az, bugun cıktım bı sey yoktu arabada arada bır oluyo gecen arabayı benzıne aldım en fazla 4 dk surmusumdur ama sıcaklık daha yeni mavının ustune cıkmıstı dedim bi deneyim 90 km hızda araba 2 defa cok az hıssetım salladı sonra gaz yemedi gaza basıyorum gec tepki veriyodu benımde aklımda lpg vardı benzınde deneyınce anladım neyse 5 6 dk benzınde surdum sorna lpg ye aldım bı sey olmadı opel garaja gittim hakan abı buyuk olasılıkla atesleme bobını veya bujı kablosu dedı ateslemeyı tam saglıyamadıgı ıcın gaz yemedigini söyledi aslında ılk 2 hafta önce motor yeni calsıtıgında az hareket ettim stop etmeyle basladı marsa basıyorum stop ediyodu 3 defa bastıgım an stop etti sonra gaza asırı yuklendım hareket edınce sonra gaz yememeye basladı sonra durum bu hale geldi teklemeye basladı ama bayramdan sonra yaptıracam

Son düzenleme:

mete.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
uzman arkadaşlar 2001 vectra b 1.6 z bu durumu servisler de bilmiyor normal çalışması bumudur yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.

kamuran66

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzin pompasına baktırdınız mı? Deponun içinde benzin pompaının ucunda süzgeç var eğer süzgeç tıkalı ise benzin akışı tam sağlanmadığı için sarsıntı olabilir. Bir kere başıma geldi benzinp pompası çalışmadığında ( LPG de iken pompayı iptal eden role koydurdum) reölantide arabayı durduramıyordum . Sonra rolenin kontaklarının arasının meme yaptığından dolayı benzin pompası bir devre giriyor bir girmiyorumuş roleyi değiştirdim sorun gitti.

mete.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kamuran bey bende rolanti sorunu yok egr bozuk gibi sallama var.

Son düzenleme:

mete.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar egr nin vectra daki çalışma prensibi nedir tam bilen yok mu ben 5 volt ölçüyorum seyir halinde gazı bırakınca 0 volt ardından sallama yapıyor araç.