2003 corsa triptronik vites sorunu acill!!

Ghostbuster

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar benimde easytronick 2004 corsam var.Bende şanzuman sorunu yasadım servise gittim beyin+volan+baskı balata=5000 ytl dediler.Saolsun eski bir servis çalışanı olan ustam olayı 300+200 işçilik olarak 500 ytl ye bitirdi.Olayın özüde anlattığına göre şuymuş.Servisler genelde volan olayını arıza yapmasada baskı balatayı değiştirirken geçirmesyon usulu işe değiştirip olayı bitiriyormuş.Servislerin genelinde bu varmış banada volan ile beraber değişecek demişti iki ayrı servis sadece baskı balatayı değiştirerek olayı çözdüm.şanzuman beyni ile ilgilide gerçekten beyin çeşitli nedenlerle arıza yapabiliyormuş.Arıza yazılım yada donanım arızası şeklinde 2 çeşitmiş.1. eğer yazılım arızası ise 100-150 ytl gibi ufak bi rakamla kurtarabiliyorsunuz.2. eğer donanım arızası ise ozamanda bunun tamirini yapan yerlervarmış ve oralarda sorun çözülyormuş.Şükür bende sadece yazılım problemi varmış oda böylece çözüldü.Ustamın verdiği bilgilere dayanarak yazıyorum en kötü butür pahalı parça arızalarında kartal onka isimli anadolu yakasının en büyük çıkmacısı var oraya gidiyorsunuz hemen bilgisayardan ihtiyacınız olan parçanın sıfır fiyatına bakılıyor örneğin 1500 ytl lik bir şanzuman beyni hemen bu rakam 3 e bölünüp 500 ytl oluyor çıkma sağlam bir şanzuman beyni almış oluyorsunuz.Aldığınız her parçanın 3 gün garanti süresi var bu 3 günde parçayı alıp taktırıp deneyip sağlamlığından emin olabiliyorsunuz.Gerçekten dürüst çalışan ciddi bir yer.Saygılarımla..

ergunonal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
"Dik yokuşta aracı zorlamak beyin arızasına neden olur" demek bilimsel değil ve pratikte bence mümkün değil. Ha bir takım mekanik arızalara neden olabilir şanzımanda. Fakat şanzıman ecu'sunda arızaya neden olmaz. Bir kere ecu (beyinde)da arıza nasıl olur. 1- Yazılım sorunu: Yeniden programlanarak sorun çözülür. 2- Fiziksel sorun: Oksitlenme, su alma, lehim çatlağı vb. nedenlerle devrenin tamamlanmaması yada kısa devre gibi sonuçların ortaya çıkaracağı problemler olabilir. Bu tür problemler temizleme, lehimlerin kontrolü ve düzeltilmesi gibi basit onarımlarla düzelebileceği gibi, yukarıda belirtilen nedenlerden ötürü yanma vb. sonuçlar ortaya çıkmışsa kalıcı hasarlar oluşmuş olabilir. Bu da ecu'nun değişmesine kadar varan bir takım işlemleri gerektirebilir. Size söylendiği gibi, öyle "rampada zorlanınca beyin bozulur" demekle olmaz, makul bi izahı olması gerekir, diye düşünüyorum.
Selamlarımla..

simdi söyle mesela yokusu cıkmayı deniyorsun eger lastikler donuyosa sorun olmuyomus ama cıkamayıp lastikler kitleniyorsa denemiyecekmissin ben sadece 2 kere denedim beyni yedik (ben arabamı kısın kullanmamayı dusunuyorum)

arkadslar serviste ben sansuman beyni+debriyaj baskı balatası+ön fren balataları+işçilik=2500 ytl verdim hemde 6 taksitle servislerde 3 yas üstü arabalara %25 indirim var

dely

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sorun bendede oldu malesef ve 2100 YTL gibi bir fiyata değiştirdim..
Lanet olsun biraz daha kullanıp satıcam zaten corsamı :(:(

baturace

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dün benim arabaya rutin bakım yapıldı.Servise girmeden arabada hiç arıza vermedi bilgisayar ama servisten çıkışta triger yağ marş dişlisi ve içindeki plastık değişti.Arabayı almaya gittiğimde araba otomatik vites arızası verdi.neden olduğunu bulamadılar şimdi çıkma beyin arıyolar. deneyeceklermiş araba normal vitesle gidiyor.beyin arızalı olsa normal viteste kullanılabilirmi.ve bunun parasını benden isteyebilirlermi.

baturace

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ANKARADA OLANLAR BANA İYİ BİR YER TARİF EDEBİLİRMİ BU BEYNİ YAPABİLECEK BİRİNİ TANIYAN VARSA BANA MAİL ATSIN LÜTFEN
metindemirb@gmail.com

saygılar

zafergani

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.sahinopel.com
corsa triptronik .. bu hatayı yüksek şarzdan dolayı da verebiliyor. araba F te kalıyor ve viteslere gecmiyor. Şarz dinamosundaki sorundan dolayı . gecenlerde yapmıstık bir tane. dinamoyu tamir ettik ve düzeldi. fakat teshisi beyinden koymuslarsa. biey diyemeyecegim..

maximus55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel Astra Easytronic Vites 2008

Sevgili Opel'ciler,
1999 yılından beri Vectra 2.0i, Irmscher Line, Manuel Vites kullanan bir Opel'ciyim. Aracım beyaz renkte ve oldukça alımlı bir Vectra'dır.
Aracım halen 77,000 km de, çünkü işim gereği uzun seyahatler yapma şansım pek yok.
Bu arada aracımı yenilemek amacıyla bir ikinci el Vectra 2.0T, 175 HP, 2004 model, Manuel Vites, 105,000 km araç ile Astra 1.6, 115 HP, Easytronic Vites, 2008 mode, 0 km araç arsında karar vermeye çalışıyorum.
Easytronic şanjman konusunda foruma katılan arkadaşların yazdıkları çok cesaret kırıcı. Ayrıca arkadaşım olan bazı Opel servisi ustalarının sözleride bu doğrultuda.
Gerçekten ilk defa kullanmayı düşündüğüm Easytronic şanjman bu kadar kötümü?
Tüm Opel severlere sevgiler ve kazasız-belasız sürüş dileklerimle...
Maximus55

sertancay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selamlar geçen gün bende çamura saplandım neyse kurtarmak için biraz debelendik neyse arabayı sonra yardımla çıkardık...
İki gün sürsince araı kullandım sonra tam yolda giderken arıza verdi yol ortasında f yazdı o sırada gazada basıyorum tabi ama motor yüksek ses verince hemen vites kısmına baktım ve anladım ki arıza var hemen kenera çekip aracı durdurdum...
sonra çalışmadı ve çekiciyle servise gittik bana bir fiyat çıkardılar 3500 ytl filan tabi %25 indirimleride varmış söyledikleri baskı balata bilyesi ve beyin değişecek dedim bu nasıl iş otomatik viteste baskı balata nasıl yanar dedim...
standart olarak kullanıcı hatası dediler bizde yedik sonra bir büyüğümüzün tavsiyesi ile başka özel bir servise götürdük şimdi araç orada baskı balata değişecek sonrada beyin sıfırlanacak inşallah olurda fazla masraf çıkarmaz.benimde anlamadığım en küçük şeyde 38000 deki araba beyin arızası yaparsa işimiz var...
bu arada astrammm arkadaşa teşekkürler servis onların servisi halledeceklerini söylediler kolay gelsin...

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selamlar geçen gün bende çamura saplandım neyse kurtarmak için biraz debelendik neyse arabayı sonra yardımla çıkardık...
İki gün sürsince araı kullandım sonra tam yolda giderken arıza verdi yol ortasında f yazdı o sırada gazada basıyorum tabi ama motor yüksek ses verince hemen vites kısmına baktım ve anladım ki arıza var hemen kenera çekip aracı durdurdum...
sonra çalışmadı ve çekiciyle servise gittik bana bir fiyat çıkardılar 3500 ytl filan tabi %25 indirimleride varmış söyledikleri baskı balata bilyesi ve beyin değişecek dedim bu nasıl iş otomatik viteste baskı balata nasıl yanar dedim...
standart olarak kullanıcı hatası dediler bizde yedik sonra bir büyüğümüzün tavsiyesi ile başka özel bir servise götürdük şimdi araç orada baskı balata değişecek sonrada beyin sıfırlanacak inşallah olurda fazla masraf çıkarmaz.benimde anlamadığım en küçük şeyde 38000 deki araba beyin arızası yaparsa işimiz var...
bu arada astrammm arkadaşa teşekkürler servis onların servisi halledeceklerini söylediler kolay gelsin...
aracını makınaya bağladım gerçektende beyin arızası vardı.hatta çok kişi bunla ugraşma beyın arızası var dedi ama kafaya taktım beyını kurtaracaktım vede kurtardım. sadece baskı balata değiştirdim. aracın hazır bugunde misafirimiz olsun yarın alabılırsın..:)
bu arada senınki easytronic şanzuman daha anlamlısı mekanık sanzumanın elektronıklenmişi debrıyaj pedalı yok ama elektrıklı motorlar sayesınde kendısı debriyaja basıyor.. vıtes sıstemıde motorlar sayesınde değişiyor.