2004 model yeni kasa Opel Astra H 1.6 bagaj kapağı açılmaz oldu

adsahin01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba.
2004 model yeni kasa Opel Astra H 1.6 aracımın baga kapagı normal şekilde çalışırken birden açılmaz oldu. En son kapattıgımda hafifce kapatmısım. Tam yerine oturmamıstı. 20-30dk lık bir yılculuktan sonra bagajı acmam gerekti ama acamadım ve o gunden beri acılmıyor.

Uzaktan kumanda ıle defalarca acıp kapadım kapıları ama bagaj kapısı acılmıyor.

Bagaj kapısının kılıtı acılırken duyulan sesde iyi duyulmuyor.

Bagajı ictende acamıyorum. icten acilacak bir yeride yok.
Direk anahtarlada acılmıyor.

Boyle bir problemle karsılasan oldu mu?

Bu problemi nasıl çözebiliriz?

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Bagaj kapagı genelde kumanda ile açıldığından anahtar la hemen açılmayabilir. anahtar deliğinden biraz WD-40 Vb. yaglı temizleme spreyi sık. bide anahtarı sokup direkt çevirince açılmıyo anahtarı içe bastırıp çeviriyosun değilmi.?

adsahin01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bagaj kapagının uzerinde anahtar deligi goremedim. bugune kadar hep kumandayla actım. yeni kasaların bagaj kapagı anahtar deligi neresinde oluyor acaba?
Cevabınız icin sagolun

hONoUR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim de bagaj kapağı zor kapanıyordu kilit yeri gecşediğinden kaynaklanıyormuş. Belki aynı sorundur ama tab benimki kapanmadığı için çok sorun olmadı sanırım araca alttan bakılıp açılabilir ya da gizli bi yerde bi tuş olabilir.

adsahin01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracımın Garanti Bankası Eureko Sigortadan kaskosu var. Kasko acılmayan kapının tamiratını karşılarmı acaba?

reklama gerek yok

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı olay 2006 combo cdtı da oldu servis göbek değisecek dedi 120 ytl gbi bi fiyat soyledi ama iskiklerde bi opelci usta 5ytl ye onardı genelde oluyomus plastik bi parcadan kaynaklanıyomus

nzambak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeş depo kapağının içindeki plastik sibop ve bagaj açma aparatını al bagaja içerden ulaş plastik kapağın üzerindeki lastik tapa var onu çıkar ve o plastik parçayı içine yerleştirip çevir böylece açılacaktır. içine dişlilerin arasına büyük ihtimalle bi parça sıkışmıştır. içini açıp temizleyebilirsin ben öyle yapmıştım içinden kırılan arka camın parçaları çıktı