2004 vectra almayı düşünüyorum yardım :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Pitt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi günler arkadaşlar. Bu günlerde c kasa 1.6 vectra almayı düşünüyorum ama duyduğum bi kaç şeyle ilgi çekincelerim var. Yardımcı olursanız sevinirim :)

1- Aracın bakımlarının masraflı olduğunu söylüyorlar. Doğruluk payı nedir. Özel servislerde yıllık aşağı yukarı ne kadar bakım masrafı olur?

2- Aracın beyninin sorun yapma olasılığının yüksek olduğunu ve yapınca çok uğraştırdığını söyleyenler var doğru mudur?

3- Aracın yağ eksiltme sorunu olduğunu söylüyorlar böyle bir sorun yaşadınız mı ?

4- Son olarakta kimisi performans hakkında gaza dokun 140 görür diyor kimisi de hiç tatmin edici olmadığını rampada zorlandığını söylüyor. Aracın performansı lpg li ne durumdadır. Ben arkadaşımın 1.6 otomatik tüplü 2005 toyota corollasına biniyorum performans tatmin edici. Bu aracın performansı corollaya kıyasla ne durumdadır acaba.

Babam toyota taraftarı ama ben kesinlikle vectra istiyorum. Yardımlarınız için teşekkürler. :)

naci üzer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectra bence 2.0 motor daha iyi düşünürsen, 2.el araçların sorunları vardır sorunsuz bulmak zor gibidir opel markadır bakımlar normal seviyelerde olur özellere yaptırabilirsiniz,parça konusunda orjinalde tabi fiyat farklı yan sanayi makul seviyelerdedir, çıkma olarak hurdacılarda da istenilen parça bulabilirsin, vectra farkı başkadır..

Pitt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Millet opel deyince hemen saldırıya geçiyor. Bence görünüş olarakta çok iyi bir araba. Acaba performansı dedikleri kadar üzer mi.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2004 vectra 1.6 için performans göreceli oluyor biraz defalarca tartışıldı bu forumda.vectraya yeterli bir motor bence. b kasaya göre şehiriçi daha seri kullanımı var hatta.bu soruyu kendinize sormalısınız aracı nasıl kullanmak istediğiniz ile alakalı seri kullanıma tam cevap vermeyebilir ama asla motor yetmiyor denilemez..
Toyota ile asla kıyaslamayın Japonlar çok farklı saf motor oldukları için :) şaka bir yana performansı hakkında bunları sölyebilirim.motor beyni arızası verebiliyor ecotec ler yani almayı düşündüğünüz araç sağlam baktıracaksınız başka çaresi yok en azından motor beyni kurcalanmışmı arıza tespit cihazında arıza kaydı varmı gibi.
yağ yakma konusu ise ilk sorunuzla alakalı devirli kullanırsanız 10000 de 1-2 lt eksiltebilir motor km yüksek ise biraz daha artabilir ama sakin kullanımda 1lt yi geçeceğini zannetmiyorum ki servis kitapçığında da bu eksiltme normal olduğu kabul ediliyor
düşük km li ve temiz kullanılmış bir vectra c gayet fiyatına göre alınabilir bir arabadır emsallerine göre

Pitt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
130 binde bir araç var baktırıp temizse almayı düşünüyoruz. Ben zaten şehir içinde sakin kullanıyorum önemli olan uzun yoldaki performansı :) Bakalım İnşallah temiz araç buluruz :)

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi günler arkadaşlar. Bu günlerde c kasa 1.6 vectra almayı düşünüyorum ama duyduğum bi kaç şeyle ilgi çekincelerim var. Yardımcı olursanız sevinirim :)

1- Aracın bakımlarının masraflı olduğunu söylüyorlar. Doğruluk payı nedir. Özel servislerde yıllık aşağı yukarı ne kadar bakım masrafı olur?

2- Aracın beyninin sorun yapma olasılığının yüksek olduğunu ve yapınca çok uğraştırdığını söyleyenler var doğru mudur?

3- Aracın yağ eksiltme sorunu olduğunu söylüyorlar böyle bir sorun yaşadınız mı ?

4- Son olarakta kimisi performans hakkında gaza dokun 140 görür diyor kimisi de hiç tatmin edici olmadığını rampada zorlandığını söylüyor. Aracın performansı lpg li ne durumdadır. Ben arkadaşımın 1.6 otomatik tüplü 2005 toyota corollasına biniyorum performans tatmin edici. Bu aracın performansı corollaya kıyasla ne durumdadır acaba.

Babam toyota taraftarı ama ben kesinlikle vectra istiyorum. Yardımlarınız için teşekkürler. :)

1- Sınıfında bakımları rakipsiz ucuzluğu olan bir arabadır, park ederken yanlışlıkla kırsan stopları 35 lira olan bir başka araba varsa o da Vectra B :D
2- Beyin arızası denen şey gaz pedalı sensörü, çok basit ve ucuz bir tamiri var, eli tornavida tutan bir insan azim ederse çok ucuza tamir edebilir.
3- Yağ eksiltme arabasından arabasına değişiyo, buharlaşarak eksilme normaldir, kaliteli yağ kullanırsanız eksilme olmaz. Kmsi yüksek ise 10w-60 tam sentetik mobil1 new life atarsınız keyfinize bakarsınız.
4- Kasa'nın ağır olduğu doğrudur, araba çok atik değildir ancak 1.6 olanı devirli kullanırsanız hiç zorlanmadan sırtlıyor arabayı ve torku kaybetmediğiniz taktirde rampalarda bayılma yapmıyor hızını koruyor, ha ben haldır haldır hızlanayım derseniz 3. vitese çekip 5-6bin devirde ilerlemeniz gerekebilir. Devirsiz kullandığınızda 1.9CDTI bile bayılıyor rampada, dizelde 2bin devir benzinlide 3500 devir rampada ideal devirdir. Benim favorim 2.2GTS modellerdir, hem tipi güzel hem motoru güçlüdür.
Ancak Vectra 1.6 cüssesine sınıfına göre en az yakan arabalardan biridir, uzun yolda 5-5.5 litre ile seyretmek mümkün. 140-150km hızlarla seyredildiği taktirde 7 litreyi geçmiyor.

Pitt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1- Sınıfında bakımları rakipsiz ucuzluğu olan bir arabadır, park ederken yanlışlıkla kırsan stopları 35 lira olan bir başka araba varsa o da Vectra B :D
2- Beyin arızası denen şey gaz pedalı sensörü, çok basit ve ucuz bir tamiri var, eli tornavida tutan bir insan azim ederse çok ucuza tamir edebilir.
3- Yağ eksiltme arabasından arabasına değişiyo, buharlaşarak eksilme normaldir, kaliteli yağ kullanırsanız eksilme olmaz. Kmsi yüksek ise 10w-60 tam sentetik mobil1 new life atarsınız keyfinize bakarsınız.
4- Kasa'nın ağır olduğu doğrudur, araba çok atik değildir ancak 1.6 olanı devirli kullanırsanız hiç zorlanmadan sırtlıyor arabayı ve torku kaybetmediğiniz taktirde rampalarda bayılma yapmıyor hızını koruyor, ha ben haldır haldır hızlanayım derseniz 3. vitese çekip 5-6bin devirde ilerlemeniz gerekebilir. Devirsiz kullandığınızda 1.9CDTI bile bayılıyor rampada, dizelde 2bin devir benzinlide 3500 devir rampada ideal devirdir. Benim favorim 2.2GTS modellerdir, hem tipi güzel hem motoru güçlüdür.
Ancak Vectra 1.6 cüssesine sınıfına göre en az yakan arabalardan biridir, uzun yolda 5-5.5 litre ile seyretmek mümkün. 140-150km hızlarla seyredildiği taktirde 7 litreyi geçmiyor.

Çok sağolun içim rahatlamaya başladı :)

seulement

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam .konu acmayı kullanmayı beceremedim.konuyla suan alakasız ama yardım edersenız sewınırım

bamsıbeyrek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Beğeniyorsan temiz bir tane al bin problemsiz araba zaten yok sen az problemli olanı bulmaya çalış toyota alıpta onun uzun yolda içine aldığı sesi, teneke gibi kapanan kapılarını plastik top misali süspansiyonun eksilerini dert edeceğine bin vectraya şehir içinde aheste aheste, uzun yolda süzülerek tokluk hissi ile güven duyarak birazda sert süspansiyonla virajlarda yığılmadan frenlemeden gaza basarak gitmenin tadını çıkar sonrada rahatlıkla arabaya biniyorum de bahtın açık olsun...

vectra2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2004 opel vectra c al temizinden yazlık kışlık bakımlarını yaptır gir otobana rahatlığını gör PİTT rumuzlu arkadaş

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...