2006 AstraG 1.4 Twinport Modifiye

The End

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 2006 AstraG 1.4 Twinport aracım var... Aracın moturuna modifiye yapacağım ama sıralı olarak nereden başlamalı ve nasıl bir yol izlemeliyim. Ayrıca 1.4 motorda performans arttırmanın yollu varmıdır?? Teşekkürler

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Slm,

Bende de 1.4 Corsa Twinport var.Benim arabamda perormansa yönelik olarak Spitfire buji, Hp Maxflow intake kit ve HKS son susturucu var.Zaten Twinport motorlara da daha bişey yapılamıyor, hatta chip tuning bile beynin yapısından dolayı uygulanamıyor.Ancak param ve zamanım var, uğraşırım dersen 1.4 motordan da performans almak mümkün.Örneğin www.dbilas.de 'ye bakarsan aracına uygun parçaları bulursun.Mesela Flowtec Intake Manifold+Ecu update ile +25Hp alındığı iddia ediliyor, bedeli 1.100€ - 1.200€ arasında Almanya için. Yine dbilas'ın Flowtec Intake Manifold+Ecu+Turbo ve turbo için gerekli donanımı sunduğu bir set var ki bu da aracı 180Hp'ye çıkarıyor.Bunun bedeli de Almanya için 5.000€'nun biraz üzerinde.Gelelim problemlere, bu firmanın TR distribütörü İzmir Best Servis.Dbilas 2 yıl garanti verdiği için parçayı alıp kendin takamıyorsun, Best Servis'in takması lazım.O zaman da zaten yüksek olan bu bedeller ne olur artık sen tahmin et...Opel için performans arttırıcı çalışmalar yapan tek firma da şu an için dbilas...

The End

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Verdiğin aydınlatıcı bilgiler için çok teşekkür ederim Skyeye Dostum.. Sayende kafamda biraz bişeyler oluştu... Yurtdışında bulunan Kit'i alırım almasına ama seninde dediğin gibi bir o kadarda Teknik servise veririm galiba... Peki senin aracında bulunan Spitfire buji, Hp Maxflow intake kit ve HKS son susturucu maliyeti ne kadardır ve kaç beygir etki eder tahminen.... Aracın garantisi devam ediyor yaptırırsam garanti bozulurmu?

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Buji setini 63€ almıştım galiba geçen sene.Intake kit 200€-220€ gibiydi.HKS de 250€-270€ arası bişeydi...Ben taktırdım valla garantiyi iplemediğim için, sadece bakımlarını yaptırmaya görtürüyodum yetkili servise.Garanti süresi bitince de kurtuldum kan emicilerden...

verderveremem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yanlız bu ilavelerle alacağın performans farkı corsa daki gibi belirgin olmayabilir. neticede astra daha ağır. ben açıkçası o araca yapılacak olan motor modifiyesinin tatmin etmeyeceği kanaatindeyim...

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dragon' Alıntı:
bu araçlara Turbo uygulaması yapmak çokmu maliyetli oluyor?

Yavuuuz!!! :mad: :D

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra G + Modifiye = Çokkkkkk para + çok zamannnnnnn
arabayı değiştir bence en iyisi bu

Neutral

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şahsi görüşüm 1.4 arabaya modifiye güzel olmuyo