2006 corsa 1.3 cdti silvirline kızdırma bujı problemı yardım!!!!!!!!

ferroo88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba
aracımı prıyodik bakım yaptırdım keyifle süreyim derken havalar soğuduğu için sabahları zor çalışmaya başladı ilk defa karsılastım bujılerden oldugunu dusundum en yakın sanayıye gıtım bujı degiştiriken \\\\\* kırıldı ve motorta kaldı\\\\* canım çok sıkın çıkarmaya çalıştılar kaynak ile nafile kapak açılıcak dıyorlar , hem masraflı ve bujı bıle yapamayan bır usta nasıl bu ıslemı yapacak . Bu sekılde kulanırsam sorun olurmu. Ne yapmalıyım

cvplarınız için çok teşekür ederim konuyla ilgili bilgi sahiplerinin önerilerini bekliyorum.

badwet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun maalesef böyle insanlar mevcut geçenlerde bir arkadaşımın focus c max'ında aynı olay meydana geldi kapak açılıp bujiyi çıkardılar

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun geri insanlar bare yaptığın ayıbı ört. Bahane üretir zaten öyle dersende.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Ayrıca kızdırma bujisi olmadan kış günü ansızın yolda kalabilirsiniz bir anca önce duzelttirin hatalarını.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Şuana kadar 3 kere ayrı ayrı bujileri değiştirttim bir sorun yaşamadım maşallah. Yetkili servis kazık ama işte böyle durumlarda seviyorum en azından sorumluluk onlara ait oluyor ve parça garantiside cabası.

ferroo88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilginize teşekür ederim. daha geniş bilgiye sahip arkadaşların önerilerini bekliyorum saygılar
*malıyeti nedir
*bunu çıkaracak tornacı tanıdıgı olan arkadaşlar
*sonradan sorun olurmu, kapak açıldıgında.

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
ilginize teşekür ederim. daha geniş bilgiye sahip arkadaşların önerilerini bekliyorum saygılar
*malıyeti nedir
*bunu çıkaracak tornacı tanıdıgı olan arkadaşlar
*sonradan sorun olurmu, kapak açıldıgında.

Maliyeti konusunda ustanın insafına kalmış bir şey. Ancak bu hatayı yapan ustaya götürürsen bu sorunu ücretsiz çözümlemese bile çok daha uygun fiyata halleder kanısındayım.
Antalyada otursanız yardımcı olmaya çalışırdım ama onu her usta çıkartır çok zor bir şey değildir.
Sonradan hiçbir sorun olmaz yenisini takarsınız zaten kapak zaten her koşulda açılan bir şey bunda korkulucak bir şeyde yok :)

ferroo88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Maliyeti konusunda ustanın insafına kalmış bir şey. Ancak bu hatayı yapan ustaya götürürsen bu sorunu ücretsiz çözümlemese bile çok daha uygun fiyata halleder kanısındayım.
Antalyada otursanız yardımcı olmaya çalışırdım ama onu her usta çıkartır çok zor bir şey değildir.
Sonradan hiçbir sorun olmaz yenisini takarsınız zaten kapak zaten her koşulda açılan bir şey bunda korkulucak bir şeyde yok :)

ilgine teşekür ederim aynen dedigin gibi yapan usta çok mahcup oldu arkadaş tavsiyesiyle gıtmıstım uygun fıyata açıcak. motorum çok ıyı durumda açtırmak hıç ıstemıyorum boylede kullanamıyorum artık açtırıcaz son çare :D

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hocam başka bir sitede arkadaşımızın bujisi kırılmış ve araştırmış Bursa da bir usta kapak açmadan da yapıyormuş istersen biraz araştır..olmadı bence açtırma kapağı sonuçta diğer ısıtmaların çalışıyor en kötü sabah çalıştırırken 1 kere değil de 2-3 kere ışıkları yakar söndürürsün sonra basarsın marşa..benim sattığım aracımda baya bozuk bozuk kalmıştı..