2007 corsa D lpg tavsitesi

jrdemon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güvendiğim ustam
Landi markanın turbosunu tavsiye etti atiker ve BRC bu motora olur ancak,sıkıntı çıkartabilir dedi
bugün onun dediğini taktıracağım herhalde hayırlısı...

jrdemon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ustamın tavsiyesi ile Landi marka yı bugün taktırıyorum, BRC ve atikerde olur ama bu daha sıkıntısız dedi, araca daha uygun dedi.
Bakalım ilk ölçüm sonuçlarını yazarım
ilginiz için herkese teşekkürler

panzeropel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
LPG Kitini taktırınca değerleri paylaşıcam demiştim ama biraz geç kaldım.
Zavoli 4 Silindir Alisei/Bora OBD II Akıllı Sistem LPG Dönüşüm Kiti montajını yaptırdıktan sonra uzun yol denemem de LPG'nin ortalama fiyatı 2.33 TL'den olmak üzere km de 0.19 kuruş yaktı.Benzinden sonra bana gayet normal gelmekle birlikte 890 km'yi molalarla birlikte ortalama yol süresinden biraz daha erken gitmem gerektiği için aracı zorladığımdan dolayı sakin kullanımda daha da düşeceği kanaatindeyim.
Şu an da şehir içi yakıt durumunu test ediyorum.Onu da paylaşırım.
Montajını yaptırdığım kiti de tavsiye ederim.Herhangi performans kaybı olmadığını düşünüyorum.Ustamın da emeği çoktur.Montajdan sonra çoğu araç %2-%3 hata payı verirken benim aracım da hiç hata çıkmadı. %0 ile çıktık yola. :)

jrdemon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla bende baya memnun kaldım sanki... gerçektende kitten ziyade işçilik önemliymiş..
ilk ölçüm 40 tl lik gaz : lt si 2,15 (opet) toplam 18,6 litre... gidilen yol =148km...
hepsi şehir içi hatta özellikle bol trafik istanbul içi köprü vs... ancak tabi buna lpg takılırken test aşamasında bağırta bağırta bastıklarıda dahil..

ortalama şuanda yanlış hesaplamadıysam 100 km de 12 lt gaz yakıyor oda ortalama 0,25 kuruş eder...
bence süper...

panzeropel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla bende baya memnun kaldım sanki... gerçektende kitten ziyade işçilik önemliymiş..
ilk ölçüm 40 tl lik gaz : lt si 2,15 (opet) toplam 18,6 litre... gidilen yol =148km...
hepsi şehir içi hatta özellikle bol trafik istanbul içi köprü vs... ancak tabi buna lpg takılırken test aşamasında bağırta bağırta bastıklarıda dahil..

ortalama şuanda yanlış hesaplamadıysam 100 km de 12 lt gaz yakıyor oda ortalama 0,25 kuruş eder...
bence süper...

Yazdıklarınıza bakınca bence de gayet iyi değerleriniz.Umarım ileride de bir sorunla karşılaşmadan lpg'nin keyfini süreriz.Şu an durum gayet güzel görünüyor araçlarımız için. :)

wedatben

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ArkadaŞlar merhaba

2008 model opel corsa 1,4 90 bg enjoy tam otomatİk aracim var...

İŞİm nedenİyle hafta 2 gÜn veya sadece pazar gÜnlerİ aİlem İle kullanabİlİyorum..

Bu yÜzden ayda bazen 50 tl yÜklesem bİle yetİyor..

Ama malumunuz 0,40 yakan bİr araÇ sİzce bu kullanima gÖre lpg tavsİye eder mİsİnİz?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
ArkadaŞlar merhaba

İŞİm nedenİyle hafta 2 gÜn veya sadece pazar gÜnlerİ aİlem İle kullanabİlİyorum..

Ama malumunuz 0,40 yakan bİr araÇ sİzce bu kullanima gÖre lpg tavsİye eder mİsİnİz?

Beş yılda amorti eder. Bu zaman içinde anca artıya geçer.

wedatben

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler..

Lpg işine hiç yanaşmak istemiyorum..

Kapalı otopark sorunları arkadan çarpınca + risk

Muayene istasyonlarında sorunlar..

Ayrıca arabanın rutin kontrolleri yanında bir lpg kontrolü iyice canımı sıkar..

Ben hiç bulaşmayayım en iyisi

:(

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Teşekkürler..

Lpg işine hiç yanaşmak istemiyorum..

Kapalı otopark sorunları arkadan çarpınca + risk

Muayene istasyonlarında sorunlar..

Ayrıca arabanın rutin kontrolleri yanında bir lpg kontrolü iyice canımı sıkar..

Ben hiç bulaşmayayım en iyisi

:(

En iyisi gereksiz yılda beş bin km yapan bir kişi için LPG iş değil. Ama sadece uzun km yapan için bir şey diyemem. 8 yılda benim lpg kazancım sadece 2000 TL oldu o kadar.

panzeropel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ArkadaŞlar merhaba

Nadir abinin söylediğine katılıyorum.Sizin için LPG dönüşümü yapmak yanlış anlamayın ama baya gereksiz görünüyor.Güzel bir kit takayım,iyi montaj yapan usta bulayım derdine düşeceksiniz.Herşey iyi olsa bile bu defa da kitin kendisini amorti etmesi falan baya uzun bir süreç alacak.En güzeli keyif için kullandığınız zamanlarda benzinin keyfini sürmeye devam edin. :)