2008 Corsa D Van 1.3 CDTI sorunlar

cagatay1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar selamlar,

Bir ay önce 2008 model Corsa Van 1.3 CDTI satın aldım. Kontağı çevirince motor geç çalışıyor. Yıllarca 2006 model 400bin km'de Caddy kullandım iki veya üçüncüde çalışırdı motor. Opel'de 5 kereden aşağı çalışmıyor.

Bunu soğukken, sıcakken her türlü yapıyor. Bu arada aracı 160bin km'de aldım fakat benden önceki sahibi km düşürmüş. o yüzden 200binden aşağı değildir diye düşünüyorum.

Motor geç çalışma dışında bir problem çıkarmadı. 200bin km'de olduğunu farz edersek bu motorların ne gibi arızalar çıkarması muhtemel?

Kanımca bu araç ağır bakım da geçirmemiş. Satın aldığım kişi ne gibi ağır bakımları atlamış olabilir.

Son bir sorum daha olacak. 1.3 CDTI motorlar rektifiye yaptırmadan düzgün kullanılırsa kaç km yapıyor. Yukarıda yazdığım gibi, VW Caddy 400bin'de henüz tık demedi, ilk günkü gibi çalışmaya devam ediyor. Sesi bile değişmedi.

uploader

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam marş sorunu marş dinamo kömürlerindendir diye tahmin ediyorum. MArş dinamosu sökülüp temizlenip kömürleride yenilenirse problem kalmaz tahminimce

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
1.3 multijet motordur. Taksicilerle muhabbetlerime göre en az 500.000km anahtar değmez diyorlar.

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Marş da sorun yoksa enjektörlere baktırın.

badwet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
enjektörde problem varsa gec calışma yapabiliyor benim başıma gelmişti.

cagatay1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sağolun arkadaşlar.

biryerlerde marş motorunu daha kuvvetli olanla değiştirin diye okudum. bu konuda bir fikri olan var mı?

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
sağolun arkadaşlar.

biryerlerde marş motorunu daha kuvvetli olanla değiştirin diye okudum. bu konuda bir fikri olan var mı?

kW değerlerini hatırlamıyorum.
2 tip var, biri geliştirilmiş diğeri eski tip.
Marş süresi kısaltma ve volan koruma amaçlı.