2011-2012 Corsa 1.2 mi 1.3 Mü 1.4 mü

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

erkan81

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.2 den uzak dur derim. Benim corsa düz yolda 120 km yi geçmiyor. Rampalarda yeri geliyor 2. vitese kadar düşüyor. Aracım benzinli dizel daha güçlü olabilir

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.2 den uzak dur derim. Benim corsa düz yolda 120 km yi geçmiyor. Rampalarda yeri geliyor 2. vitese kadar düşüyor. Aracım benzinli dizel daha güçlü olabilir
1.2 1300 kg arabadan ne beklediniz de bu araci aldiniz?
Ben 1.2+LPG ile kullaniyorum , arabami taniyorum bu yuzden kullanmasinida biliyorum , eger kullanmasini ogrenirseniz rampada duz yolda her turlu yeterli olacaktir
Örnek olarak 4 kişi (kisi basi ortalama 100kg) bagaj ve bir koltuk da eşya ile full dolu iken (kavun karpuz hediyelik eşyalar vs ile) kaz daglarini cikarken klima acik ve aracim LPG li olmasina ragmen hic sorun yasamadim hatta bir yerde (saticilarin oldugu genis kisimda) kamyon bile solladim.
Tavsiyem: devir cevirmekten korkmayin yeri gelir rampayi 5000-6000 bin devirde cikarim araci duz yol haricinde 3000 devir altina indirmezseniz sorun yasamazsiniz.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Stormingful

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsa 1.2 sadece kalkışlarda zayıftır. 2. vitesten sonra çok rahat hızlanır. Küçük motorlu olabilir ancak güçlüdür. Bursa çevre yolunu arabada iki kişiyiz, bagaj ve arka koltuk tamamen valiz ve kutu dolu ve üstelik LPG ile 160 km yi 4500 devirde gördü ve uzunsüre o şekilde gittik. Dönüşte de 170 km yi 5000 devir de gördü.

Bence 1.2 motor ve essentia düşünebilirsiniz.

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
1.3 CDTİ 90 beygir yada makyajlı 95 beygir.

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mert Bahadır

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2012 essentia 1.3 dizel kullanıyorum. Genel olarak güzel fakat motor biraz daha güçlü olsa güzel olurmuş 75hp benim aracım 95 olanı var onlar daha rahat sürüş keyfi veriyor. araç zaten dizel ve sınıfının en az yakanlarından diye biliyorum depoyu 170 180 e filan fulleyebiliyorsun o depo da ortalama bi 800 900 km götürüyor ( acemi şöforüm, 1200 km yaptığını iddaa edenler var ) paket konusunda enjoy bulursan onu al essentia ya sadece motor koymuşlar diyebilirim :) aralarındaki farklar şunlar : enjoy'da hız sabitleyici var, geri park sensörü oluyor bazılarında, sis farları var, yol bilgisayarı, dijital klima var. en azından yol bilgisayarına ihtiyaç duyuyor insan keşke enjoy alsaymışım diyorum

Aynı Model ve Donanım araca sahibim 75likde olsa çok memnunum ama neden 90 lık almadım dediğim oldu çünkü varlığından haberim yoktu :D Fiesta yada Polo alacaktım.Evet 1200 km ye görmek mucize :D 1000km yaptım ama 1200 zor gibi :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...