2011 Astra Classic 3 HB 1.3 CDTİ Artıları ve Eksileri

se_dalkilinc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracım manuel 6 ileri vites. 0 Km. araçta daha yumuşak vites geçişleri beklerdim doğrusu. özellikle 1den 2 ye ve 2 den 3'e atarken kart diye bir ses geliyor ve güç uygulamak zorunda kalıyoyorsunuz. Bir arkadaşım bu sorunun ileride vites yuvasına alışınca daha da yumuşayacağını söyledi, umarım haklıdır. Bu araca eşdeğer araçları bayağı araştırdım. Bana göre 2 alternatif vardı. Toyota Corolla 1.4 d-4d comfort modeli ile peugeot 308 1.6 HDI 112 Beygirlik modeli. İyiki toyota almamışım diyorum şimdi ama peugeot 308 de aklım kaldı. 1.6 motoru ve 110 Beygiriyle daha seri yol alacağını düşünüyorum. Bu aracı (Peugeot 308 1.6 110 Hp) kullanan varsa bilgi verebilirmi arkadaşlar? Sizce doğru kararı vermişmiyim içimde kurt düştü doğrusu :((
ben 1.6 hdi 110 hp pejo kullandım araba performans olarak çok iyi ama güven vermiyor ve teneke sesi çok veriyor. onun aklınıza takılmasın bence.

the_dr_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
toyota konusunda sizle aynı görüşte değilim lakin peugeout konusunda arkadaşımızın ifade ettiğ görüşlere katılıyorum her iki otomobili kullanan biri olarak...bende aynı model araba var arabayı değiştitirken kapısında boya çıkması sebebi ile gm vede bayiyi mahkemeye vermiş olduğumdan ötürü hala satamadım dava sonucunu bekliyorum ifade ettiğniz sıkıntılardan dolayı satma kararı vermiştim 1.3 motor lakin yükek devir sebebi ile fazla yakıt harcıyor vede kalkış ve rampada hantal naçizane tavsiyem ki dava sonucu bende onu yapıcağım ileride değiştirdiğinizde en az 1.6 motor ve torku yüksek dizel alın yakıt emin olun daha az kullanan arkadaşalrımdan biliyorum kendisi daha önce aynı bizim arabaya sahipti...

gescape

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar Arkadaşlar öncelik aranıza yeni katıldım.

Astra Classic HB dizel easytronic alırken çok araştırdım. Fiyat performans kalite donanım açısından bundan iyi araba yok. rahatlıkla söyleyebilirim. eski bir pejo 207 kullanıcısı olarak ilk başta 308 hdi robotics deneme sürüşü yaptım hiç te 112 bg bir araba diye heveslenmeyin kalkışı astra ile aynı denilebilir tabi robotics şanzımanın devavantajıdır yoksa pejo 70 bg 207 düz şanzıman bile kalkışta canavar gibi. denediğim 3 tane yarı otomatik şanzımanları vites geçişleri olarak sıralarsam ilk sıra vw nin DSG si sonra opelin easytroniği arkasından pejonun robotiği gelir. kalite derseniz pejo 207 den gayet memnun olmama rağmen pejo karpuz gibi araba, iki kardeşim aynı zamanda 2 tane 206 aldı. biri kelek diğeri kan kırmızı çıktı :) astranın fiyatı ve sunduğu donanım gayet başarılı pejoya göre. vw polo daha küçük segmentte olsada aynı fiyat nerdeyse baz modeli olarak hemde. tabiki vw DSG şanzımana diyecek lafım yok skoda da aynı şanzımanı kullanıyor, test ettim süper ötesi bişi gösterge haricinde belki spor modda fark edilebilir vites geçişleri yoksa hiç belli olmuyor. araba alacak arkadaşlar varsa benim ilk opelim uzun süre kullanmayı düşünüyorum. ilk depomla 760 km yaptım, kaldıki benim günlük güzergahım 2 km aşmıyor haliyle soğuk motor zengin karışım muhabbeti filan derken normal kullanıma göre fazla yakıyor. normal kullanımda rodajsız sıfır araba 850 km rahat yapacaktır eminim. birde 20bin km yi buldumu bu araba koklar cidden. motor hacmi 1.3 vergisi az, pejo 207 rodajlı bile olsa max 800-900 km buluyor şehir içinde, astra cidden alanın yüzünü güldürecek bir araba. arabada yok yok, sadece usb girişi yok biraz can sıkıyor birde grafik ekranda yazılımı yapan dikkat etmemiş yazılar menüde gezerken üzerinde çirkin olarak yer alıyor, belkide yazılımcı olduğum için ince eleyip sık dokuyorum.

bir noktaya değinmek istiyorum ESP easytronicte standart, ayrıca bir hill holder yapmışlar kazık gibi sağlam, size yokuşta 3-4 sn ye kadar bir süre şans tanıyor, skoda yeti de dsg kullanmasına karşın hill holder sanki yok gibi geldi. astrada hill holder devreye girince arabayı kaldırmak için biraz fazla yüklenmek gerekiyor. hoş benim ihtiyacım yok ama eşim için bulunmaz bir özellik.

bu kadar yazdım umarım görüşlerim alacak olan arakadaşlara biraz da olsa fikir vermiştir.

send111

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel astra 90 hp 200 Nm tork 0-100 ü 15.2 sn
peugeot 308 112 hp 285 Nm tork overboost ile ,0-100 11.3 sn
kalkışta nasıl aynı performans sergiliyor pek anlayamadım.

gescape

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel astra 90 hp 200 Nm tork 0-100 ü 15.2 sn
peugeot 308 112 hp 285 Nm tork overboost ile ,0-100 11.3 sn
kalkışta nasıl aynı performans sergiliyor pek anlayamadım.

Valla şöyle söyliyim arkadaşım dediklerin doğrudur. fizik kuralları olayı sonuçta daha güçlü motor daha fazla tork falan filan. ama şu var şanzıman olarak robotic şanzımanı test ettim easytroniğide, dediğin olay düz viteste ok veya sport modda tamamdır, lakin otomatik modundayken patinaj çekmesin diyemidir nedir bilmem fark hiç yoktu. ben acemi bi şoför de değilim ki anlamayım. çeşit çeşit araba sürdüm. aynen tekrarlıyorum eğer hız manyağı iseniz 112 beygirde kafi gelmeyecektir. öteki türlü fark varsada (ben 308 i daha iyi görmüyorum belirteyim tekrar ) fiyat kalite donanım açısından astra fark atar her türlü. tabi ki zevkler tartışılmaz.

daha dün iskenderun, antep, adana turladım gayet iyiydi yakıt olarak ta iyi geldi bana. dedim ya yüzümü güldürdü :)

not: 207 im kardeşimde bindiğimde, hala sevdiğimi fark ediyorum. pejoya karşı tavrım kasıtlı değildir.

Serhat_Nrgl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.5 aydır kullanıyorum benimki easytronik.. 1.vites dışı sıkıntım yok memnunum.. Ama davlumbaza vuran taş sesi ve kapılardan aldığı rüzgar sesi benimde pek hoşuma gitmiyor..Onun dışında mükemmele yakın :D

karasimsek1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2009 cdti easytronic kullanıyorum.aldığımda aracımdan çok memnundum ama artık astramı sevmiyorum.kazık gibi süspansiyonları,5. ayda başlayan gıcırtı sesleri,soğutma seviyesi uyarısı(bugün servise götürdüm aracımı 3 gün sonra yani pazartesi alabileceğimi söylediler.3ay önce bakım yaptırmıştım antifirizin eksilmesi nedeniyle ek yapmışlardı ama nedense hangi arızadan bu sıvı eksiliyor bakma gereği duymamışlardı.bön bön bakan opis yetkililileri sayesinde mağdur oldum bu arada.sakın opise gitmeyin derim),yetersiz yetkili sevisleri gerekçelerim arasında.yıl sonunda başka markalara geçiş yapacam gibi görünüyor.

18XET01

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hill holder hoş benim ihtiyacım yok hill holder'a ama eşim için bulunmaz bir özellik.

bu kadar yazdım umarım görüşlerim alacak olan arakadaşlara biraz da olsa fikir vermiştir.

Evet Fikir verdi , Durum Annemde de Yaşanıyor :D :D

hberkez

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende arabayı alalı yaklaşık 3 ay oldu. Genel olarak arabadan memnunum. Bana göre en sıkıntılı tarafı kalkışta çok yavaş kalması. Motor gücünü ve arabanın ağırlığını düşündüğünde o da normal geliyor.