Klima çekişi Ne Kadar Etkliyor ?

apollon76

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkaşlar Merhaba,

Astra Dizel 1,3 kullanıyorum aracın motor gücü aslında 1258 gibi

bişeydi yanlış hatırlamıyosam ama klimayı açınca araba biraz

zorlanıyor eğer içinde 3-4 kişide varsa daha da zorlanıyor.

Bildiğim kadarıyla yeni motorlarda klimanın motoru çok

etkilememesi lazım ama öyle olmuyo sanırım.

Sizin deneyimleriniz ve fikirleriniz nelerdir arkadaşlar?

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tüm araçlarda etkiler diye biliyorum ben tabi tüm araçlar derken motoru aracı taşımanın dışında kat kat güçlü araçları demiyorum klima en aşağı arabanın hp (beygir) gücünden 5 beygir alır

X18XE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla düzlükte pek değil de rampada etkisini hissediyosun, aracın eskisi yenisi farketmez her arabada gücü düşürür özellikte düşük hacimli motorlarda etkisi daha fazla hissediliyo. o değil de arkadaşta mitsubişi var klimanın motoru araç motorundan ayrı, benzinle çalışıyo gene ama motordan güç çekmiyo doğal olarak harika bişi bu yawwww :)

ALBATROS_09

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zorlar teknoloji var ama motor küçük yani.Özellikle park ederken,kalkışlarda,rampada kapatmak gerekir arabayı zorlamamak adına,benim 2.0 motor ama bazen bende zorlandığını hissediyorum.Hatta bakımdan sonra servise bağırdım çağırdım.2bin motor zorlanır mı ya klima açınca yapmadınız mı bakımı diye kızdım ama malesef etkileniyo araba...

tarikc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
klima devredeyken araba 1vites cekisten düser benim bildigim kadariyla..
düz yolda önemsiz ama rampada belli eder kendini..

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
Arkadaşların da söylediği gibi klima çekişi büyük ölçüde etkiliyor,özellikle de rampa çıkarken.Bu durumu defalarca denedim.Dik yokuşları çıkarken klimayı bi kapatıyorum atağa kalkıyor araç birden;ben buna ''TURBO'' diyorum ... :kop:

xvayzet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1258 aracınızın gücü değil silindir hacmi.

ORDUdrift

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dostum rampada etkiliyor etkilemez olurmu ama gazı yedirerek gitmen gerekiyor yoksa dediğin gibi araba devirden düşüyor hele dikkat etmen gereken bir diğer konuda yokus yukarı klima açıkken kalkma araba istop etme olasılıgı cok yüksek bende de 1.3cdtı ordan biliyorum ama gazı yedirerek kullanırsan hiçbir sorun cıkmaz dostum

İ_U

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ALBATROS_09' Alıntı:
Zorlar teknoloji var ama motor küçük yani.Özellikle park ederken,kalkışlarda,rampada kapatmak gerekir arabayı zorlamamak adına,benim 2.0 motor ama bazen bende zorlandığını hissediyorum.Hatta bakımdan sonra servise bağırdım çağırdım.2bin motor zorlanır mı ya klima açınca yapmadınız mı bakımı diye kızdım ama malesef etkileniyo araba...
slm kardes gosterge boyle nasıl yapılıyor ampulmu değişiyor yoksa kadran mı?