2016(K) Astra HB cdti 136 hp Performans

Capt.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese Merhaba,

Astra K HB 1.6 cdti manual veya otomatik kullanların/test edenlerin görüşünü merak ediyorum. 10 sene önce sıfır Astra Sedan 1.3 cdti alıp memnun kalmamıştım. Daha 500 km de baskı balata gitmişti ve servis kullanıcı hatasına girer diyerek hesabı yapıştırmıştı. Arkasını çabuk bırakıyordu. Falan filan. Sonra 2008 model 2. el bir Golf TSI 140 HP alınca yol tutuş ve kalite farkını deneyimlemiş olmuştum. Hatta bir ara arkadaşın 2006 model 1.6 benzinli Astrasını kullanmıştım ki direksiyonu kütük gibiydi. Günümüze gelirsek çok yol yaptığım için dizel ve performanslı kullandığım için de iyi kaçan ve yol tutan C segmenti araçlar benim ihtiyaç alanım. Şu an 2011 Focus 1.6 TDCI 109 HP Titanium var. Yakında daha yeni ve güçlü bir dizel almayı düşünüyorum. Aslında gönlümde yatan Golf GTD 2.0 TDI 184 ps ama malum ülkemizde satılmıyor, satılsa da bu vergi sistemi ile astarı yüzünü geçer. Opel düşünmek istememe rağmen, yol tutuş ve 1.6 dizel performansta Astra K sanırım önde. Deneyimi olanlar yorum ve önerilerini paylaşırlarsa memnun olurum. Şimdiden teşekkürler.

Atilla Altay

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Otopark.com'un incelemesi var, youtube'tan bakabilirsiniz.

Aynı motoru HB J kasada kullanıyorum. 1.6 dizelller içinde en iyilerden biri şu anda.
J kasanın obezitesine rağmen gayet başarılı. Kasa ağırlığıyla beraber turbo boşluğu 1700 civarlarına kadar çok az hissediliyor.

Kötü Astra H deneyiminizle karşılaştırınca; konforsuz sert yapısı, geç tepki veren direksiyon, arka tarafın oynaklığını yaşamazsınız. J kasada bile bunların çoğunu (direksiyon hissi ve tepki hızı hariç) halletmişler. K kasa testlerde daha da başarılı bulunuyor.

Capt.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Otopark.com'un incelemesi var, youtube'tan bakabilirsiniz.

Aynı motoru HB J kasada kullanıyorum. 1.6 dizelller içinde en iyilerden biri şu anda.
J kasanın obezitesine rağmen gayet başarılı. Kasa ağırlığıyla beraber turbo boşluğu 1700 civarlarına kadar çok az hissediliyor.

Kötü Astra H deneyiminizle karşılaştırınca; konforsuz sert yapısı, geç tepki veren direksiyon, arka tarafın oynaklığını yaşamazsınız. J kasada bile bunların çoğunu (direksiyon hissi ve tepki hızı hariç) halletmişler. K kasa testlerde daha da başarılı bulunuyor.

Çok teşekkürler, otopark.com'un incelemesine de bakacağım. Evet Astra'nın 1.6 dizeli performans olarak memnun eder diye düşünüyorum.Aslında benim Astramda memnun olduğum yönlerim de çoktu ama insan sıfır otomobil alınca daha hassas oluyor. Türkiyeye ilk gelen Astra Sedanlardan biriydi aldığım araç. 2007 Kasımda almıştım. 2008 model Astra Sedan 1.3 CDTI Enjoy. Konfor ve yakıttan çok memnundum. Ama biraz zorlayınca virajlarda arkayı çabuk bırakıyordu. Bir de daha 500 km de baskı balata sorunu çıkarmıştı. o modellerde baskı balatada kullanılan malzemenin değiştiğini söylemişti bir arkadaş. Kronik sorun demişti 1 - 2 yıl sonra ama detayını o kadar bilmiyorum. Sonuçta masrafları ben ödemek zorunda kalmıştım. Bir de kalkışı çok kötüydü. 1. vites özellikle istanbul trafiğinde adamı kanser eden cinsten. Opel sanırım sonraki serilerde kalkış hantallğını çözmek için 6 ileri yerine 5 ileri manual şanzıman koymuştu. 1300 cc ekonomi motoru için normal bir durum gerçi. Paylaştığım videoyu çok beğendim. Çok güzel teknik yorumlar yapmış inceleyen arkadaş. Astranın özellikle hızlanma ve yol tutuşu çok başarılı gözüküyor. Şu an bende 2011 Focus 1.6 TDCI 109 hp Titanium var. Yol tutuş ve gidişinden memnunum ama artık daha seri bir dizel vakti geldi gibi :) Üstelik focus 2.5 kasa yüksek süratlarde içeri çok ses alıyor. Hayırlısı bakalım. Tekrar teşekkürler.

Son düzenleme:

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Focus 2.5 taki direksiyon hissi artık focus 3 te de yok. Elektrikli direksiyonlar hidrolik sistemlerin keyfini vermiyor. Ama başarılı ayar tutturan markalar var.

Yalıtım zaten 3. Nesil öncesi focuslarin zayıf karniydi. Astra j de 110- 120 km ye kadar ses yok. Sonrasında aynaların rüzgar sesi başlıyor. Fırtınalar kopmuyor ama.

Bence Astra K iyi bir seçim olabilir. Bagaj hacmi dışında negatif yorum alan bir yanını duymadım.