225/50/17 kışlık lastik

ilker2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
malum kış yaklaşıyor.225/50/17 astra j için kışlık lastik temiz ikinci el sahibi olan ,satmayı düşünen varmı?
kış lastiği yılda 4-5 bin maximum kullanlıyor.sıfır lastiğe para vermek mantıklı gelmiyor.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
malum kış yaklaşıyor.225/50/17 astra j için kışlık lastik temiz ikinci el sahibi olan ,satmayı düşünen varmı?
kış lastiği yılda 4-5 bin maximum kullanlıyor.sıfır lastiğe para vermek mantıklı gelmiyor.

Hocam bende diğer ürünler çok pahalı olduğu için petlas / snowmaster tercih etmiştim. Öneririm işimi görüyor.

ilker2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçen sene astra h için nokian sıfır aldım. 1450 tl montaj dahil,bu sene nokian astra j için baktım,biri 16 biri 17 jant ama 5200 tl nasıl bir fahiş fiyattır anlamadım.petlas bile 2017 üretimi 450 tl hepsi buradada montaj hariç ,
nerden baksan en ucuzu bile 2000 tl olmuş,temiz ikinci el bulamazsam belkide takmayacağım kışlık,

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Takmamak facia olur diye düşünüyorum. Bir şekilde bütçe ayırıp takmalısınız hocam. Ayrıca lastikleri sıfır almakta fayda veya sıfıra yakın temizlikte. Sonuçta canımız 4 lastiğe emanet zaman geliyor gaza yükleniyoruz.

b.arat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim kıslıklar duruyor ama birinin yanakta küçük bir balon oluşmuştu. Ona bi çözüm bulmak gerek. Bu şekilde kullanmayı tavsiye etmiyorlar. Benim de Hankook marka bi lastik bulmam gerek. 225 45 17 olmasi lazim. Maalesef lastikte yerli üretim kısıtlı. Yerli olani da hammaddeyi dışarıdan alıyor belli ki. Her kalemde olduğu gibi lastikte de ciddi zam var. Bu kış zor geçecek. Allah herkesin yardımcısı olsun.

mskirca

VIP Üye
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
geçen sene astra h için nokian sıfır aldım. 1450 tl montaj dahil,bu sene nokian astra j için baktım,biri 16 biri 17 jant ama 5200 tl nasıl bir fahiş fiyattır anlamadım.petlas bile 2017 üretimi 450 tl hepsi buradada montaj hariç ,
nerden baksan en ucuzu bile 2000 tl olmuş,temiz ikinci el bulamazsam belkide takmayacağım kışlık,
@ilker hocam, kışlık lastiği İstanbul'da mı kullanacaksınız? Eğer kışın şehir dışına çıkmıyorsanız, karlı buzlu yollarda seyahat etmiyorsanız ben hiç tavsiye etmem şahsen. Çünkü İstanbul'a senede 3-5 gün en fazla 1 hafta kar yağıyor. (Tabi ki şehir merkezinden bahsediyorum, Silivri, Çatalca, Sultanbeyli vb. yerlerde çok daha farklı iklim hüküm sürüyor) Bu 1 haftada arabayı kullanmayıp işe toplu ulaşımla veya taksiyle gidip gelebilirsiniz :) ki şahsen ben öyle yapıyorum. 2bin tl cebinize kalır, 4 Mevsim candır :cool:

• Beğen
Tepkiler: Murat

ilker2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kar yağmıyor evet ama ben sabahları 6 da yollarda oluyorum.o saatlerde trafikte nispeten akıcı oluyor ve 100-120 leri görüyorum.kar olmasada buzlanma vb oluyor.o süratte ani fren vb durumlarda kayma ile karşılaşmak istemiyorum.o sebeble hep kışlık kullanıyordum.ama bu sene bu fiyatlarla almayacağım kışlık lastik,kur % 60 arttı kabul ama ürün fiyatları % 120 arttı.bu tam soygun.o sebeble almayacağım alamayacağım.

mskirca

VIP Üye
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
kar yağmıyor evet ama ben sabahları 6 da yollarda oluyorum.o saatlerde trafikte nispeten akıcı oluyor ve 100-120 leri görüyorum.kar olmasada buzlanma vb oluyor.o süratte ani fren vb durumlarda kayma ile karşılaşmak istemiyorum.o sebeble hep kışlık kullanıyordum.ama bu sene bu fiyatlarla almayacağım kışlık lastik,kur % 60 arttı kabul ama ürün fiyatları % 120 arttı.bu tam soygun.o sebeble almayacağım alamayacağım.
Doğru sabah 6'da asfalt sıcaklığı trafik olan saatlere göre ortalama 3-4 derece daha düşük olacaktır, çünkü İstanbul'da günde ortalama 1,7 milyon araç trafikte seyir halinde oluyor ve asfalt ısınıyor. Tedbiriniz çok mantıklı ve gerekli bence de iyifikir

Saygılar...

Son düzenleme:

Ergun U.

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Geçen sene sıfır yazlık lastik aldığım için kışlığa bütçe ayıramadım. Kışta görmedik zaten Bursa'da.
Ev iş yeri arası 100 metre olduğundan haliyle haftaiçi çok kullanmıyorum. Sırf yeni lastikler yıpranmasın diye alacaktım ama fiyatlar fahiş bir şekilde arttığı için muhtemelen bu sene de almıycam.
@ilker kardeşim letgodan da ikinci ellere bir bak derim. Mantıklı bir şey düşerse ben de o şekil almayı düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: mskirca

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
İkinci el biraz riskli..Güvenilir yerlerden ve kişilerden almak gerek...Ve alırken dikkat edin balon,delik,kesik çatlak vs varmı..Birde üretim tarihine bakın...