2750 devirde araç şasesinde titreme

murat özkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi akşamlar arkadaşlar,birkaç gündür bende bu sorundan fazlasıyla muzdaribim.Hatta perşembe günü Opel Türkiye'ye şikayet mail'i attım fakat hala dönen olmadı.
Benim araç Easytronic.
Forumda daha önce bir arkadaşımız sağ akise vibrasyon sönümleyici taktırarak sorunu çözdüğünü söylemişti ama benim kafama takılan şu;
Araç,tüm viteslerde tam 2750 d/d'da vibrasyona giriyor,araba zangırdamayan yer kalmıyor.Birinci viteste 2750 devirde akisin dönüş hızıyla beşinci viteste 2750 devirde akisin dönüş hızı farklı olur diye düşünüyorum.
Dolayısıyla sorun akiste değilde motorun içindeki aksamlarda diye düşünüyorum.Örneğin baskı balata,volant veya krank gibi.
Ama kafaya taktım ne pahasına olursa olsun bu sorunu çözeceğim,arabaya binenler dalga geçer gibi aracın altı aylık olduğuna eminmisin diyorlar...

pisces34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bunu çok araştırdım sonunda buldum.Araçta kurum oluşuyor zamanla ve temizlenmezse belirli aralıklarda 2000-2500 devir ve üstü aralıklarda bu titremeyi yapıyor.Aracın problemini anlama yöntemi ise turboyu devre dışı bırakın ve titreme yaptığı aralığa kadar gaz verin titreminin nedenini göreceksiniz.2000&3000 tl aralığında bir işlem aracı satıp yeni model almak daha mantıklı...

serioussam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bende bu sorun ile ilgili internette ve servislerde yaptığım araştırmalar sonucunda sorunu çözdüm. Sağ tahrik milinden itibaren 292 mm mesafede vibrasyon sönümleyici taktırdım. takriben 1 kg ağırlığında bir kelepçeli parça. Usta hemen taktı parçayı. Sorun tamamen kayboldu. Tabu bu bana kdv dahil 109 tl ye maloldu :)

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bende bu sorun ile ilgili internette ve servislerde yaptığım araştırmalar sonucunda sorunu çözdüm. Sağ tahrik milinden itibaren 292 mm mesafede vibrasyon sönümleyici taktırdım. takriben 1 kg ağırlığında bir kelepçeli parça. Usta hemen taktı parçayı. Sorun tamamen kayboldu. Tabu bu bana kdv dahil 109 tl ye maloldu :)

Bu bilinen bir sorun. Bazi araclarda goruluyor. Yalniz neden ucret odediniz? Garanti bitmis olsa da israr edip ucretsiz montaj talep etseydiniz.