30 bin Bakımı Yetkili mi özel servis mi ?

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 30 bin Bakımı Yetkili mi özel servis mi ?

1.4 T
Yakit filtresi deponun icinde degismiyor yani sabit.

delikadir24

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1.4 T için bujiden kimse bahsetmemiş ona nasıl güvenecez önemli parça nasıl temin ederiz.

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tolgakeser link' Alıntı:
2012 dizel aracim var garantisi 2 ay sonra sona ericek km 30 bine dayandi. servisten 30 bin bakımı için 640 tl fiyat verdiler biraz yüksek geldi  ???( istanbul eyüp opel margrup )
bende dışaridan sanayiden parçalari kendim alip yaptırırsam ne kadara çıkacağini hesapladim
opelgm.com dan baktığım fiyatlar

mobil 1 esp 5/30 yağ 92 TL
GM mazot filtresi 80 TL
Gm yağ filtresi 30 TL
GM hava filtresi 45 TL
GM polen Filtresi 69 TL

Toplam 313 TL tutuyor ustayada el emeği 30 tl verdiğimi düşünürsek 343 TL ye mal oluyor

şimdi gm'den baktım fiyatlar sizin söylediklerınızden pahalı özellıkle yağ filtresi için siz sanırım gm marka yağ filtresine bakmamıssınız cunku 40 lıra fark var.
GM mazot filtresi 84 TL
Gm yağ filtresi 70 TL
GM hava filtresi 46 TL
GM polen Filtresi 72 TL :  364 tl tutuyor

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dreamofice link' Alıntı:
  şimdi gm'den baktım fiyatlar sizin söylediklerınızden pahalı özellıkle yağ filtresi için siz sanırım gm marka yağ filtresine bakmamıssınız cunku 40 lıra fark var.
GM mazot filtresi 84 TL
Gm yağ filtresi 70 TL
GM hava filtresi 46 TL
GM polen Filtresi 72 TL :  364 tl tutuyor

Bence Tarik beyi ara fiyat al, yazdigin bedel uzerine makul bir iscilikle bakimi yapar. Ustune aracin tum kontrollerini yapar, ses gelen yerler varsa halleder,araci ic dis  motor dahil tertemiz yapip teslim ede,  birde taksit yapar tamamdir. Ben ayni bakimi Mayis basinda arac 21.000 deyken yaptirmistim. Normalde 30.000de buji de degisiyor ben degistirnedim fiyat alirken buji dahil ve haric olarak ayri ayri sor sonra sorun yasamayin.

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aradim 580 fiyat verdi benim arac dizel bildgm kadaryla bujiler degismiyor , ben orijinal parcalarla 380 fiyat aldim ozelden ,200 fazla vermeye degecek bir durum yok bence.

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dreamofice link' Alıntı:
Aradim 580 fiyat verdi benim arac dizel bildgm kadaryla bujiler degismiyor , ben orijinal parcalarla 380 fiyat aldim ozelden ,200 fazla vermeye degecek bir durum yok bence.

580 gercekten cokmus, benzinli bakimi ile ciddi fark varmis arada, garantilik bir durum yoksa ozel servis daha mantikli

ökandemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

delikadir24 link' Alıntı:
1.4 T için bujiden kimse bahsetmemiş ona nasıl güvenecez önemli parça nasıl temin ederiz.
servisten aracın şase numarasını vererek alacaksınız ben öyle yaptım 150-160 tl civarı 4 tanesi. benim aracın üzerinden çıkanlar NGK IFR7X7G kodlu bujilerdi, parçacılarda çok aramama rağmen bulamamıştım. parçacılar elinde ne varsa onu satmaya çalışıyor özel servislerde aynı düşüncede. serviste satılanlan orjinal ürün yine NGK üretimi ama üzerinde GM logosu var metal kısmında da IFR7X7G kodu mevcut. ayrıca ngk sitesindende ürüne bakabilirsin http://www.ngk.de/nc/tr/ueruen-bulma-araci/produktfinder/PKW/ZK_BENZINER/OPEL/ASTRA%2520J/IFR7X7G/15477/
[img=450x600]http://i57.tinypic.com/n533ap.jpg[/img]

tolgakeser

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dreamofice link' Alıntı:
konuyu açtiğimda parçalar daha ucuzdu simdi zamlanmişlar parçalari temin edip dişarda yaptirmiştim toplam 350 tlye halletmiştim.
Yağ filtresini Gm kendisi üretmiyor Ufi firmasi GM için üretiyor baktiğim filtre orjinal üretici Ufi markaydi bilginiz olsun.

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tolgakeser link' Alıntı:
konuyu açtiğimda parçalar daha ucuzdu simdi zamlanmişlar parçalari temin edip dişarda yaptirmiştim toplam 350 tlye halletmiştim.
Yağ filtresini Gm kendisi üretmiyor Ufi firmasi GM için üretiyor baktiğim filtre orjinal üretici Ufi markaydi bilginiz olsun.

Yalnız 2 tane yağ filtresi görünüyor biri sizin bahsettıgınız ufi,bu ucuz olan fiyatı 27.5tl http://www.opelgm.com/Opel-Astra-J-13-Dizel-Yag-Filtresi,PR-4204.html

Diğeri ,siz yok demişsiniz ama gm'nın kendı filtresi bu 69 tl http://www.opelgm.com/Opel-Astra-J-13-Dizel-Yag-Filtresi-GM,PR-6465.html

tolgakeser

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dreamofice link' Alıntı:
Yalnız 2 tane yağ filtresi görünüyor biri sizin bahsettıgınız ufi,bu ucuz olan fiyatı 27.5tl http://www.opelgm.com/Opel-Astra-J-13-Dizel-Yag-Filtresi,PR-4204.html

Diğeri ,siz yok demişsiniz ama gm'nın kendı filtresi bu 69 tl http://www.opelgm.com/Opel-Astra-J-13-Dizel-Yag-Filtresi-GM,PR-6465.html
Ben alirken yoktu sonradan eklenmis satis stratejisi oldugunu dusunuyorum cunku gm her parcayi kendi uretmiyor ornegin farlari hella uretip gm etiketi basiyor filtredede yag filtresini ufi markasina urettiriyor gm etiketi basiyor bence o filtrenin ederi 70 tl degil yinede secim sizin :)