33 C.A.F. Arden Mavili CoRSa

a.kucukdogan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün saat 4te Renault gürsoyun hemen yanındaki moil petrole doğru giriyordun doğru gördüm sanırım ?

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabamdaki benzin nasıl 100 oktan oluyor ?

Cevap : 97 Oktan Kurşunsuz Benzin (Opet Full Force) + Würth Oktan Yükseltici

Sonuç , yarış arabalarında kullanılan 100 oktan benzin !

ebuEebB.jpg

rFTZX1e.jpg

gWtfvKi.jpg

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Arabamdaki benzin nasıl 100 oktan oluyor ?

Cevap : 97 Oktan Kurşunsuz Benzin (Opet Full Force) + Würth Oktan Yükseltici

Sonuç , yarış arabalarında kullanılan 100 oktan benzin !

ebuEebB.jpg

rFTZX1e.jpg

gWtfvKi.jpg

Uğur hocam performans konusunda bir fark oluyormu yada yakıt tüketimine etkisi nedir :) ayrıca ikk defa görüyorum

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Uğur hocam performans konusunda bir fark oluyormu yada yakıt tüketimine etkisi nedir :) ayrıca ikk defa görüyorum

Dükkana bundan 1 koli getirdik öyle olunca ilk denemeyi benim arabada yapalım dedim :) Performans konusunda hafif bir canlanma var evet , tüketim konusunda değişen birşey yok sonuçta 97 oktan benzin ince yakıt olduğu için su gibi tükenir 95 oktana göre ;)

Bu arada mazot içinde mazot iyileştirici var yine aynı markanın ama benzinli kadar performans vermez o daha çok enjektörleri filan temizlemek için bu daha çok benzinli araçların performansını arttırmaya yönelik

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Dükkana bundan 1 koli getirdik öyle olunca ilk denemeyi benim arabada yapalım dedim :) Performans konusunda hafif bir canlanma var evet , tüketim konusunda değişen birşey yok sonuçta 97 oktan benzin ince yakıt olduğu için su gibi tükenir 95 oktana göre ;)

Bu arada mazot içinde mazot iyileştirici var yine aynı markanın ama benzinli kadar performans vermez o daha çok enjektörleri filan temizlemek için bu daha çok benzinli araçların performansını arttırmaya yönelik

Aynı görevi yapmıyor sanırım mazot için olan. Eğer aynı işlevi görüyor sa neden olmasın bir tanede ben alırım :). Ama enjektör temizleyici görevi var sadece diyorsun peki bunun yerine direk enjektör temizleyici alıp onu kullansam daha mantıklı olmazmı ¿

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı görevi yapmıyor sanırım mazot için olan. Eğer aynı işlevi görüyor sa neden olmasın bir tanede ben alırım :). Ama enjektör temizleyici görevi var sadece diyorsun peki bunun yerine direk enjektör temizleyici alıp onu kullansam daha mantıklı olmazmı ¿

Yarın aynı ürünün dizel araçlar için olanının fotoğrafını çekip yollarım sana özelden bakarsın , dediğim gibi onda oktan yükseltici yazmıyor mazot performans iyileştirici diye yazmışlar etikete yani ürünü alıpta performanstan memmun kalmamakta var :) ama mazotun geçtiği her yer temizlenir bu ürün sayesinde bundan emin olabilirsin

a.kucukdogan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Doğru görmüşsün evet :rolleyes: ben seni göremedim ama geçenlerde çarşıda beyaz 1.7 dti gördüm arka camda kocaman megachips yazıyordu o senin araçmı ?

Yok aracım gri :) Ben karşıda megachips bayisindeydim. Beyaz 1.7 hmmm... arkadaşlarımdan bi tek astrası olan var beyaz stickerlı oda 1.7 değil :) 01 plaka mıydı?

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bildiğim kadarıyla ülkemizde 97 Oktan yakıt yok. 95+ adı altında satıyorlar yakıtları.
Bu tarz ürünlerin gerçekten etkisini hep merak etmişimdir. Bir yararı var mı diye.
Zannediyorum arada temizlik için kullanmak lazım. Birde yakamadıktan sonra o kadar oktan olmasının ne anlamı var :) En sağlıklısı yine shell yada opet 95 oktan artı katkı maddesi olabilir. Würth bir kaç günlük kullanım sonrası yorumları bekliyorum.

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende Yamaha BWS 100 motor var, fotoğraftaki makine.
Bilen bilir iki zamanlı motordur bunlar, yağla benzini birlikte yakar.
Çoğu kullanıcısı Shell 97 oktan (yada 95+ herneyse) ondan kullanır.
Performans farkı ciddi biçimde hissedilir vaziyette olur.
Araba içinde mutlaka etkisi vardır diye tahmin ediyorum...

44ps.jpg