3500 de yağ eksiltme

neonal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,
Arabam 3500 küsür kilometrede. Bugün yakıt alırken pompacı yağa baktı. Çubuğu çıkardı bi baktık çubuğun dibinde yağ araba da 30 sn falan çalıştı istasyona girmek için daha önce yine orada park ediyordu uzun süredir. Sonra oradan yağ aldım ve ekledik (Shell - artık mecburiyetten.) 3500de çubuğun dibine düşecek kadar yağ eksiltmesi normal midir ve o kadar eksiltmişken yağ lambasını yakması gerekmiyor muydu?

alpasch

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kitapcikta ne kadar eksilttig yazar.
benim vectra icin 1000km de 0,7litreye normal diyor.
kitapcina bak,orda görürsün.
ben 1000kmde bir kontrol ediyorum.

neonal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hmm evet güzel bir yaklaşım hiç aklıma gelmemişti bakayım :D

neonal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yok ekledik şimdi iyi azıcık fazla olmuş galiba çubukta tam üst çizgide hatta belki yarım milim geçmiştir. Çok bi sorun olmaz herhalde onu da eksiltir zaten :D

Vectra 2.5 İ Sport

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
keşke aynı marka ve aynı özellikteki yağı ekleseydin,örneğin aracında mobil 10 40 varsa yine mobil 10 40 veya kısa bir süreliğine geçici olarak shell 10 40 gibi aynı viskozitede olanı ekleseydin,eğer farklı viskoziteleri karıştırdıysan yağını bence hemen komple değiştirt...

prince

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bülbülderesi Caddesindeki Shell'mi ??? (incesu tarafındaki)

Merhaba arkadaşlar,
Arabam 3500 küsür kilometrede. Bugün yakıt alırken pompacı yağa baktı. Çubuğu çıkardı bi baktık çubuğun dibinde yağ araba da 30 sn falan çalıştı istasyona girmek için daha önce yine orada park ediyordu uzun süredir. Sonra oradan yağ aldım ve ekledik (Shell - artık mecburiyetten.) 3500de çubuğun dibine düşecek kadar yağ eksiltmesi normal midir ve o kadar eksiltmişken yağ lambasını yakması gerekmiyor muydu?

neonal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yok bilkentteki. Bayılıyorum oraya ya bi müşteriyle ancak bu kadar ilgilenilir ve güler yüzlü olunur.

neonal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
keşke aynı marka ve aynı özellikteki yağı ekleseydin,örneğin aracında mobil 10 40 varsa yine mobil 10 40 veya kısa bir süreliğine geçici olarak shell 10 40 gibi aynı viskozitede olanı ekleseydin,eğer farklı viskoziteleri karıştırdıysan yağını bence hemen komple değiştirt...
Benim motordaki ne ki 15 40 konuldu galiba
abooo vesvese geldi şimdi bagajda 4 lt duruyo gidiim deiştirtiim hemen.

prince

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İlgi güzelde , bir yere kadar. adamlar yeni stop etmiş arabada yağı kontrol ediyor, yağ daha kartere inmeden çekiyor çubuğu, 0,75 litre eksik gibi anlamsız şeyler söylüyorlar.sonra tamamlıyorlar, normal kapasiteyi aşıyorsun.

1,3 Cdti'larda yağ ölçüm çubuğunu yanlış yapmış Opel, yağı doldurduktan sonra max işaretinden sonra 200 ml kadar daha ilave ettir, aklında olsun..(servis öyle yapıyor)

yağını da değiştir, farklı viskozite, arkadaşımın dediği gibi iyi bir şey değil
Corsalar 10,000 km civarında yağ tüketimini ancak dengeliyor, bir miktar ilaveler normaldir

Yok bilkentteki. Bayılıyorum oraya ya bi müşteriyle ancak bu kadar ilgilenilir ve güler yüzlü olunur.