+393 ve +359 Alan Koduyla Gelen Çağrılara Dikkat!!!

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Son günlerde cep telefonunuza gelen + 393 ve + 359 alan kodlu çağrıları dikkate almamanız konusunda öneride bulunacağım. Geçtiğimiz günlerde + 359 alan koduyla gelen bir çağrı ve sonrasında arkadaşımızın o numarayı araması sonucu durduk yere onlarca kontörünün bir kaç saniyede gittiğine şahit olmuştum.

Şimdilerde ise yine aynı yöntemi kullanıp farklı alan kodundan ( + 393 ) arıyorlar ya da otomatikmen çağrı bırakıyor sistem. Bu kişi ya da kişiler gsm operatörleriyle nasıl bir anlaşma yapmışlarsa artık anlamak mümkün değil. İlk aklıma gelen şu kontörlerimize göz diken sahte çıkarcı siteler oluyor. Bunlar işi biraz daha büyütüp profesyonelleştirmişler ve hırsızlık işlemini online yapar olmuşlar.. Bahsi geçen alan kodunu gördüğünüzde tekrar dönüş yapmayın veya mesaj göndermeyin demekten başka bir şey gelmiyor elimden.

http://www.henster.org/393-ve-359-alan-koduyla-gelen-cagrilara-dikkat.html

az önce +359897720735 numarasından çağrı geldi.Alan kodu yabancı olduğu için internetten bir bakayım dedim bakarkende bu bilgilere ulaştım doğruluğunu numarayı geri arayacak onaylamış değilim ama her ihtimale karşı sizleri bilgilendirmek istedim aman dikkat diyorum

gentleman_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir saat kadar öncede bana cagrı bıraktı aynı numara bende ona cagrı bıraktım

rockSEWER

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu tarz numaralardan banada gelmişti, biraz arastırdım telefonu actıgınızda herhangi birsey yok, yalnız siz geri dönüş yaptıgınızda kimi numaraların dakikası 500 $ civarı yazıyormuş. uluslararasına kapaılı ise sorun olmaz sanırım

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nereye gidiyoruz anlamadım valla evinde oturuyosun hiçbişeye karıştığın hiçbişeyden haberin yok masum masum otuyosun bi telefon geliyo cebindeki parayı alıyorlar eve servis dolandırıcılık hizmeti :(

sensei

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bunu bende duymuştum.
Benide yabancı bir numara aramıştı koduna bakmıştım Bulgaristan çıkmıştı ama oralarda beni arayacak kimsecikler yok.

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
+336 geldı sımdı uzun uzuncaldırdı acmadım nere acaba:D

34BCT70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı şey dün akşam amcamın başına geldı.biraz çaldırıp hemen kapatıyorlar..

dreamin34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dayımıda aramışlar geçen gün seni çok seviyorum flaan demiş kadın bulgaristandanmış dayımda sen kimsinki beni seviyosun falan demiş ben 50 yaşında yaşlı bi adamım demiş sonra kapamış kadın hemen :D para istemiş para yolla geleyim oraya demiş :D

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
dayımıda aramışlar geçen gün seni çok seviyorum flaan demiş kadın bulgaristandanmış dayımda sen kimsinki beni seviyosun falan demiş ben 50 yaşında yaşlı bi adamım demiş sonra kapamış kadın hemen :D para istemiş para yolla geleyim oraya demiş :D
:D:D yengen duymasın
banada gelıyor cagrılar 3 rakamlı başi ben hıc bakmıyorum :D:D