48000km Opel astra j Bakim

cnrergn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaslar

benim aracim opel astra j 2011 48000km

on,arka fren balatasi
trigen kayisi
v kayisi
hava filtiresi
buji

bu parcalari degisme zamani geldi dediler. Bu parcalar icin onerdiginiz markalar hangiler?

on ve arka balata icin delphi buldum , ne dersiniz?

48000km yapmis aracimda baska degismesi gereken parca varmi?

tecrube ve bilgilerinizi paylasirsaniz memnun olurum.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaslar

benim aracim opel astra j 2011 48000km

on,arka fren balatasi
trigen kayisi
v kayisi
hava filtiresi
buji

bu parcalari degisme zamani geldi dediler. Bu parcalar icin onerdiginiz markalar hangiler?

on ve arka balata icin delphi buldum , ne dersiniz?

48000km yapmis aracimda baska degismesi gereken parca varmi?

tecrube ve bilgilerinizi paylasirsaniz memnun olurum.

triger belki bir sonraki bakımdada değiştirilebilir.60.000 km yada 5 yıldır çünkü.ama kesinlikle orjinal gm kullanılmalı...termostat ve devirdaimde bununla brlikte değiştirilebilir...
v kayışı orjinal gm yada continental önerebilirim.yağ filtresi yine gm olsun önemli bir parça. hava filtresi bosch varsa kullanılabilir. bujiler gm bosch ngk hangisini isterseniz aracınızın motoruna göre olan modeli olsun...
balata olarak trw alın derim en azından. ferodo da uyun fiyatlı ve güzeldir... delphiyi hiç kullanmadım ve ne derece düzgündür bilmiyorum...

cnrergn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
triger belki bir sonraki bakımdada değiştirilebilir.60.000 km yada 5 yıldır çünkü.ama kesinlikle orjinal gm kullanılmalı...termostat ve devirdaimde bununla brlikte değiştirilebilir...
v kayışı orjinal gm yada continental önerebilirim.yağ filtresi yine gm olsun önemli bir parça. hava filtresi bosch varsa kullanılabilir. bujiler gm bosch ngk hangisini isterseniz aracınızın motoruna göre olan modeli olsun...
balata olarak trw alın derim en azından. ferodo da uyun fiyatlı ve güzeldir... delphiyi hiç kullanmadım ve ne derece düzgündür bilmiyorum...

internetten ala bileceğim önerdiğiniz bir site varmı?

yine tavsiyeleriniz olursa lütfen bildiriniz.

saygılar...

cnrergn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar neden kimse cevap yazmıyor,Yok mu yardım edecek birisi

RAINMAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dün triger ve devirdaim pompası değişim için fiyat araştırması yaptım.
Konuştugum iki serviste trigerin mutlaka orjinal gm markalı olması gerektigi belirttiler.
Devirdaim pompası için ise önce wutse bulamazsan airtex markalarını alabilirsin dediler.
Triger+devirdaim+antifiriz+V kayışı toplam 295 .-TL
İşçilik 150.-TL

cnrergn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dün triger ve devirdaim pompası değişim için fiyat araştırması yaptım.
Konuştugum iki serviste trigerin mutlaka orjinal gm markalı olması gerektigi belirttiler.
Devirdaim pompası için ise önce wutse bulamazsan airtex markalarını alabilirsin dediler.
Triger+devirdaim+antifiriz+V kayışı toplam 295 .-TL
İşçilik 150.-TL

Devridaim pompasini neden degistiniz? sorun oldugunu neye dayanarak karar verdiler?

benim icin onemlisi 50.000km deki aracin bakim icin sart olan ve degismesi gereken parcalari hangileri olmasi lazim

RAINMAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bazı ustalar trgier ile birlikte mutlaka devirdaim'in değişmesi gerektigini belirtiyorlar. Bazısı ise gerek olmadıgını söylüyor.
Benim devirdaimin orada su sızıntısı var bu yüzden bu parçayı değiştirmek istiyorum.
Bu arada trigeride değiştireyim istedim ama arabayı almış oldugum kişi ile dün görüştügümde ben arabayı almazdan 3 ay önce trigeri değiştirmiş. Yıl olarak 1,5 sene km olarak da 11000
Bu yüzden bende kararsız kaldım.

cnrergn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bazı ustalar trgier ile birlikte mutlaka devirdaim'in değişmesi gerektigini belirtiyorlar. Bazısı ise gerek olmadıgını söylüyor.
Benim devirdaimin orada su sızıntısı var bu yüzden bu parçayı değiştirmek istiyorum.
Bu arada trigeride değiştireyim istedim ama arabayı almış oldugum kişi ile dün görüştügümde ben arabayı almazdan 3 ay önce trigeri değiştirmiş. Yıl olarak 1,5 sene km olarak da 11000
Bu yüzden bende kararsız kaldım.

eger degistirmi oldugu trigen orjinalsa 50.000km den bir degismesi gerektigini biliyorum?

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Devridaim pompasini neden degistiniz? sorun oldugunu neye dayanarak karar verdiler?

benim icin onemlisi 50.000km deki aracin bakim icin sart olan ve degismesi gereken parcalari hangileri olmasi lazim

aabanızın geçmiş bakımlarında neler değişti? hangi km lerde yapıldı ve yetkili servistemi dışarıdamı yapıldı? birde motor kodunuz nedir aracınızın

cnrergn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aabanızın geçmiş bakımlarında neler değişti? hangi km lerde yapıldı ve yetkili servistemi dışarıdamı yapıldı? birde motor kodunuz nedir aracınızın

ben araci 40.000km de aldim ve aldigim kisiyle irtibat kuramiyorum uzun zamandi.

motor kodum 16XER eger bunu soruyorsaniz,