50TLlik masraf için gittim 1000tl masraf çıkarttılar

hakan3419

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracımda Landirenzonun Omega Plus lpg kiti takılı. Son 3 aydır içerideki lpg ışıgı yanmıyordu. ama hiç bir sorun olmadan gayet iyi bir şekilde çalışıyordu. Geçen gün rot balans için bağcılar güngören sanayi sitesine gittim. balansı yaptırdıktan sonra bunu yaptırayım dedim. ustam tamam yaparız dedi. Gördüğüm kadarıyla elektrik kablosu kopmuştu. Onu tekrardan bağaldı. Ne olduysa ondan sonra oldu. 20 saat boyunca bilgisayrda uğraşmalar beyin getirip takmalar falan derken ne dese beğenirsiniz. Bunun beyin sorunlu. 3 parça değiştirmemiz lazım maliyeti yaklaşık 1000 tl. Ve landirenzoyu söküp atiker takacakmış. Deliye döndü-m. Arabamı eski haline getir yetkili servise götüreceğim dedim. Pazartesi yetkili servise götüreceğim. Serviste büyük ihitmal şaseden beynin yanmış olabileceğini söyledi. Ne yapmam lazım şimdi? Bu sözde usta denen şahışla kafa göz kavga mı edeyim?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Vallahi bu LPG ekonomi yapmak için var sözüm ona ama bu ustalar yüzünden LPG ekonomisi filan kalmıyor yeminle. LPG ustalarından yediğim kazıkları uç uça eklesem Edirne den taaaa Kars a çift gidiş gelişli yol olur. O kadar yani.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Hatalı bir işlem sonucu beyne zarar verdiğini ispat edebilmek zor gibi. Zira adam, araba bana geldiğinde zaten bu arıza vardı, sağlam olsaydı neden bana gelsin ki gibi bir yalanın arkasına sığınacaktır. Bu tür acemi usta ve firmaları burada (uygun bir şekilde) paylaşın ki başkalarının canı yanmasın. Mümkün mertebe tanımadığınız ustalara gitmek yerine tavsiye edilen ustalara gitmekte fayda var.

hakan3419

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Servise girdgmzde calistgni kendide gordu. Durum tanzim edilmezse kesin mahkemeye gidecegim. Gerekirse yalan soylesin ama hakkimi aramak herseydn onemli. Buradanda paylasacgm hangi firma oldugunu. Pazartsi gorusecegm. ama siz siz olun yetkili servise gidin. Parasini gectim huzurunuzdan olmayin yok yere

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Beyin bile olsa en fazla 500 tl dir.3 parça değişimi saçma.kit satmak istemiş gibi

Sony Z5 ile gönderildi

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun. bu ustalar adamın başını belaya sokar. her ne kadar zor olsa da sakin davranmakta fayda var.

hakan3419

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün asıl yetkili servise gittim. bahsettiğim konuda arkadaş beynin yanmış olabileceğini söyledi ama orjinal programı kuracağız dedi. Ve sağolsun orijinal program kurarak sistem tekrardan takır takır çalıştı. diğer ustayım diyen vasıfsız elemana kalsak landirenzoyu söküp yerine atiker kuracak ve 1000tl para alacak bizden. Allah böyle kul hakkı yemede beis görmeyen karaktersizlerden uzak tutsun. Lütfen bu konularda dikkatli olan yetkili servise gidin.. Ücrete gelirsek gelmişken filtre değişimi ve bakım yaptırdım 70tl verip çıktım..

erdogan_5561

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı olayın benzeri benim başımada geldi. LPG de sorun vardı İzmitte bir LPG ciye gittim adam beyni makinaya bağladı bu beyin bozulmuş değişcek dedi. İstersen tüm sistemi söküp yeni kit takalım sana fiyatta 1500 olur dedi. Benim sistemde Romana. Yok kalsın dedim izmitten samsuna kadar benzinle geldim. Samsunda bir LPG ciye gittim orada bir çocuk vardı belki 11- 12 yasindadır en fazla. Beyni bilgisayara bağladı ilkde olmadı uğraştı biraz sonra " usta gel araba hazır dedi " usta geldi iki ayar yaptı o gün bu gün bir yıl oldu sorunsuz çalışıyor. Her ustaya güvenmemek lazım en güzelini yapmışsınız.

erhan116

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
enjektör 2 ye giden kıl kadar bi kablonun soyulup gövdeden şase alması sonucu verdiği arızayı enjektörler değişecek beyin değişecek map değişecek vs. vs. vs. üç ayrı lpg ci bunları söyledi... en son gittiğim lpg ciye ne değiştirirsen değiştir çözemezsen para vermem dedim.. abi değiştirecek bişey yok kablolardan biri şase yapıyodur dedi :D aradı buldu bana gösterdi düzeltti 20 tl aldı.. her usta işi bilir yanlız her ustanın düşüncesi farklıdır...

davutoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende bu ustacıklar yüzünden kendi kablomu aldım.Ayarımı da kendim yapıyorum. Adamlar yol ayarı bile yapmıyor. Kalibrasyon yapıp yolluyor.