7 Kurşunla İstiklal Marşı

yakuzz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şehadetleri kutlu olsun..

bir dönem böyleydi; gün ve saat vererek saldırıyordu hainler. Zorlu günler ve mücadelerden sonra yok oluşun eşiğine getirildiler. Ama sonrasında ilginç şeyler oldu. Savaşanlar "çete" oldu. Gaziler "tetikçiler" oldu. Türküm diyen, vatanım diyen, bayrağım diyen ırkçı oldu.

Kürt sorunu dediler; asırların kardeşliğini, asırların beraberliğini katlettiler. Kürdede türkede sorun yarattılar; şimdilerde de yarattıkları kürt sorununu büyütüp kürdistan sorunu çıkartmak hevesindeler.. Peki kim bunlar?? Bunlar şehidimizi aciz görenler; onların şehadetinden şüphe edenler; allah peygamber deyip bundan geçinenler; dtpyi el altından destekleyenler; Atatürke hakareti kemalet addedenler; filistine verdikleri desteğin binde birini ordumuza veremeyenler...

Şimdiden sonra bu iş dahada karışacak. Bölücüler çok tehlikeli bir şeyi farkettiler. Şimdiye kadar ne vakit bir kürt isyanı çıkmışsa, bunun altında nakşibendiliğe mensup bazı zevat vardı. Dini duygularda kullanılarak çıkartılan bu isyanlar halk tarafından çok çabuk kabul görmüş ve yayılmıştı.Çünkü cahil halk, bir elinde kuran olan şeyhe-mollaya herdaim devletten daha fazla saygı göstermiştir.

Ve daha da ilginci yukarıda bahsettiğim nakşi-kürtçü zevatın torunları halihazırda memleket idaresinin başında; köşebaşlarındaydılar.. Bu zamana kadar leninist-maoist ve ateist bir çizgide ilerleyen pkk, resmen ideoloji değiştirdi.

Ramazanda çadır kurdular. Dağda geberen teröristlere mevlüt yaptılar. Ve (lütfen dikkat edin) eylemlerde,gösterilerde kendilerine "seyyit" diyen, beyaz giyimli,sarıklı,sakallı,cübbeli birileri peydah olup; bölge halkına kürtçe mesajlar vermeye başladı..
Yani artık hesap büyüdü. Boyut değiştirdi. İşin içine iran islam cumhuriyetide girdi. Laik bir türkiyedense, islami bir kürdistan onlarada cazip geliyor. Rejimlerini ihraç edebilmek, pek yakında abd ile savaşa girme ihtimali giderek artan iran için çok önemli..

Kürt sorunundan değil kürdistanın sınırlarının nereleri olduğundan dem vurmaya başladılar. Adım gibi biliyorum ki şu anda pazarlık içindeler. Hangi ilin kimde kalacağının tespiti için il-il kalkışma provaları yapıyorlar. Bugün gaziantepte olanlar akıl alır şeylermi?? Peki hatayda olanlar?? Adanada , mersinde olanlar.. Ve ben mustafa olan adım gibi biliyorum ki devlete baş olması gereken bazı çiban başları, bu bölücülere aynen şöyle diyor; " biraz daha durun; TC devletinden biraz daha faydalanın; sizi şu safhada ayırırsak çok zorlanırsınız; altından kalkamazsınız; yol,su,elektrik ve diğer her türlü yatırımı biz yapalım;barajlar yapalım, istihdam için alanlar oluşturalım,ondan sonra isterseniz federatif özerklik veririz,istemezseniz ülke olarak ayrılırsınız", ama bölücüler sabırsızlık içindeler,biran evvel amaçlarına ermek istiyorlar, kemik bekleyen köpek gibi nasıl şımaracaklarını sapıttılar.. iyiden iyiye hoyratlaştılar..

Bu işin diğer boyutu; birde bizim taraf varki daha bir karmaşık.. Herkes herkese sabır ve sükunet telkin ediyor. Kafamıza taş yağarken, dışarıda birileri arabalarımızı yakarken, bayrağımızı tepelerken, birileri bize diyorki "aman provakasyona gelmeyin".

Ve aynı birileri, canı yanan milletimizin önüne düşüp, ona önderlik yapabilecek olan kişileri derdest edip, içeriye tıktı.. Çünkü pasifize edilen devleti korumak için , devletin yapamadığını yapmak için, bugün terör yaratanların karşına aynı silahla çıkarsak; aynı acıları onlara yaşatırsak, dağlarda onlar gibi gezip , onların yaptığı gibi evlere, köylere baskı kurarsak; arabalarını, camlarını indirirsek sadece türkiye değil dünya karışır..

Bu safhadan sonra ne olur, ne biter bilemem.. Allahada edecek dua kalmadı..

maximm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mekanları cennet olsun...

tughan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tüylerim diken diken oldu,cok kotu oldum okurken...mekanlar cennet olsun