95 GT den bıktım walla..

nirvana_gt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
95 vectra harika bir araba bende kullanıyorum. ama dediğin gibi sensör olayı çok sorun veriyor. çok da pahalı. motor devir sensörünü mayıs ayında değiştirdim 145 ytl idi. krank devir sensörü de arızalı sanırım ama inadına değiştirmiyorum.
sizin arabadada aynı sorunlarmı var benım ılk mesajda yazdıgım... sizin baktırdıgınız ustalardan farklı bi cozum gelmedımı...bana bi ara bu üst modellerın yenılestirilmiş krank sensorunu bizim modellere manuel olarak uygulanırsa sorun kalmıyormus diye soyledıler... denızlıde bırısı yaptırmıstı galıba...:confused: :confused:

nirvana_gt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor devir sensörü ile krank devir sensörü aynı şey değil mi?
walla ben tam corba ettim bu sensorleri.. ama bi tane küçük olan var(gazoz acacgı gibi) bi tanede uzun kablolu bişey var... orjinal isimlerini karıstırdım.. bıktım...

cagri18s

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
uzun olan bildiğim kadarıyla motor devir sensörü. kısa olan ecotec yazan kapağın altına girende krank devir sensörü. ben sadece motor devir sensörünü orjinali ile değiştirdim. krank devir sensörü bazen hata veriyor bazen vermiyor. hata verdiği zaman araba dediğin gibi tekleme yapıyor gaz yemiyor vs vs. ama ondan olmayabilirde. çünkü benimki benzinde yapmıyor.

nirvana_gt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
uzun olan bildiğim kadarıyla motor devir sensörü. kısa olan ecotec yazan kapağın altına girende krank devir sensörü. ben sadece motor devir sensörünü orjinali ile değiştirdim. krank devir sensörü bazen hata veriyor bazen vermiyor. hata verdiği zaman araba dediğin gibi tekleme yapıyor gaz yemiyor vs vs. ama ondan olmayabilirde. çünkü benimki benzinde yapmıyor.
bende simdi krank devir sensörünü degıstircem.. bana 200 milyon dedıler...bakalım...

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende simdi krank devir sensörünü degıstircem.. bana 200 milyon dedıler...bakalım...
gt nın sensöru vectra b 2000 den farklı ama fıayatı bu kadar yuksek değil

cagri18s

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
karank devir sensörü 120 ytl bildiğim kadarıyla. modele göre farklılık gösteriyor ama bencede 200 çok abartılı