95 Oktanmi 97-98 Oktanmı?

netses

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eskiden broadwayimiz<e 97 oktan koyyorduk hem yakıt tasarrufu hemde performans artışı oluyodu
astrada 95-97 bi fark göremedim

astra_njoy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok yüksek hacimli motorlarda genellikle 97 yada 100 kullanılıyor. 1.2 / 2.0 arası motorlar için en iyisi 95 tir diye biliyorum.
opet 95 ten şaşmam çokta memnunum.

dewilking08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
95 uygun.ben 97 de kullandım we 95 daha uygun gibi.fazla sıkıştırlan motorlar için oktan çıtası da yükseliyor...

orcinus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:help: ARKADAŞLAR OPEL SERVİS ERZURUM 95 KURŞUNSUZ BENZİN KULLANACAN DİYOR, DİĞER YAKITLAR AĞIR GELİR SORUN ÇIKARTIR DİYOR. BAŞKA BİR SERVİS 97-98 OKTAN KULLANACAKSIN HANGİSİ DOĞRU. SİZ NE ALIYORSUNUZ VE NEREDEN?:p

oktan ile tüketim değeri arasında alaka yok. performanslada alakası yok oktanın (bizim bindiğimiz araçlarda). f1 arabası gibi muazzam büyük bir motorda yüksek oktan kullanılır. kitapçıkta 95 kullan der zaten. yani kim derseki "ben 98 oktan aldım, daha uzun yol gittim, araba daha iyi kaçıyo" hepsi hikaye :) inanmayan iyice araştırıp okusun, bu iş böyle.

TOPRAK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
97 oktan OPET ARABANIN CEKISI ARTTI BEA UCUYO KACIYO YOLLARI KAZIYO

bilgisayarcii

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra F 1997 GLS 1.6

Genelde yaktı Opet ten alıyorum ve 95 oktan alıyorum.

Canım isterse 97 de aldığım oluyor.

95 veya 97 oktan performansta fazla bir etki yaratmıyor. Tüketimdede değişiklik yok. Tabi bu bende. Başka araçlarda tepki ne olur bilemem.

TearsOfTheSuN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fark edmiyor diyen ark 95 97 arasında ilk kalkıstan ıtıbaren hisedilr derecede fark var shell dene en azından benım aracımda ben kulandıgım ıcın fark edıp etmedıgını anlıyabılıyorum arastırmamada gerek yok o yuzden senın aracında hepsı aynı performansı verıyorsa onu bılmem