96 vectra GL rölanti sorunu

edincer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese selamlar,
Aracıma daha yeni tüp taktırdım(brc sequent 24) ama bir türlü ayarını yapamıyorlar,rölantide araba bir gaz verip bir kesiyor kendi kendine.Servise gittim 200ytl ye buji,buji kablosu vs.değiştirdim ama yine fayda etmedi araçta yükleme varken(far,kalorifer vs açıkken)daha az yapıyor.kimse şundan yapar diyemiyor servisten olmazsa gel karbon temizliği yapalım dediler yani deneme yanılma yoluyla bulmaya çalışıyorlar.tüpün sevinci kursağımda kaldı.konuyla ilgili bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim.

Vectra92

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rolanti sensörü ve hava debimetresini kontrol ettir.yüksek ihtimalle bunlardan olabilir.tabi başka sorunlarda olabilir.oksijen sensörü,yada hava hortumlarında küçük bi çatlaktan hava alıyorsa ondan da yapabilir.en sık rastlananı ilk saydıklarım.

Vectra_Black

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.fcbarcelonaturkiye.com
Benim benzer tecrübemi yazarak yardımcı olmaya çalışacağım ama çözüm biraz kader gibi bişey...
Öncelikle bende yazın 96 Vectra GLS aracıma (Voltran) sıralı LPG taktırdım. Akabinde, araç sogukken zor çalışma, rölanti düzensizliği gibi sorunlarla iki ay uğraştım. Kime gittiysem çözümün adı yok, internette envai çeşit sitelere bakmama rağmen gerçekten çözümün adı yok.

Benzin Pompası dediler, bujiler dediler, o dediler bu dediler hepsi boş.
En son benim okuduğum duyduğum ve edindiğim tecrübeler ışığında, yaa aracını kaliteli bir LPG uzmanına götürüp ayar yaptıracaksın ki (özellikle bu sorunla uğraşmış biri olmalı) ya da aracını 3-4 gün sadece benzinle kullanacaksın ondan sonra bakacaksın.

Benimkisi 1-2 ay sonunda kendiliğinden düzeldi. Ama bence kendiliğinden olmadı. 2-3 gün mecburiyetten de olsa benzinle binmek zorunda kaldım sonrasında çalışma ve rölanti sorunu ortadan kalktı ve kaç aydır da en ufak bir sorun yok.

Bu dertten muzdarip olan emin ol çok insan var. Sanırım LPG ile çalışmaya araç beyninin alışması gerekiyor. Bir süre sabredeceksin gibi. Tabii bu benim tamamen kişisel tecrübem senin sorunun çok farklı da olabilir.

Biraz uzun bir mesaj oldu ama umarım yardımı olur. Ben bundan çok çektimde.

Kazasız belasız günler...

edincer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ilginize çok teşekkür ederim ben de biraz bineyim ondan sonra tekrar bakayım diye düşünüyordum.şöyle bir hafta bineyim bir bakayım olmazsa tekrar çaresine bakacağız

C

copro71

Bilgi Girilmemiş
rolanti sensörü nü 10 ytl ye satılan temizleme spreyi ile yıkattır ve hava filitresini değiştir toplam 20 YTL harcayarak halledersin.Rolanti sensörüne pislik dolmuştur arada bi bu işlem,i yaptırman lazım.

sismik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım brc nin son yazılımının yüklü olup olmadığını bi kontrol ettir değilse son yazılımı yüklet sorun bundan kaynaklanıyo olabilir.

bide brc türkiyenin sitesine bir göz gezdir
http://www.2a-lpg.com/

murty

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeş bence rölanti sensöründen.onu temizlet bi 10 liraya temizlerler...