97 1.4 16v corsa swing tekleme yapıyor

wolf_hunter

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
97 1.4 16v corsa swing im var bakımları tam hava yağ yakıt filtresi degisti bujıler degıstı.
sorun devır saatı 2000 den 3000 e cıkan aralıkta tekleme yapıyor bazen toplamıyor stop edıyor. bu arıza her zaman olmuyor ara ara oluyor ama yolun ortasında arabanızın devırının artmadıgını dustugunu gorup hemen uygun bır yer aramak kadar kotu bır duygu yok arkadaslar bana bu konuda yardımcı olur musunuz?

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hoşgeldin.öncelıkle kendını uye arsıvınde tanıtmalısın

DJHAKLY

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bizde de 97 corsa gls 1,4 16v 90hp var. Aynı sorun bizde de vardı. Hatta sorunu corsam yekiniyor diye açmıştım. Arkadaşlar yardımcı olmaya çalıştılar. Egr valfi temizlenecek felan diyen arkadaşlar dahi oldu.

Sorun öncelikle depoda benzinin azaldığı dönemlerde artıyordu. Araç ara sıra da neresinden geldiğini tespit edemediğimiz bir cızırtı yapıyordu. Sorun depo içindeki benzin pompasında imiş. Benzin pompası değişeli öyle bir tekleme sorunu görmedim. Tabiri caizse kelebek gibi oldu.

Depodan Siemens Marka pompa çıktı. Yerine Bosch taktık. Ağustosun başında değiştirmiştik fiyatı da 90 YTL civarıydı. Orjinali için 250 YTL demişlerdi.

UĞUR DÖNMEZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bizim Corsa A Da Oluyodu Ama Tekleme Stop Etmiyodu Buji Kablosunun Biri Degisti Sorun Gitti Bi Baktir Istersen Yada Benim Ortak Baksin Opelci O Goruselim Istersen Bi Ara

wolf_hunter

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar oncelıkle verdıgınız bılgıler ıcın tesekkur ederım yakın zamanda dayanamayıp opel servısıne gıttım arkadasımın sordugu gıbı arıza ıkaz lambası yanıyordu sorun motor sıcaklıgını olcup yakıt hava karısımının ayarlanması ıcın bılgı veren bır sensorden kaynaklanıyormus bu malzeme arızalı oldugundan motora yanlıs yakıt hava karısımı saglıyor ve teklemeler zaman zamanda stop etmeler yaptırabılıyormus. sımdı ıcım rahat. arkadaslar. bu sorun daha buyuk parca arızalarından da olabılırmıs benım verılmıs sadakam varmıs pompa falan deıstırmedım

İbrahim krty07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ecotec motor mu