97-98 vectra'lar 97 astra gsi lere müjde

İLHAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
97-98 vectra'lar 97 astra gsi lere müjde 2,0 lt motora sahip olan
Yıllık vergisi 704 ytl olan araçlarımızın vergisini bi alt kademeden ödeyebiliyoruz yalnız ( A ) bir sigorta şirketi tarafından hiç bir ücret ödemeden aracın kasko degerini yazan bi yazı ile vergi dairesine artı bi dilekce ile müracaat ediyorsunuz dilekceniz degerlendiriliyor kasko değerinin %5 ini verginiz geçdiği icin bi alt kademeden ödeme yapıyorsunuz

yalnız bu işlemi her sene yaptırmamız gerekiyormuş. Aradaki fark için deger

bu sabah vergi dairesine müraacat ettim öğleden sonra gel degerlendirmen yapılsın ödemeni yap dedi müdür.

fikret_sahin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim yillik vergi zaten 520 YTL cikti. bu konudan haberim yoktu ama zaten sistemde de otomatik dusmus galiba. bir dilekceye gerek yok zannediyorum. 97 vectra'm var. 2000 motor. ben ocak vergisini odedim, 210 YTL

mayday

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet bende bugün internetten ödedim 210 ytl dediğin gibi galiba otomatik düşüyor artık

İLHAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
11 yaş üzeri otomatikmen düşüyor haklısınız ama benim arac 98 model
yani 10 yaş ve 228 ytl ödedim. dilekce vermeseydim 352 ytl ödeyecekdim.

Vectra_Black

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.fcbarcelonaturkiye.com
1997 Model araçlar zaten bu sene 12 yaşa girdiği için otomatikman bir alt dilime girdiler.
Ancak İlhan beyin belirttiği gibi, 1998 model araçlar için kasko değerinin(CD 13.350 YTL, GLS 12.600 YTL) %5'ini geçince bir alt dilimden vergi ödeme hakkınız var.
Aşağıdaki linklerden kasko değerlerini ve normalde ödemeniz gereken vergiyi öğrenerek karşılaştırma yapabilirsiniz.

Kasko Değerleri için:
http://www.tsrsb.org.tr/tsrsb/Kasko%20Deger%20Listesi

Taşıt vergisi için:
http://www.gib.gov.tr/fileadmin/images/mtv.html

Baktığım kadarıyla bu işten en çok 98 model 2.5 CDX'ler karlı çıkıyor gibi.

İlhan bey'e not:Araçların model yılıda sayıldığından bu sene 1998 modeller 11 yaşında kabul ediliyor, seneye 12 olunca onlarda düşecek alt dilime.