abs lambası

geographer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar.

arabamı birkaç gün çalıştırmamıştım. bugün çalıştırdım.ancak şöyle bir durum ortaya çıktı.

kontağı çevirdim lambalar yandı.sönmesi gereken lambalar söndü ve marşa bastım.motor çalışır çalışmaz abs lambası yandı 2-3 saniye sonra söndü.stop ettim tekrar çalıştırdım olay tekrar etmedi. bu bir sorun olabilir mi. 3-5 gün çalıştırmayınca bu olayı 1-2 kez daha yapmıştı. ikinci çalıştırm da yapmadı. anlam veremedim bilgi ve tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirç.

teşekkürler.

geographer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
15 kişi bakmış ve kimse fikir beyan etmemiş sanırım kimsenin bir fikri yok. teşekkürler arkadaşlar

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
seyir halındeyken yanmıyorsa veya sureklı yanmıyorsa ciddi bi sorun yoktur. ancak cihaza baglatım abs sıstemınıne bakılmasında fayda var...

KA®ANLIK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar.

arabamı birkaç gün çalıştırmamıştım. bugün çalıştırdım.ancak şöyle bir durum ortaya çıktı.

kontağı çevirdim lambalar yandı.sönmesi gereken lambalar söndü ve marşa bastım.motor çalışır çalışmaz abs lambası yandı 2-3 saniye sonra söndü.stop ettim tekrar çalıştırdım olay tekrar etmedi. bu bir sorun olabilir mi. 3-5 gün çalıştırmayınca bu olayı 1-2 kez daha yapmıştı. ikinci çalıştırm da yapmadı. anlam veremedim bilgi ve tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirç.

teşekkürler.

bilgisi olan yok mu arkadaşlar?

15 kişi bakmış ve kimse fikir beyan etmemiş sanırım kimsenin bir fikri yok. teşekkürler arkadaşlar

peki siz forumda arama yapmayı denediniz mi?

geographer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet arama yaptırdım ama soruma yanıt olacak bir açıklama bulamadığım için yeni konu açma gereği duydum

pamu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abs sisteminin tekerleklere takılı olduğu svichler var bunlar oksitlenme yada suya maruz kaldığında o lambanın yanmasına sebep olabiliyor. lamba söndüğüne göre sorun yoktur. bende bugün aynı problemi yaşadım arka sağ tekerlek svichni temizlettim problem kalktı. Aklını kurcalıyorsa sen bir arıza tespit cihazına taktır