ABS nasıl anlaşılır?

ismailturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi kaputu açıp bakarsan anlaşılır abs hidrolik ünitesi vardır üstünde genelde 8 rekor mevcuttur ... yada aracın altına yatıp aks millerine bakın millerin deveboynuna bağlı kısmında bir sarı dişli vardır abs dişlisi ona bağlı olarakda abs hız sensörü vardır dediğim yerlere bakarsan olup olmadığını anlayabilrsiniz kesin sonuç olarak yani ...saygılar..

Paylaşım için saol....

Baktım bende sarı dişlide yok tıktık ses de yok galiba ABS mevcut değil arabada;

PEki , bu ABS sistemini sonradan taktırmak mümkün mü?

çıkma ikinci el kazalı felan bulmaya çalışsak bu işlem yapılabilir mi???

yada bu zahmete girecek kadar elzem bir şşey mi sizce??

Bu arada yararlı bir topic oldu sanırım. Ucundan kıyısından paylaşım yapan herkese teşekkürler
:alkis: :alkis: :good: :good: :good:

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ismail abi sonrada takılabilir diye duydum ama masfraflı ve meşekkattli olur değmez uğraşmana istersen bi araştır sen yinede tam olarak bilmiyorum....

Berat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar yapmayın lütfen bu nasıl deneme yöntemii???Bahsi geçen olay fren sistemi...Titrerse vardır titremezse yoktur diye söylemek yanlış!O araç 2000 model büyük ihtimal vardır diye düşünüyorum.Ön panelde ışığı yanmıyorsa bir problemi vardır(abs varsa tabi).Kontrol edilmesi gereken bir olay.O nedenle en iyisi en yakın servisin yolunu tutmak düşüyor sana İsmail abi.

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Berat kardeşim biz burda ABS nin çalışıp çalışmadığını elimizden geldiği kadar anllatmaya çalışıyoruz ayrıca tüm ABS sisteminde sert frenleme anında pedala kuvvet uygulanır eğer yeni bişiiy çıktıysa bilemem... servise gitmesi taib daha mantıklı ama yazdıklarımıda bi yanlışlık göremiyorum... varsada affola..sayglar..

ismailturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Forumun amacı birbirimize deneyimlerini aktarmak ve kafalardaki soru işaretlerini gidermektir. sevgili Berat ve bütün arkadaşlar da bildikleri kadar dilleri döndükçe anlattılar.

Tabi haklısın Abs var mı yok mu en iyi servis bilir ama kolay anlaşılabir bir özellik ise gidip vakit kaybetmeyeyim demiştim.

Hiç kimsede yanlış yada yanıltıcı ya da tehlikeli bir şey söylemedi. herhangi bir problem de yok.

Haklısınız belkide ABS siteminde bir arıza olabilir (Tabii varsa) bir baktırmak iyi olacak gibi görünüyor.

Yardımlar için teşekkürler
bide kısa bir not(Berat biraz daha üsluba dikkat bir birimizi kırmaya kızdırmaya gerek yok dimi ama;) )

Vladimir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi cidden baya karışmış ortalık ışığın asıl amacı yani yanması sönmesi kontrol amaçlıdır absli araçlarda opellerde çok az duyulsada kontağı ilk açtığında zınk zınk die kontrol sesi gelir kuzenin comboda gelio ama çok çok az bi ses dediğim gibi birini bul ona açtır kontağı sen dinle sesi tekerleklerin yanında tabii bu yöntemde kesinlik varetmez bunu bi dene olmadı servise git gidemiyorsan bi ara öğren bencee

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dogru tespit. deneme yanılma ile ogrenılebilir. abs montajı ıse meşakatli.

mehmetpark

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aman dikkat ben abs yi ilk farkettiğimde abowwwwww nooluyo diye ödüm kopmuştu.öndeki arabaya nerdeyse giriyodum.fren pedalına tam basamıyosun ve sanki fren pedalı demir birşeye sürtüyor gibi oluyor.yani öyle hissettiriyor.ya da benim abs bozuk :) boş bir yolda kesinlikle denemen lazım.aman dikkat!

blackpeace

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkes deneyimlerini paylaşıyor ne güzel ama bazı arkadaşların farklı ,mesela benim deneyimim .bazen ara yollarda giderken ve hızım çok düşükkende birden frene asılınca pedal boşa düşüyor ve vınnnn diye bi ses geliyor bazende bi takırtı kopuyor alttan bi kaç parça kopuyor gibi :D .. herzaman devreye girmiyor heralde yolun durumuna göre olabilir