açık hava filtresi ve rolanti

SERKAN_61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gereğinden fazla hava almasından kaynaklanabilir o silkelenmede ondan oluyo bence benim açık hava filitresinden de böle oluyor orjinalini takıcam en kısa zamanda

kazanova11

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben astra h aracıma taktım hiç bir problem yok çok ii ses veçekiş kesinlikle hissedilir duzeyde açık tip K&N...

meyon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hava debimetrenden olabilir kardeş...

bj6766

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gereğinden fazla hava almasından kaynaklanabilir o silkelenmede ondan oluyo bence benim açık hava filitresinden de böle oluyor orjinalini takıcam en kısa zamanda
serkan araca istersen hiç bişi takma gene araç fabrikasyon üretiminde ne kdr alacaksa okdr gene alır yani hava filtresi taktığında daha fazla hava almıyorsun :)
sadece daha soğuk hava alıyorsun

KA®ANLIK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi SFI Motorlar malesef AÇIK HAVA FİLTRESİNİ sevmiyorlar,
sebebi de Rolanti ayarlayıcısı ve debimetrenin aynı hat üzerinde olması...
SFI Kutusunun hemen sağında rolanti ayarlayıcısı vardır, solunda ise debimetre... Sen onlara gelen hava miktarını büyük ölçüde değiştirince ya debimetre arıza lambası yaktırıyor, ya da rolanti ayarlayıcısı böyle bir durum şey ettiriyor...

SFI' ı sök, LEX i tak oraya ama, işler değişiyor :)

Açık Hava filtresini sök, hiçbirşeyin kalmaz.

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kutu içi performans hava filtrelleri var onları denesek nasıl bi sonuc elde ederiz acaba

ama hiç bir zaman açık hava filtresinin o güzel sesini alamıcaz taki lexmaul emme manifoldumuz olana kadar

sumi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla Ben şu Dandik 25-30 Ytl Lik Filtrelerden Takdirdim, Hiçbir Sorun Yok..yakitta Değişmede Yok Ve Seste Süper

hakan_yucel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bende var pipercross hava filtresi takılı,araba can çekişir gibi oluyo stop eder gibi filan uzun süre dinledim aracı sonra filtreyle bi alakası olmadığını anladım.benim sorun aküden çıktı tesisattan ve lcd ekranlardan dolayı akü aşırı zayıf oluyo ve binince direk kalkarsam sürekli tekrarlıyor.ben 1-2 dkka aracı ısıtıp aküyü şarj ettikten sonra kalkıyorum bi sorun kalmıyo sizinde belki ondan olablir bi bakın...

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o gün dedigin gibi abi sensörden dolayı o;)...
orjinale dön;)...
eger düşünürsen green yada K&N nin kutu içisini tak sorun olmaz...

kazanova11

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sensör HK

Arkadaşlar hava filtresinden önce bahsettiğiniz sensör (IAT) havanın sıcaklığını ölçen negatif direncli diyotdur.. Emilen havanın debisini ölçen herhangi bir sensör yoktur (en azından opellerde kesin) Alınan havanın soğuk olması,,birim hacimde oksijen oranın fazla olması ve daha fazla yakıt demektir.. tabi daha fazla performans. Sıcak hava tam tersidir buna göre arac sıcak havada daha az yakar diyebilirz...