acil arıza lambası

corsa*n

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bugün farklı bir istasyondan benzin aldım. Bir süre sonra hararet olağandışı bir şekilde 105'e kadar çıktı sonra arıza lambası yandı. Hararet tekrar düşmeye başladı. Arabayı stop edip tekrar çalıştırınca arıza lambasının artık yanmadığını ama hararetin hızlı bir şekilde yükseldiğini far ettim. ne yapmam lazım. Yardımcı olursanız sevinirim.

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arıza belki benzinle alakalı degildir? Aynı zamana denk gelmiş de olabilir.Hararet yükselince fan açmadı mı? Sogutma suyu seviyesini bir kontrol etseydin, belki bir hortum kaçağı ,patlağı nedeniyle sogutma suyu kaybediyor olabilirsin

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzinle alakası yok su sevıyesını bı kontrol et ancak sogukken kontrol sıcakken tasar su

corsa*n

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar ben acemiyim. Su seviyesini nereden kontrol edeceğim. Bu antifriz koyduğumuz yer mi? Camsuyu koyduğumuz yer değildir herhalde. Bi tarif ederseniz hayra geçer.

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
antifiriz koydugun yerden.. sarı bı kapak.. yanlız sogukken acmalısın sıcakken tasıırır

gateway

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gordugun su seviyesi yanıltabilir. cunku eski arabalarımdan birisinde bir keresinde oraya bakınca suyu gordum tamam dedim. tatile çıktım. hızım 90-100de hararet yoktu. ne zaman 50-60ya dustum hararet arttı. herhalde fanda problem var dedim. megerse radyatorde sızıntı olmus ve su bosalmıs. aksilik bu ya hazneden su cekme kısmı da arızalanmış. haznede su var, radyator boşmuş.

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun Mademki acemiyim diyorsun sana önerim aracın kullanmama kitabını güzelce bi oku sana ilk yardımı dokunacak bilgilere ulaşacağın gibi neyin nerede olduğunuda öğrenmişolursun .Bunu kendine bir hobi edinebilrsen aracınla bütünleşip zevk alırsın .Selamlar.:mad:

Tigra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hararet Müşürlerini Kontrol Ettir Arkadaşım.Sanırım İlk Müşürün Arızalı İkinci Devreye Giriyor.Oda Hararet 100'Ün Üzerine Gelince Fanı Açar.

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Son Durum nedir?