acil cevap bekliyorum

yasinnyuksel06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba

10 gün önce 2007 model 1.2 essentia opel corsa aldım. Araç 69.000 de hiç bi sorunu yoktu son 3 gündür sadece sabahları mars basmada sorun oldu 2. 3. Denemede moyor çalıştı ben akünün gücü yetmiyor galiba diye düşündüm ve dün yine mars basmadı 3. Denemede araba kendini korumaya aldı artık anahtarı okumuyor. Ne vurdurarak ne de takviyeyle çalışmadı aracı yetkili servise götürdüm ahartar kodu girilerek program yüklemesi yapıldı tekrar ama araç hala aynı durumdaydı. Servis ustaları beyinde veya tesisatta bi sorun olabileceğini hatta beyinin değisme ihtimalinin olduğunu 2.000 - 2.500 tl tutabileceğini söylediler sizin bu durum hakkında bi tecrübeniz veya bilginiz varsa görüş ve önerilerinizi bekliyorum Teşekkürler.

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araba kendini korumaya aldı neymiş ya ben ilk defa duyuyorum. Böyle bi özellik mi var. Opel'lerin marş motorları zayıf olması meşhurdur. Arada sırada benimde aracım 2. marşta, hatta bazen 3.marşta çalışıyor... Ama kendini korumaya alması neymiş hiç anlamadım valla...

genius350

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim 2005 modelde başıma benzeri geldi. Aküyü değiştirdik araç yine çalışmadı. Daha sonra problem beyinde çıktı. Dirençlerden biri patlamış, tamiri yok. Bence en büyük neden BCU denilen kutu. Çünkü beyin değişimine rağmen araç yine çalışmadı. BCU'nun da arızalı olduğu anlaşıldı. Çok zor arıza yapan bir parça olduğu için ancak Ankara'da bulabildik. Bu ünite tüm aracın elektrik sistemini düzenliyor. Buradaki arızadan beyine yüksek voltaj gittiği için direnç patlamış olabilir. BCU üniteni kontrol ettir derim.

yasinnyuksel06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
korumaya aldığını bi arkadasım söyledi. araçta su an kontağı çevirince tık bile yok ve arıza lambası sürekli yanıyor.

senin arabada arıza ilk nasıl başladı? böyle basit bişeyden dolayı o kadar büyük bi arıza çıkabilir mi bu nasıl olur?

genius350

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Marşa basınca çalışır gibi oldu, sonra tüm elektrik gitti. Ne zaman ne yapacağı hiç belli olmaz. Yalnız program yüklediler demişsin. Bende beyine ulaşılamıyordu. Akü değişiminden sonra marş motoru çalışıyordu ama beyin olmadığı için motor devreye girmiyordu.