Acil... Lpg kullaniminda silkeleme

barıs_koc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu iş büyük olasılıkla ayar sıkıntısı gibi göründü bana..

valla bugün sabah maalesef şiddetli olmasa da tekrarladı aynı arızayı. Gittim. Teknikl servisten bir ustayı sırf bunun için çağırdılasr. USta sağoslusn bayaa ilgilensdi. B;r iki ayar yaptı. Enjektörlerin ucundakı 4 metal boru gıbı olan çıkışı ucu kısık olanlarla değştirdi. Valla bende anlamadım. Senin araba SMART grup enjektör hepsi beraber lpg veriyor motora bunun için çok yakıyor dediler ama anlamadım. Şimdi yakıtı düştü arabanın performans aynı gibi. YArını bekliyorum. Eğer sabah tekrar ederse sıkıştırıcam bu sefer enjektörleri değiştirtmek için.

simbore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar benim 2001 model editionum var 2.5 yıldır brc sıralı sistem takılı sizlerin sorunlarını görünce belki katkım olur diye yazıyorum.Ara sıra aracım stop ediyordu,aşırı benzin tüketimi vardı çünkü en az beş km sonra lpg'ye geçiyordu o zamanda zaten gideceğim yere varmış oluyordum 2000 km yol yaptım bu ara tatilde. Uzun yolda 120 den sonra ve rampalarda motorda acayip teklemeler vardı.Brc servisine gittim epeyi uğraştılar her uğraşta otobana denemeye çıktık tam dört defa en son buldular arıza regülatörden kaynaklanıyormuş brc markaya 350 tl dediler yan ürünü varmış genesis mi ney onu 150 ye taktılar söktükleri parçaya da tamir olmaz dediler aracım düzeldi otobanda 170 yaptım en ufak tekleme kalmadı ha birde 1 km gitmeden lpg'ye geçiyor kısaca problemim kalmadı akşam eve gelince araçtan çıkan regülatörü alıp alyanla açtım içi kireçten tıkanmış çamur dolu içi nasıl bu kadar dayanmış şaşırdım içini temizledim tıkanan yerlerini açtım geri montajını yaptım canavar gibi oldu haftaya gidip bunu taktırıp öbürünüde iade edecem.umarım sorunlarınıza faydası olur iyi günler.

bahadirhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
SİMBORE, regülatörü geri taktın mı? ne oldu merak ediyorum.
Benim cd de bazen debriyaja basınca stop ediyor gıcık oluyom.
enjektörümü değiştireceğiz acaba?
iyi akşamlar...

X

xpol

Bilgi Girilmemiş
Bobinden.150 TL :)

vosvosist

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar lpg kitleriniz ne marka genel olarak sorun ustadadamı kitdemi opel demi fikir acısından

olcay54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim arabada düşük devirlerde düşük hızlarda yapıyoyr bu silkelemeyi.
örneğin ikinci viteste şehir içinde rolantide giderken başlıyor silkelemeye yoğurt koysan ayran olucak arabada :s

İşte tam da benim sorunumun aynısı ,düşük devirde 1000-2000 devir arası düşük hızda 2. veya 3. viteste hatta hızlanmak için gaza ilk yüklendiğim anlarda oluyor, devir yükselince düzeliyor, düşük devirde tekrarlıyor.Ayrıca motorun soğuk veya sıcak olması da fark etmiyor soğukken de sıcakken de yapıyor ama benzinde iken yapmıyor gaz filtreleri yeni değişti ,farklı marka gazlar ile denendi başka bir beyin ile denendi sonuç aynı.nasıl bir hastalık bu bir fikri olan varsa paylaşabilir mi acaba? saygılar
Bu arada aracım 1,6 16 opel vectra lpg kitim tartarini auto dur.

polat_vekraC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
LPG motora benzinden daha az zarar verir,çevreyede tabi..bir şartla, onu ısıtıp gaz haline getirir motora gönderirseniz..

bu parça alimünyum renginde ve depodan gelen iki adet gaz borusu,motordan gelen iki adet su borusu birde manifolttan gelen vakum borusu ona bağlıdır..bu parçayı gözünüzle bulduğunuzda manifoltla arasındaki mesafeye bakın,bazı uygulamalarda kulağı arkadan gösterir gibi yerleştiriliyor..
LPG motora benzinden daha az zarar verir demişsin arkadaşımm inan ilk kez duyuyorum m teşekkür ederimm kıymetli bilgi içinn

ugurdalkiran

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İşte tam da benim sorunumun aynısı ,düşük devirde 1000-2000 devir arası düşük hızda 2. veya 3. viteste hatta hızlanmak için gaza ilk yüklendiğim anlarda oluyor, devir yükselince düzeliyor, düşük devirde tekrarlıyor.Ayrıca motorun soğuk veya sıcak olması da fark etmiyor soğukken de sıcakken de yapıyor ama benzinde iken yapmıyor gaz filtreleri yeni değişti ,farklı marka gazlar ile denendi başka bir beyin ile denendi sonuç aynı.nasıl bir hastalık bu bir fikri olan varsa paylaşabilir mi acaba? saygılar
Bu arada aracım 1,6 16 opel vectra lpg kitim tartarini auto dur.

tam üstüne bastın ayağını kaldır benimkide atiker demekki markayla alakası yok aynen anlattıkların bendede var

kaandogru

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Orijinalden alıntı: kaandogrumerhaba.ilk sahibi olduğum astra 2004 1.6 xe twinport manuel 114,000 km lpg kitli(BRC) aracın çekiş problemi çözülemiyor.1yıl önce 70.000km de lpg montajı yapıldı bu zamana kadar çok memnumdum.özellikle sabahları soğuk havalarda bariz olan çekiş problemi ve boğulma mevcut(Araç gazı sonuna kadar basmama rağmen 110'u görmüyor).3-5 km gittikten sonra motor arıza lambası yanıyor.ayağımı gazdan çekince bu ışık sönüyor.Bu arada aracı rölantiye aldığımda sürekli titreme yapıyor.belli bir km yaptıktan sonra aracı durdurup çalıştırdığımda (motor ısındığında özellikle) bu arıza ortadan kayboluyor.Bu halde Servise gittim bilgisayara bağlattım arıza kodu yok.lpg ye gittim enjektörlerden biri arızalı olabilir diye..yine aynı arabada birşey yok arıza lambası yanınca getir dediler..(Bu arada aynı sorun sonucu 1 ay önce ateşleme bobini ve bujiler değişti.ses geliyor diye emme manifold kelebeğini onardılar..) Sorun ile ilgili bilgisi olan arkadaşlarımın değerli görüşlerini bekliyorum..ARACI SONUNDA SATMAK ZORUNDA KALDIM...