Acil lpg tavsiyesi

tolerans

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yazan tüm arkadaşların ortak görüşüne katılıyorum..Bence de en önemlisi işçilik.. Bende Zavoli kiti kullanıyorum son derece memnunum...

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opelin ne kadar özel bir motoru varda revizyon yapacak merak ettim... arkadaşlar arabalarınızı o kadar büyütmeyin çok komplike motorları yok... atikerde adam gibi enjektör yok aslında valf mantığı ile çalışıyor açılıp kapanıyor sadece ama prins ve brcdeki enjektörler gerçek enjektör... ama tekrarlıyorum en önemli şey işçilik gerisi teferruat...

arkadaşım bence önce okuduğumuzu anlamak önemli..

ben opelin motoru özel demedim "her markanın motoru motor yapısı farklı ve markalara özel lpg kitleri var yada uyumlu" dedim vw ile opelin motoru birmi yada mercedes ile bmw nin motoru aynımı özel lpg kit derken opelide kast etmedim zaten mesela dünyada m6 ya özel kit üreten tek firma ve bmw nin de onayı olan tek firma prins mesela avrupa chevrolet /corvette in lpg kiti onayı verdiği tek firma prins özel olan bunlar... ben opel özeldir falan demedim..

bunun dışında eyer opelin motoru çok sıradansa ve atikerde o kadar çok sıkıntı çıkıyorsa o zaman bu kadar sıradan bir motorda bile sorun çıkartan bir lpg kiti çok kalitesizdir.. bu mantıkdan da bu çıkar...

benim dediğim şudur atikerde çalışan mühendis arkadaş opellerde sorun nedir öğrenicek en çok sıkıntı çekilen ve insanların şikayetçi olduğu konular zaten fiksdir genelde misal enjektör borulardan biri misal motor ayarı adam alıcak şapkayı önüne koyucak bunu şöyle yapalım şunu böyle yapalım başka sıkıntı varmı diye sorucak yok tamam opellere bundan sonra lpg kitini bu şekilde takalım diyicek..belki opel motoruna özel bir aparat ekler takar zaten bunun adıda opele uyumlu kit olur.

systemer35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam opel servisinde landirenzo taktır biraz pahalı ama hem servis garantisi var hemde önerilebilir bir marka bendede 2004 vectra c var 3 yıl önce taktırdım landirenzo hala aynı şekilde çalışıyor.Senede 2 defa bakıma sokmaktan başka bişey yapmıyorum.Yok eğer pahalı diyosan acil değilse benim nacizhane görüşüm biraz daha bekle CNG ülkemizde yavaş yavaş büyüyor hem lpg ye oranla %30 tasarruf ve %10 performans artışı sağlıyor hemde motora etkisi benzinle birebir aynı.

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam opel servisinde landirenzo taktır biraz pahalı ama hem servis garantisi var hemde önerilebilir bir marka bendede 2004 vectra c var 3 yıl önce taktırdım landirenzo hala aynı şekilde çalışıyor.Senede 2 defa bakıma sokmaktan başka bişey yapmıyorum.Yok eğer pahalı diyosan acil değilse benim nacizhane görüşüm biraz daha bekle CNG ülkemizde yavaş yavaş büyüyor hem lpg ye oranla %30 tasarruf ve %10 performans artışı sağlıyor hemde motora etkisi benzinle birebir aynı.

cng demişken yani doğalgaz prins kitleri hem lpg hem cng ye uyumlu yani prins lpg kitini taktırmışsanız ve cng ye dönüşüm isterseniz komple kiti değiştirmiyorsunuz bir iki parçasını değiştirip cng de kullanabiliyorsunuz..

berkay1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hangi marka olursa olsun farketmez. Yeterki taktıracağın usta iyi olsun. Taktıktan sonra ürünün arkasında dursun, her hangi bir sorunda seni oyalamadan sorunu bulsun ve halletsin.

geographer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
işini iyi bilen ve uygulayan usta lpg de ilk sırada olmalı. çünkü lpg kiti ne kadar kaliteli olursa olsun iş bilmez ustanın elinde sıkıntı meydana getirir.

kemal erim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm arkadaşlar 2004 vectra c aracıma lpg taktıracağım fakat hangi markayı seçmeliyim lütfen yardım ederseniz sevinirim.

Sorun istemiyorsan 2 A mühendislik brc derim.:)

ozhanyasar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dostum adanada otuyorumussun ben olguna taktırdım adanada 1 numaradır kime sorarsan sor

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslında sorunsuz sıkıntısız güler yüzlü yardım sever işinin ehli ve işini seven şu lpg ustalarını bir konuda toplasak adres teli falan şehirine göre.. acayip yol gösterici bir kılavuz olur yaptırıcaklara nereye gidiceğini bilir millet..