Acil Yardım Vectra B2 Ateşleme Bobini

safakdahi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar meraba, kafam karıştı.
Aracım vectra b 2000 model 1.6 GL motor kodu X16XEL buji kablosu olmayan makyajlı kasa, bildiğim kadarıyla astra g 1.6 ile aynı motora sahip.

Silkeleme var maalesef ve usta ateşleme bobininden dedi, internette baya bi baktım, benim aracıma uyumlu görünen delphi bobinler 200 civarında, ama astra g aynı motor kodlu delphi bobinler 140-150 civarı bu nasıl oluyor. Ayrıca hangi marka tavsiye edersiniz, bi de hüco marka var baya hesaplı.
Bu parça olur mu benim araca?

http://www.balkanopelparca.com/?uru...rsa-C-Z14XE-Z16XE-Atesleme-Bobini-DELPHi.html

inal15

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım opellerin bir özelliği var. Orijinalden başka bir parça taktın mı randıman alamıyorsun.Alacağın o bobinle eğer bir de araç lpg li ise 6 ay ancak idare eder.Tavsiyem orijinal kullanmanız.

safakdahi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Uzun bobin mi kısa mı?

Vectra b X16xel kodu ile aratıp bulduğum bobinler kısa yani kare gibi, ama benim aracımdaki uzunca dikdörtgen gibi olanlardan kafam karıştı, orjinal alacam ama uygun bobin hangisi?

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sen hangi marka olursa olsun bilinen delpi gm siemens gib marka olsun ama senin o markadan uzak dur tanınmamış marka

safakdahi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peki astra g x16xel kodlu motorun ateşleme bobini, vectra b x16xel kodlu motora uyar mı?

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
uyumlu olması gerek ama servise sorun derim

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Aracında LPG varsa istediğin markayı tak ansızın canına okuyacağı kesin.

omero72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ateşlemenin kalbi, buji ve buji kablolarından çok o ateşleme bobinidir. Bobin ateşleme için yeterli akım/voltajı gönderemediği takdirde, yetersiz yanma sonucu oluşacak tüketim kaybı birkaç bin km'de sana ucuz bobin parası daha ödetebilir :)

Opel'den parantez açıp, benim arabaya geliyorum: RX-8'de ateşleme bobini kötü oldu mu bırakın yakıt artmasını, bir süre sonra motor ayvayı yiyor cunku iyi yanmayan benzin iç gömleklere püskürtülen yağı temizlemeye başlıyor.

senator 2.5

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kesinlikle gm logolu orjinal parça kullanın. yan sanayi parçalar çok kısa bir süre içinde çöpe gidiyor. mümkünse yetkili servisten alın.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Şunu unutmayın eğer araç üzerinde LPG varsa paraya garanti vermiyorlar... ona göre değerlendirme yapın derim.