Acil yardım yarın servise gidecem

Savarona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.pataraportal.com
Merhaba arkadaşlar benim çok acil bir sorunum var yarın servise gidicem gitmeden önce size sormak istedim; şimdi benim aracım aşırı derecede benzin tüketimi var şu anda ş.arası 271 ykrş yakıyor km şehir içi dahada fazla neyse benim aracımdan egzostan müthiş benzin kokusu geliyor sonra araba rampalarda kesiliyor çekmiyor toplamasıda biraz geç mesela araç rolantide çalışırken gaza bastığımda devir hemen yükselip inmiyor yavaş hareket ediyor sizce bu sorunların sebebi ne olabilir gerçekten çok zor durumdayım yardımlarınızı bekliyorum.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Egzos emisyon değerlerine de baktırmanı tavsiye ederim. Arabayı ilk aldığımda ( 1991 vectra 2.0 otomatik ) egsostan fazla siyah duman atışı+aşırı yakıt tüketimi şikayetlerim vardı. Yakıt ile ilgili klasik işlemler ( bujiler, filitreler, enjektörler, motor bakımları ) yapıldı sonuç sıfır. Boş yere 1000-1500 YTL harcandı. Sonunda beyin değiştirmem söylendi. Ben arabayı değiştirmek üzerine yoğunlaşırken bir arkadaş Ankara bosch servisindeki bir ustayı önerdi. Egzos emisyon ayarları bozuk çıktı, güzelce ayarladı. Toplam maliyet 30 YTL. Bir depo benzinle şehir içinde 250-280 km yapan araç şu anda 550-600 km yol yapıyor. Sanırım eski sahibi de yakıt sorunu çözemediği için sattı. Şimdi arabanın halini görse eminim pişman olur. Yanlış anlama olmasın, sizin aracın da sorunu bu demiyorum ama benim gibi aşırı masraf yapmadan evvel öncelikle bu ucuz yolu denemenizi öneriyorum.

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ihtimal 1 : benzin pompasında bi sorun olabilir. (düşük bi ihtimal)
ihtimal 2 : egzos manifoltu çıkışında sensör vardır. bu sensör çıkan egzos gazına göre beyne benzini kıs veya aç diye sinyal gönderir. buna göre beyinde ona göre çok benzin gönderir yanma odasına. bu sensörde bi sorun olabilir.
ihtimal 3 : beyin de bi sorun olabilir.

şimdiden geçmiş olsun. inşallah bulurlar ve az masraflı olur.

Savarona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.pataraportal.com
İlginize teşekkür ederim arkadaşlar bakalım ne çıkacak

smoke

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugun servısten sonra bızımle de paylaş sorununu ki aynı dertten muzdarip arkadaslarımız faydalansınlar tecrubulerinizden.

astra_njoy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilk önce hava ve benzin filtresini kontrol ediniz tıkanmış olabilir...

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
çiğ yakma olabilir belki carbon clean gerekir....

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
servisten sonra bizimle sonucu paylaşırsan seviniriz.
ne çıkacak merakla bekliyoruz

Savarona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.pataraportal.com
Arkadaşlar servisten geldim ustanın demesine göre üst kapak sökülüp subaplara bakılıcak kurum baglamış dedi 500 ytl gibi ortalama fiyat verdi. Neyse ben araba aldığıma pişman oldum en kısa zamanda satmayı planlıyorum arabayı aldığımdan beri haybeye 2000 ytl masraf ettim ama elde var sıfır 1 ay sonra istanbula gidicem birde orada opel team göstericem bakalım onlar ne diyecek buradaki servis haybeye bir sürü parça değiştirdi ve inanın çok pişmanın bu arabayı aldığıma istanbuldada bana birsürü parça ve fiyat çıkartırlarsa opele elveda diyecegim. İlginize çok teşekkürler birde buradaki servisler gibimi acaba bütün servisler adamlarda tamir yada düzeltme yok hemen değiştir başka birşey yok inşallah bu dertten kurtulurum.