acil yorum bekliyorum!

turko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar ,,biliyorumki yerinde görülmeden,teşhis edilmeden teknik konularda yorum yapabilmek zordur ama şu an iş yerimden yazıyoruım bu mesajı ,arabayla buraya gelirken sorun yaşadım.araç corsa 1,3 cdti,easytronic.aracı ilk hareket ettirdiğim andan itibaren vites değişimlerinde araç aşırı bağırıyor devir saati 5 e 6 ya vuruyor sonra tekrar düzeliyor...bütün yol boyunca yaptı bunu...ama herzaman olmuyor..( vites değişimlerinde otomatik ya da manuel farketmiyor...)neden olabilir?? arkadaşlar,,bilgisi,tecrübesi olan varsa acil yorum yazabilirseniz mutlu olurum...gerçi aracı sabah servise götürmeyi düşünüyorum ama sorun nerede olabilir??teşekkürler...

Sanal42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ayağınızı depriyajdan çekince motor devri artıyor araç hızı artmıyor herhalde.. Eğer böyleyse Depriyaj baskı balata ile ilgili bir sorun olabilir...

turko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sanal42' Alıntı:
Ayağınızı depriyajdan çekince motor devri artıyor araç hızı artmıyor herhalde.. Eğer böyleyse Depriyaj baskı balata ile ilgili bir sorun olabilir...

teşekkürler arkadaşım..

eğer öyle ise bize bayağı masraf açacak anlaşılan..çünkü kullanıcı hatası falan deyip garanti kapsamına almıyorlarmış sanırım..yarın belli olacak..

turko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ayrıca baskı balatada sorun olsa arıza ışıkları yanmazmı???

flybird

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
easytronic aracta ne debriyajı?
ilk çalıştırdığında oluyorsa, araba soğukken motorun uygun çalışma ısısına gelmesi için geç devirlerde vites değiştiriyor. Ama bu5-6 bin deviri bulmuyor. gazada çok basmadan bunu yapıyorsa.bir servis görsün

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bazen opellerin baskı balatası çok çabuk bitiyo baskı balata olabilir

turko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
flybird' Alıntı:
easytronic aracta ne debriyajı?
ilk çalıştırdığında oluyorsa, araba soğukken motorun uygun çalışma ısısına gelmesi için geç devirlerde vites değiştiriyor. Ama bu5-6 bin deviri bulmuyor. gazada çok basmadan bunu yapıyorsa.bir servis görsün

ben baskı balatayı kastetmiştim...yok arkadaşım bu öyle birşey değil...araç vites değiştirirken aşırı derecede bağırıyor...devir 5-6 ya çıkıyor tekrar geri iniyor..bu baskı balatasan mıdır?..ayrıca arıza ışıkları yanmıyor..hararet normal..teşekkürler

FCP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Spor modu diye birşey oluyordu pejolarda onun gibi birşey olabilirmi acaba.Pejolarda tuşa basınca oluyor opellerde gaza sonuna kadar basınca oluyor sanırım(roket değil)bu sebebten de oluyor olabilir.

turko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
FCP' Alıntı:
Spor modu diye birşey oluyordu pejolarda onun gibi birşey olabilirmi acaba.Pejolarda tuşa basınca oluyor opellerde gaza sonuna kadar basınca oluyor sanırım(roket değil)bu sebebten de oluyor olabilir.

yorum için çok teşekkür...yarın sabah servise gidiyor beyefendi:rolleyes: ...sonucu sizlere iletirim..

turko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gokalp' Alıntı:
bazen opellerin baskı balatası çok çabuk bitiyo baskı balata olabilir
,

araç daha üç bin de...
yorum için teşkkürler.