ACİLL YARDIM Motor arıza lambası

lorddream26

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba;

öncelikle forumda yeniyim eğer yanlış bir yerden konu açıyorsam kusura bakmayın 2000 model 1,6 GL opel astra aldım araçta 3 yıldır atiker marka sıralı lpg var aracı alırken expertiz raporunda herhangi bir sorun çıkmadı ve araç iyi masrafsız denildi yalnız
bugün araçla seyir halindeyken aracın motor arıza lambası yandı, aracı hemen sağa çektim ve motoru durdurdum sonra aracı tekrar çalıştırmak istediğim de kontağı 2. kademe getirdiğimde aracın bütün ışıkları yanıyor yalnız 3.kademeye getirdiğimde marş motoru devreye girmiyor ve bütün ışıklar sonüyor bir kaç kez üst üste deneyince yazılar silinip tekrar göstergeler yanıyor
aracı çekerek mecbur vurdurarak çalıştırmak durumunda kaldım
bu sorundan sonra yaklaşık 50 km yol gittim ve yol esnasında motor arıza lambası yanmadı ve tekrar çalıştırmak istediğimde her hangi bir sorun olmadı aracın elektrik sisteminden süphelendim elektrikçi bi ustaya gösterdim marş motoru değişmesi gerekiyor dedi ama benim aklıma pek yatmadı.acaba araçta nasıl bir sorun olabilir.
bana bu konuda yardımcı olurmusunuz desteğinizi için simdiden teşekkürler

compela

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
üzerinde araba ve anahtar olan lamba mı yanıyor veya yanıp sönüyormu? yazdıklarınıza göre seyir halinde iken marş motorundan lamba yakmaz lakin ilk aklıma gelen imbo sıfırlamış olabilir. imbo sıfırlamış ise imboyu kodlamak gerekir.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Arıza kaydetti ise, bilgisayar yardımı ile görülebilir.
Marşta en ufak bir ses yok ise, anahtarın oradaki kondaktör arızalıdır. Gene yolda bırakır. Marşta sorun var ise, aracı biraz yürüttüğünüzde(10 cm. kaydırdığınızda, kontak kapalı fren ile değilde ayağınızı debriyajdan çekerek durdurun.) sonra marş deneyin, marş alabilir. Bu şekilde teşhis edebilirsiniz.