air bag hata uyarısı

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar kontak problemi nedeniyle arabayı tamirciye götürdüm.hava yastığı soketlerini çıkarttıktan sonra tekrar taktık fakat hava yastığı hata ışığı kontağı açıp bekledikten sonra sönüp marş yaptıktan sonra tekrar yanıyor ve sönmüyor.tech 2 ye bağlatmam mı gerekiyor yoksa servise gitmeden halledilebilir mi.

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tech 2 şart değil sanayide başka cıhazlarda var bosch olsun delphi olsun iş görür yani. cıhaz olmadan silinmez

nominal69

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cihaza bağlatmadan olmaz. birde araç çalışır durumda ön koltukları ileri, geri oynatırsanda lambayı yakıyor ve ancak cihazla söndürülebiliyor bilgine...

Mali_Eem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkdaşlar bende Vectra C elegance var
aynı problemi yaşadım serviste söndürdüler ve usta bunun nedenin koltuk sensörü olduğunu belirtti (heralde üzerine birinin oturduğunu algılayan bir sensör var) ve yine yanacaktır dedi.
ve de yandı. nominal69 arkdaşımın dediği gibi hareket halindeyken mi ayar yaptım da yandı yoksa durduk yere mi bilemiyorum. ama şuan o uyarı hep yanık ve servis de görüntü harici bi sorun olmadığını sölediler. alıştım bende onla beraber katalizör ışığı da yanıyor(lpg den dolayı)mutlu mesut gidiyoruz:)

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu uyarı ekranda varken kaza esnasında hava yastıkları açılırmı yani uyarı ışığının yanması devre dışı kalmasına neden olurmu

karasahin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende deaynı sorun vardı.ustalar ışık yanarken hava yastıkları devre dışı olur dediler.bana sorarsan cihaza bağlatıp ve sorunu çözsen iyi olur derim.

bciplak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o arıza kodunu cihazla sildirmezsen mazallah kaza anında airbagler çalışmaz. bilgin olsun. önemli bir şey bu. hemen sildirmen lazım.

tiseri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hata cihazla resetlense bile ileride tekrar problemle karşılaşırsın, problem muhtemelen soket birleşim yerinden yada bir tesisattan olmalı tespit edilip değiştir kalıcı çözüm bu olacaktır.

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hata cihazla resetlense bile ileride tekrar problemle karşılaşırsın, problem muhtemelen soket birleşim yerinden yada bir tesisattan olmalı tespit edilip değiştir kalıcı çözüm bu olacaktır.
iyide arkadaşım yukarda okumadanmı yorum yazdın.insanları yanlış yönlendirme.yukarda soketleri söktük taktık ondan sonra yandı dedi yani soketler sökülü iken kontağı acmışlar arıza lambası yanmış cihaza bağlayıp hatayı silecekler okadar yanlış yorumlarla kafa karıştırmayalım lütfen