Akaryakıt fiyatları neden düşmüyor

astra_metin

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Türkiyede bir tek Petrol Ofisi yokki ben Aydın Doğan'ı hayatta savunmam ama Aydın Doğan fiyat indirmedi diye diğerleride indirmeyecek diye birşey yok yani diğer güvenilir olarak bildiğiniz akaryakıt firmalarıda el ele vermiş hepsi ohhhh merkez bankası gibi para basıyolar biz burda %10-20 karlarla iş yapmaya çalışalım ...ama devletinde işine geliyordur bu durum yüksek kar yüksek vergi olarak devlete dönüyor yani iki tarafta memnun devlette açıklarını kapatıyor ...bakın düne kadar aydın doğan ve tayyip erdoğan birbirleri aleyhine söylemedikleri kalmadı şimdi ikiside sessiz niye acaba demiyormusunuz başka bir sürü sebep daha var ama biride budur

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o sizin görüşünüz bence bana göre türkiyede fiyatları bir tek devlet belırlemıyo aydın dogan gıbı kişilerde fiyatları beya bı oynatıyor ve aydın dogan medyası ıle devletı kotuleyıp bütün olay devletın ustune kalıyor.ondan sonrada devlet boyle devlet soyle durumları ortaya cıkıyor.ha şunuda demıyorum tayyıp erdogan sutten cıkmıs ak kasık ama medyanın yalan haberlerı yuzunden hersey onun ustune kalmıs gıbı gorunuyor.ve kısaca aydın dogana bu gücü verenler utansın dıyorum ve baska hıcbırsey demıyorum

Son düzenleme:

grattis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Pompa satış fiyatını öneren özel petrol şirketleridir ama bu fiyatı onaylayan ve kontrol eden epdk ve hükümettir. Yani şirketler talep eder bu iki kurum ya kabul eder ya reddeder. Doğan grubu yada diğer şirketler daha çok kar uğruna fiyatlara bir ali cengiz oyunu karıştırdılar diyelim, peki bunu kontrol etmesi gerekenlerin bunda sorumluluğu yokmu? Devlet işlemlerinde istemek bağlayıcı değildir, istek eğer altına imza atılıp kabul edilirse artık kurumun yada kurumların sorumluluğundadır. Kötüyle daya kötüyü kıyaslamaya kalkarsanız bu işin altından kalkamazsınız. Ben vatandaş olarak hepsini bu işten sorumlu tutuyorum ve aracıma aldığım her 1 litredeki farkı bunlara helal etmiyorum. Her laflarından biri din allah peygamber. Dinimizde bir tek kul hakkının affı yok ve ben bu konudaki hakkımı bunlara helal etmiyorum.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
1- Aydın Doğan'ın ne olduğunu bilmek isteyen araştırır.
2- Bu habere gargalar bile güler, çünkü petrol ofisi bu ülkenin petrol fiyatlarını belirleyen bir kurum değildir. Diğer petrol firmalarıda mı Aydın Doğan'a ait. Diğer firmalar benzini 2,5 YTL ye verince önlerinde kuyruklar oluşmaz mı? ( Unutmayalım Aydın Doğan Fatih Altaylı'nın eski patronudur. Hürriyet Gazetesinde çalışırken Sabah grubuna yüklenirdi, daha sonra iyi bir gelir karşılığı Sabah Gazetesine transfer oldu Hürriyet Gazetesine yüklendi. Devir eline kalemi alanların devri)
3- Hamdolsunla, maşallahlarla günü geçiren hükümet bir Aydın Doğan'la başedemiyorsa diğer kanunsuzluklarla yolsuzluklarla nasıl baş edecek. Malum ülkemizde binlercesi var. Yok başedemiyorum diyorsa o zaman yetkililer aciz, başederim diyorsa yapılan haber yalan.
4- Artık herkes biliyorki ülkenin kar eden ve üreten bir kuruluşu kalmadı. Sağ olsun abimiz hepsini sattı. Ülkede satacak bir şey kalmayınca abimiz şimdi de benzin satıyor.
İşin siyasi tarafını bir kenara bırakalım, biraz gerçekci olalım. Petrol üretemeyen tüm dünya ülkeleri petrolün varilini bizimle aynı fiyattan alıyor. Mesafe daha yakın olduğu için nakliye giderleri ve bizdeki ucuz işçilik nedeniyle işçilik maliyetleri de az, ama buna karşılık en pahalı fiyatlar bizde. Ali Veli hiç farketmez. Ben karşımda işinin erbabı yöneticiler görmek isterim. Beni kandırmayan, kazıklamayan, maliyede para yoksa alnını gere gere mertce "paramız yok arkadaş, mecburuz" diyen, ondan bundan aldığı para yardımlarını, vergileri yandaşlarına oy uğruna dağıtmayan, milletin oyuna yardım adı altında ipotek koymayan yöneticilere ihtiyacım var.

Son düzenleme:

astra_metin

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Pompa satış fiyatını öneren özel petrol şirketleridir ama bu fiyatı onaylayan ve kontrol eden epdk ve hükümettir. Yani şirketler talep eder bu iki kurum ya kabul eder ya reddeder. Doğan grubu yada diğer şirketler daha çok kar uğruna fiyatlara bir ali cengiz oyunu karıştırdılar diyelim, peki bunu kontrol etmesi gerekenlerin bunda sorumluluğu yokmu? Devlet işlemlerinde istemek bağlayıcı değildir, istek eğer altına imza atılıp kabul edilirse artık kurumun yada kurumların sorumluluğundadır. Kötüyle daya kötüyü kıyaslamaya kalkarsanız bu işin altından kalkamazsınız. Ben vatandaş olarak hepsini bu işten sorumlu tutuyorum ve aracıma aldığım her 1 litredeki farkı bunlara helal etmiyorum. Her laflarından biri din allah peygamber. Dinimizde bir tek kul hakkının affı yok ve ben bu konudaki hakkımı bunlara helal etmiyorum.

1- Aydın Doğan'ın ne olduğunu bilmek isteyen araştırır.
2- Bu habere gargalar bile güler, çünkü petrol ofisi bu ülkenin petrol fiyatlarını belirleyen bir kurum değildir. Diğer petrol firmalarıda mı Aydın Doğan'a ait. Diğer firmalar benzini 2,5 YTL ye verince önlerinde kuyruklar oluşmaz mı? ( Unutmayalım Aydın Doğan Fatih Altaylı'nın eski patronudur. Hürriyet Gazetesinde çalışırken Sabah grubuna yüklenirdi, daha sonra iyi bir gelir karşılığı Sabah Gazetesine transfer oldu Hürriyet Gazetesine yüklendi. Devir eline kalemi alanların devri)
3- Hamdolsunla, maşallahlarla günü geçiren hükümet bir Aydın Doğan'la başedemiyorsa diğer kanunsuzluklarla yolsuzluklarla nasıl baş edecek. Malum ülkemizde binlercesi var. Yok başedemiyorum diyorsa o zaman yetkililer aciz, başederim diyorsa yapılan haber yalan.
4- Artık herkes biliyorki ülkenin kar eden ve üreten bir kuruluşu kalmadı. Sağ olsun abimiz hepsini sattı. Ülkede satacak bir şey kalmayınca abimiz şimdi de benzin satıyor.
İşin siyasi tarafını bir kenara bırakalım, biraz gerçekci olalım. Petrol üretemeyen tüm dünya ülkeleri petrolün varilini bizimle aynı fiyattan alıyor. Mesafe daha yakın olduğu için nakliye giderleri ve bizdeki ucuz işçilik nedeniyle işçilik maliyetleri de az, ama buna karşılık en pahalı fiyatlar bizde. Ali Veli hiç farketmez. Ben karşımda işinin erbabı yöneticiler görmek isterim. Beni kandırmayan, kazıklamayan, maliyede para yoksa alnını gere gere mertce "paramız yok arkadaş, mecburuz" diyen, ondan bundan aldığı para yardımlarını, vergileri yandaşlarına oy uğruna dağıtmayan, milletin oyuna yardım adı altında ipotek koymayan yöneticilere ihtiyacım var.

+1

Fatih şimdi aydın doğan , doğru akp ye bayağı bi yüklendi geçenlerde ama iktidar olduğundada kol kola açılışlara gittiğini hepimiz hatırlıyoruz. Olay çıkar ilişkisi olan bize oluyor hırs yüzünden.
TL / dolar kurunu ve petrol düşüşünü bir kenara bırakalıım bu hükümet petrol fiyatlarını serbest bırakmadımı güya rekabet olacaktı hani rekabet kaç kuruş düştü bu uygulamadan sonra hiççç. rekabet kurumu ve epdk ne sonuç aldı şimdiye kadar.
Devleti, Tayyip Erdoğan'ı doğan grubu medyası yıpratıyo demişsin..bu ülkede tayyip erdoğan iktidar olduktan sonra 2. büyük medya kuruluşu sabah atv nin başında 26 yaşındaki damadı berat albayrak ın olduğunu söylememe gerek yok herhalde

astra_metin

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bende helal etmiyorum..sizde helal etmeyin arkadaşlar

Son düzenleme:

astra_metin

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Biraz daha düştü arkadaşlar

Petrolde düşüş sürüyorKüresel durgunluğunn derinleşeceği endişesi fiyatı 53 doların altına çekti

20.11.2008 10:08
petrolle.jpg
Uluslararası piyasalarda ham petrolün varil fiyatı küresel ekonomik gerilemenin derinleşeceği endişeleriyle 53 doların altına indi.

ABD ham petrolünün varil fiyatı aralık ayı teslimi 92 sent azalarak, 52,70 dolara indi ve Ocak 2007'den bu yanaki en düşük seviyesini gördü. Londra Brent tipi ham petrolün varil fiyatı da 92 sent düşerek, 50,80 dolar oldu.

Petrol fiyatını düşmesinde küresel ekonomiye ilişkin kaygıların yanı sıra ABD'de ham petrol stoklarındaki artış etkili oldu.

ABD Enerji Enformasyon İdaresi (EIA), ham petrol stoklarının geçen hafta 1,6 milyon varil yükseldiğini açıkladı. EIA ayrıca toplam üretim talebinin bir yıl önceye göre yüzde 7 azaldığını belirtti.

ABD ham petrolünün varil fiyatı, 147,27 dolarla tüm zamanların en yüksek değerini gördüğü 11 Temmuzdan bu yana yaklaşık yüzde 63 değer kaybetti.

ERGÜ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizz

Biz neden fiyatı bu kadar yüksekten alıyoruz
onu anlamadım valla dünyada her yerde fiyat düştü bazı ekonomistler benzin fiyatının gercekte 2500 lerde olması gerektiğini sölüyor

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bugün akşam saatleri itibariyle 50 doların altına düştü. Sırf Ankara'da dağıtılan 70.000 ton kömürün parası nerelerden karşılanıyor ki? Her aileye 1 ton bedava kömür verseler, her aileden ortalama 3 oy alsalar, bunun üzerine diğer illeri de ilave etseler ortaya çıkan rakamlar dudak uçurtur. Vatandaş vergisini ödüyor, fahiş fiyattan benzinini doğalgazını alıyor. Yani devlete para veriyor, devlette bu paraları kendi reklamı için oy uğruna kişilere dağıtıyor. Senin benim paramla yardım dağıtıyor, ama ben yaptım diyor. Ayıptır ayıp. El vicdan. Yerel seçimlerden sonra gelecek yeni zamları hayal bile edemiyorum. Asıl kriz o zaman patlayacak.