akaryakıt istasyonları

emrahaydemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdi arkadaşlar benzini hep aynı ıstasyondanmı almalıyız farklı farklı fırmalardan alırsak arabaya bır zararı varmı.arkadaşım sead leon aldı yenı.benzinı opetten alması gerektıgını soledıler.bıldıgım kadarıyla yakıtı avrupada kanadında 1 yerden alıyo butun fırmalar beylık duzunun aşşagısındakı lımandan .opet ın arabasıda ordan alıyo totalın arabasıda.

birde istasyondan istasyona neden cok fark olyo misal coban ceşme opetten benzın aldıgımda resmen pıston patlamıyo araba zor yuruyo sankı benzın degılde su koymuş adam.topkapı opetten alıyorum mukemmel araba cok rahat kacıyo ve daha fazla km gıdıyo. neyse uzun lafın kısası benzını aynı ıstasyondanmı almalıyız

parlayuksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım ben 15 senedir petrol ofisinde çalışıyorum. akaryakıtta mesele olan firma değil sadece güvenli bir istasyondan almak gerekiyor. çünkü türkiyedeki bütün firmalar katkı maddeleri hariç aynı yakıtı satarlar. birde alırken akaryakıtın oktanını belirtmek gerekiyor. türkiyedeki araçlar için bence en ideal yakıt 95 oktandır. yeni nesil araçlar nadiren 97 oktan kullanıyorlar.

parlayuksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
katkı maddesi derken akaryakıta renk veren maddeden bahsetmek istedim. her firmanın kendine göre rengi vardır.

sinan_442

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
en kaliteli olduğunu düşündüğünüz marka hangisidir???yani sürekli kullandığınız bi marka varmı_(reklam olmaz dimi:D)

emrahaydemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ıyı tamamda usta şimdi butun istasyonların arabaları aynı lımandan almıyomu benzınlerını hatta aynı tankerden alıyo lar yakıtı.yakıt ıstasyonun deposuna boşaltıldıktan sonra katkı maddesımı atılıyo limandan alındıgı gıbı verılmıyomu muşterıye benzin

gateway

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cok sirkulasyon olan yerden alinmamali. rafineri cikisi benzinde ne yazikki TRde yabanci madde cikabiliyor. cok sirkulasyon varsa o yabanci madde veya pislik istasyon deposunda dibe cokmeden araca dolduruluyor.

o zaman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bazı istasyonlarda çift depo sistemi diye birşey varmış yakıtı dinlendirip satıyorlarmış bunlar nerelerdeki benzinlik istasyonları bulmak lazım aslında

astra_metin

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bazı istasyonlarda çift depo sistemi diye birşey varmış yakıtı dinlendirip satıyorlarmış bunlar nerelerdeki benzinlik istasyonları bulmak lazım aslında

Bir tankerci(gemi ayagi) olarak benim bildigim surec,

Tupras petrolu rafine eder. BP,Shell, PO, OPET, vs gemi ile veya bildigimiz kamyon tanker ile yakiti TUPRAS tan alir. Turkiyede EPDK ithal yakit kullanilmasina izin vermiyor. Bu yakitlar sadece ulkeye transit olarak girebiliyor. Yani kaynak her zaman ayni TUPRAS. Gemilerde ve kamyonlarda tasinan yakit bozulmaya buralarda yani gemilerin ve kamyonlarin taklarinda baslar. Daha sonra istasyonlarin kendi tanklarinda bozulmaya devam eder.

Ornegin ben her yukelmeden once sirket proseduru ve kiraci (BP, Shell, mobil vs) talepleri dogrultusunda tank yikamasi yaparim. Bazi firmalar yikama yapmiyor. Dizelin uzerine direk benzin aliyor yada direk benzinden dizele geciyor. (Genel kani bu piyasada dizel benzini bozmaz yonundedir.) Yan anliyacaginiz mal bozulmaya en basta basliyor. Sonrasi kullandiginiz istasyonun tankinin temizligine, mali bekletme suresine ve firmanin denetlemelerine kalmis.

Benim kendi yaptigim ise, 25 km yol gidiyorum sadece yakitalmak icin ve tek bir istasyondan aliyorum yakitimi.

start19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım ben 15 senedir petrol ofisinde çalışıyorum. akaryakıtta mesele olan firma değil sadece güvenli bir istasyondan almak gerekiyor. çünkü türkiyedeki bütün firmalar katkı maddeleri hariç aynı yakıtı satarlar. birde alırken akaryakıtın oktanını belirtmek gerekiyor. türkiyedeki araçlar için bence en ideal yakıt 95 oktandır. yeni nesil araçlar nadiren 97 oktan kullanıyorlar.

Size tamamen katılıyorum da temiz mal satan istasyon bulmak çok zor yeterince denetim yapılmamasından dolayı genellikle ayıplı mal satılıyor,hiç bir istasyonda suçunu kabul etmiyor.