Akıl istiyorum acil!kalfa&alkol&kaza&sigorta&rücu

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
pardon ama sgkya istediğin kadar sikayet et ne olacak
sgk bordroları ister alınan mallardaki irsaliyelerdeki imzalara bakar eğer ordada kisinin imzası yoksa burda çalısmadığına dair yazıyı zınk diye verir

işyeriyle ilgili fatura kesilmemis ama her hangi bir isemri biseyde yok fatura kesileceğine dair ceza yezin ki maksimum özel usulsuzluk yer

bundan baskada dükkan sahibine bisey olmaz isin acığı

çırağa yüklenmeye bakın derim ben

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence bir kanıtınız var kaza anında alınan alkol raporu trafik ekibinin sürücüye yazdığı ceza hepsi kalfa çocuk adına hazırlanmıştır.Bu belgeleri elde edersiniz ayrıca tamirhaneye ödediğiniz ücrete dair fatura fiş ne varsa tamirhanede kamera kaydı varsa bunlar ayrıca o tarihte tamirhaneye verildiğine dair bir kaç görgü tanığı ifadesi bunlar için tamirhanenin bulunduğu mevkiye bakan sulh ceza mahkemesine dilekçe kamera kaydı silinmemesi için sikayetten önce koruma altına alınmasına dair bir dilekçe verilmesi lazım bir hafta içinde hakim kayıtlara dair karar verir gerekirse keşif yapar.Sizin sikayetçi olduğunuz taraf dükkan sahibi kaza yapan sizi bağlamaz .Sigorta şirketine de bir cevap verilmeli kaza anında aracın sizde olmadığına tamirhaneye emanete verildiğine dair .Bu şekilde yakın zamanda gelecek bir icradan kurtulmuş olursunuz.Dükkan sahibin işlediği suç ''güveni kötüye kullanmadır'' TCK da bırakın o çocuk hakkında o kendini aklamaya çalışsın mahkeme geldiğinde çevre esnafında kalfa çocuğunda ifadesi alınır yok ben kullanmadım o dükkanda da çalışmadım dese dahi hırsızlık yapmış olur çocuk uzar gider bu şekilde siz dükkana emanet ettiğinize odaklanın bence.. Bir avukat size daha çok yardımcı olurdu geçmiş olsun.

Son düzenleme:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Buradaki eldeki en büyük koz kazayı yapan kalfadır. Aracın emanete verilen bir yerden çalınmış veya izinsiz alınmış olmasını ispat etmek bence daha kolay. Kalfa aracı çalıştığı iş yerinden izinsiz olarak aldığını söylerse iş zaten büyük oranda çözülür, ustasını korumak için öyle demezse o zaman dükkana da hırsızlık amaçlı girmiş olmaz mı? Bence bu yol üzerinden kalfanın üzerine gidildiğinde hasarın dükkan sahibi+kalfa tarafından kuzu kuzu ödeneceğine eminim. Yani kalfayı; işyeri+araç hırsızlığı ile suçlayacaksınız, tamiratı yapan ustayı da; dükkanına emanet bırakılan bir araca sahip çıkmadığı+mal sahibinden habersiz aracın onarımını yaptırdığı veya onarıma göz yumduğu+sigortasız işçi çalıştırdığı+vergi kaçırdığı için suçlayacaksınız.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla bi benzeri 94 model taksi çıkması şahınımı boyatırken köy sanayısınde basıma geldı..
gece bi telefon dayım arıyo senın arabayla koyde gezıyorlar deli gibi diye atladım ızmırden bi sinirle gittim köye kestik benim arabanın onunu bi indirdik senmisin dolaşan :) agız burun köy meydanında girdik bide işin garibi arabamı boyacıya bıraktım yan dukkandakı elektrikçi geziyor... Daha sonra boş durmamıs fan müşürünün kablosunu kesmiş motor yakıyım dıye ben bunu ogrenınce bi daha giriştik o gun bu gundur adam köyde gordumu yolunu degiştiriyor ... Boyle adamlara boyle muamele ;) valla köylüde olayı ogrenınce iş vermediler elektrikçi kapadı dukkanını...

06kpr19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Avukatla konustum carsamba gunu her ikisinede ihatarname cekecegiz sonra avukat dukkan sahibini arayip dosyayi aldigini hemen odemeZsen. Avukatlik vs ucretleri ile borcun katlanacagini guveni kotuye kullanmaktan sorumlu oldugunu soyleyecek.
Sigorta sirketi ile gorustum. Ocak 15 e kadar sure aldim parayi pesin verirsem %10 indirim yapacaklarini soyledi

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun.kalfa gariban olabilir belki ama ceza falan alırsa da alsın ki bir daha da böyle işlere girişmesin.sadece bu olayda değil tamir için bırakılan araçlarla her haltı yiyorlar.bu olayda kilit nokta kalfa

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun.kalfa gariban olabilir belki ama ceza falan alırsa da alsın ki bir daha da böyle işlere girişmesin.sadece bu olayda değil tamir için bırakılan araçlarla her haltı yiyorlar.bu olayda kilit nokta kalfa

Aynı fikirdeyim. Gariban olmak kimseye hırsızlık yapma hakkını vermez. Ben bu hususta sabit fikirliyim, o nedenle en kızdığım acitasyonlardan birisi de baklava çalan çocukların durumudur, bu gün baklava çalanların yarın daha büyük hırsızlık yapmayacaklarına kim garanti verir? İnsanlar hatta hukuk bile ona buna acıdığı için ortalık suçlularla doldu taştı. Hırsızlık yap, içkinin dibine vur, o halinle direksiyona geç, kaza yap, aracı sahibinden habersiz yaptır (kimbilir aracı nasıl yaptırdı, belki sağdan soldan eski parçalar topladı) suç bir değil ki affedilsin. Peki Allah korusun o kazada bir ölüm veya sakatlık olsaydı ne olacaktı?

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı fikirdeyim. Gariban olmak kimseye hırsızlık yapma hakkını vermez. Ben bu hususta sabit fikirliyim, o nedenle en kızdığım acitasyonlardan birisi de baklava çalan çocukların durumudur, bu gün baklava çalanların yarın daha büyük hırsızlık yapmayacaklarına kim garanti verir? İnsanlar hatta hukuk bile ona buna acıdığı için ortalık suçlularla doldu taştı. Hırsızlık yap, içkinin dibine vur, o halinle direksiyona geç, kaza yap, aracı sahibinden habersiz yaptır (kimbilir aracı nasıl yaptırdı, belki sağdan soldan eski parçalar topladı) suç bir değil ki affedilsin. Peki Allah korusun o kazada bir ölüm veya sakatlık olsaydı ne olacaktı?

Abi aslında para kazanılır yanına kalmamalı elbette hukuki yonu arastırılıp bi sonuca ulasılmalı fakat sonuca ulasılamazsa da para bu kazanılır daha kotusude olabılırdı alkollu, bırıne de carpabılırdı denılıp sukredılmesı daha mantıklı olur genede gecmısolsun verılmıs sadakanız varmıs...
AT , AVRAT , SİLAH KİMSEYE EMANET EDİLMEZ NE OLURSA OLSUN FİKRİNDEYİM SERVİSLERE BİLE GUVENMIYORUM
arabayı aldıgımın 2. gunu park yerınde birisi surtmus ve kaçmış kameralardan bulduk falan 35 yasında adam dersin gorunce ama işte... dövücektik gonderıcektık fakat ufak cocuguyla karısı vardı yanında (arabası 60.000 tl lık bi jip ti) neyse anlastık arac yapılacak parasını aldım gonderdım arabayı serviste yaptırırken bile 2 gun boyunca sabah 8 den 5e servisteydim zaten ben orda olunca 2. gunun oglenınde arabayı hemen verdiler ;) malesef ben boyleyım kimseye güvenmem ve güvenmeyecegim ;)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Kaba kuvvet bu tür işleri asla çözmez, üstelik daha da çıkmaza sokar. Birisini darp etmenin cezası büyüktür, kazaya karışma veya kaza yerinden kaçma ile kıyaslanmaz bile. Her kaza yapan suçlu kişi dövülecekse o zaman neden yasalar var?

Buradaki konuya dönersek, usta da kalfa da ödemeye yanaşmazsa sigortanın zararını öncelikle araç sahibi öder, o da ödemezse araca tedbir konur. Buradaki hasar miktarı belki arkadaşın ödeyebileceği bir meblağ olabilir, peki ya cana gelseydi maddi tazminatın ödenmesi nasıl olacaktı? Olayda hiç suçu günahı olmayan birisinin binlerce lira tazminat ödemesi ne derece mantıklıdır ki? Arkadaşa yazık günah değil mi, çoluğunun çocuğunun rızkını neden bu sorumsuz adam yüzünden heba etsin?

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kaba kuvvet bu tür işleri asla çözmez, üstelik daha da çıkmaza sokar. Birisini darp etmenin cezası büyüktür, kazaya karışma veya kaza yerinden kaçma ile kıyaslanmaz bile. Her kaza yapan suçlu kişi dövülecekse o zaman neden yasalar var?

Buradaki konuya dönersek, usta da kalfa da ödemeye yanaşmazsa sigortanın zararını öncelikle araç sahibi öder, o da ödemezse araca tedbir konur. Buradaki hasar miktarı belki arkadaşın ödeyebileceği bir meblağ olabilir, peki ya cana gelseydi maddi tazminatın ödenmesi nasıl olacaktı? Olayda hiç suçu günahı olmayan birisinin binlerce lira tazminat ödemesi ne derece mantıklıdır ki? Arkadaşa yazık günah değil mi, çoluğunun çocuğunun rızkını neden bu sorumsuz adam yüzünden heba etsin?

Tabikide abi çolugunun cocugunun rıskını heba etmıs oluyor fakat eger bi sonuca varılmazsa da napıcak silah zoruylamı alacak, mecbur odeyecek ;) Bence bi insana çarpmadıgı için şukredilmeli...
Birisini darp etmek çözüm yaratmıyor mu abi o adamı orda dovseydik o adam bir sonraki çarptıgı arabadan kaçmazdı ama şu anda nede olsa bişey olmadı dıyerek tekrar boyle bir olay yasadıgında kaçabilir ve çarpılan kişi benim kadar şanslı olmayabilir ;) Fakat orda adamın agzını burnunu dagıtsaydık (kaçtıgı için) şartlı refleks oluşacagından bi dahakı olayından biz aklına gelip kaçmayacaktır ;)
ABİ CEM YILMAZIN BİR REPLİGİYLE BU DURUMA Bİ AÇIKLIK GETİREYİM

''şimdi, sizin kafanızda iki tane soru işareti var; bir dayak nedir, iki, neden atılır. iki tür dayak vardır; bir sıradan dayak, iki yaratıcı dayak. sıradan dayağa örnek; ıımm sıradan dayak. yaratıcı dayağa örnek; öğretmenlerimizin ilkokulda bize cetvelle böyle vurması. bu unutulur mu? unutulmaz. sıradan dayakta vücutta iki şey artar, bir korku iki ardinal. ardinal bi hormon, dayağa karşı olan arzuyu artırıyor. biz bunu istemiyoruz, biz istiyoruz ki yaptığınız eşşekliğin farkında varın...''