akü konusunda yardım..soğuktan pert oldu da :D

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 3 gündür şehir dışındaydım araba açık yerde kaldı ve sanırım akü pert..1.5 yıllık çelik marka 60 amperlik idi sıfır almıştık..neyse kontağı çeviriyorum ışıklar yanıyor,marşa basınca hiç ses seda yok. tıkkk bile demiyor,farlar da çalışmıyor.
araç 2003 astra g,napacam ben buna şimdi.vurdurarak çalıştırmayı dememeli miyim_? Akü şarj mı olacak,ilk defa başıma geliyor bilemedim bir sormakta fayda var.yatıyor araba öylece...

geographer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabanızı vurdurarak kesinlikle çalıştırmayın derim. imkanınız varsa başka bir akü ile değişim yapın. yada takviye ile çalıştırmayı deneyin.tabi zamanınız varsa aküyü bir şarj ettirin şarj tutmazsa zaten değişimden başka yapacak birşey yok.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Normal koşullarda 3 günde akü zayıflamaz. Ben bitmek üzere olan akü ile 2 aydır idare ediyorum, tedbir olarak alarmı devreye almıyorum o kadar. Aracımı haftada bir ancak çalıştırım, şimdilik sorun yok.

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Normal koşullarda 3 günde akü zayıflamaz. Ben bitmek üzere olan akü ile 2 aydır idare ediyorum, tedbir olarak alarmı devreye almıyorum o kadar. Aracımı haftada bir ancak çalıştırım, şimdilik sorun yok.
koşullar normal değil ki abi :) tam ayazda kalmış araba,üzerinde bi yığın kar vardı,kapılar donmuş.araba buz kesmiş resmen rakım 1600 burda,şiddetli kış olur.sabah okula gidecektim kaldık öyle.napmam lazım abi,yarın tamirci getirecem...garantisi var daha 6 ay,ama garantiden bi umudum yok.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Profilinde Fethiye yazınca ben de 3 günde akü nasıl boşalırmış diye şaşırdım :).

musti60

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
takviye ile çalıştırın,ilk seferde hemen değiştirmezler arabada kaçak var derler,araç şarj etmiyo derler yani arabaya her türlü iftirayı atarlar,aküyü aldığınız yerde şarj ettirin(başka yerde şarj ettirirsen adamları inandıramazsın şarj ettirdiğine) yine yaparsa garantiden değiştirmeye çalışın boşunamı iki yıl garantili diyorlar.bende mutlu akü var şarj ettirdik yine tekledi garantiden değiştirdik.

cedoo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
içerde tavan lambası yada başka ufak akü ile çalışan birşey açık kalmış olabilirmi?

canım opelim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
dün akşam arbayı park ettikten sonra teyibini acık unutmuşum işten akşam üzeri geldigimde baktım teyip acık ama marşta tık yok yarına kadar beklicem acaba akü kendini toplarda calıştırırmı diye :)

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Okadar sogukta akünün performansı düşer.
Marş basmıyor diye akü bitmiş demek değildir.
Yakında bi arabadan takviye yapıp çalıştır arabanı
Kendini toplar şarj olur.