alarm ?

osmannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar geçen hafta 2000 model 2.0 opel vectra aldık.acaba bu araçların orjinalinde alarm var mı? araba üzerinde opel alarm car diye bi amblem var ama alarm ortalıkta yok :) acaba aktifleştirmek içinde sigorta yada bi düğme filen mı var ?

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
alarm olmaması gerekli. aracın ıcınde hareket dedektöru varmı??

HySofT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kitapçıkta alarm war diosa wardır.

bende 97 tigra war.. alır almaz kitapçığı okudum.. büssürü bişi anlatmış..
tavanda hareket sensörü war orjinal bişi.. sunroofun hemen arkasında...
kapıları kilitleyince orta konsoldaki led 10 saniye yanık kalıp faha sonra yanıp sonmeye basladıgında sistem aktif oluyor yazıyor...

daha once bunları denedim ama becerememiştim... bugun sabah kapıları açmadan önce bagajı açtım.. araba başladı korna çalmaya daaatt daaat daaat diye... hemen kapınıın kilidini açtım araba sustu :)

daha önce olmamasının sebebi teybin çıkan kısmını almadan denemiş olmamdı... yani teybi sökünce sistem aktif oluyor diye düşünüyorum.. detaylı denemeleri akşama yapacam işallah :)

HySofT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
akşama deneme yapıcam demiştim yaptım, ama alarm falan ötmedi :(
şimdi konuyla ilgili netten bir araştırma yapayım işallah çözerim hangi durumlarda alarm çalıyor...

bilen biri varsa aydınlatsın :)

iherdem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar benim alarmında sesi cıkmıyor sade dortluler yanıyor neden olur kaputun icinde alarm sesini veren bırsey var sanırım fakat onun uszerinde garıp bır anahtar gırısı var acaba oradanmı kapalı bılen varsa yazsın sevınırım.

HySofT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iherdem,

senin alarm bildigimiz oto alarmlarından sanırım... biz opelin orjinal alarmından bahsediyorduk :)

o anahtar girişli olan yerde alarmın sireni.. anahtarla sireni açıp kapatıyorsun.

amacı ise araç tamirhaneye gittiginde akü söküldüğünde alarmın ötmemesi için...

alarmla birlikte kutudan bide küçük anahtar çıkıyor ( araç 2.el ise eski sahibinin vermesi lazımdı ) o anahtarla sireni aktif edip kapatabiliyorsun...

jetblack

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadasım 150 ytl ye cenmax alarım takıolar aynı anahtar uzerin den kullanıorsun

iherdem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar aracı alalı bır yıl oldu 2001 model orijinal olarak biliyorum icinde hareket dedektorude var orijinal anahtarına baglı alarm anahtarını bulmaya çalışacam.