Allah Sevdiği Kulunun Eşşeğini önce kaybeder sonra sevinsin diye tekrar buldurumuş

melabaaa

Kayıtlı Kullanıcı
37-Kastamonu
Siteyi ziyaret et
Allah Sevdiği Kulunun Eşşeğini önce kaybeder sonra sevinsin diye tekrar buldurumuş...:) evet aynen oyle oldu

Arabayı Stop Ettikten sonra anahtarı biraz andinden çekince anahtarın kafası elimde uc tarafı arabanın kontağında kalmıştı. bende ellimle çıkardım terker birleştirip arabayı kilitleyip gittim. akşam olunca arabayı çalıştırmak isteyince once çalıştı sonra stop etti..
eyvah dedim imobilezer (nasıl yazılıyosa artık) bozuldu.

eevden yedek anhtarı getirdim denedim çalıştı problem olmadığını görunce tabi braz sevindim ama artık tek anahtarım vardı...

yedeğin yedeğini yaptırırım dedim. tavuğun suyunun suyu olacaktı ama ypacak pekte bişey yoktu. Aradan 3 hafta geçtikten sonra bir c.tesi musait olunca arbayı yıkayayım sonra da anahtarı yaptırım dedim. gittim bir güzel arabayı pakladım (bal dök yala yani o kadar)

sonra anahtarcıya gittim anlalttım durumu yedek yaptırmak istediğimi söyledim. anahtarcı da dediki
- abi biz opellerinkini yapamıyoruz mecbur servisten yaptıracan en az300 kaat vardır dedi. (benim moral -50 lere düştü tabi)

nasıl oldu falan sorarkerken olanı anlattım. ab bi bakalım dedi anahtarı bi açtı ve aynen şöyle dedi:

-abi bunun çipi yok olaydı eyiydi dedi(vizonteledeki akü muahbbeti gibi)
çipi düşmüş arabanın içindedir dedi

tabi benim başımdan aşşa kaynar sular döküldü zira ben arabayo bal dök yala yapmıştım ve anımsıyorum küçücük bir parçada paspasla beraber yıkadığım yyerde silkelendi gittii... (çizgi filmlerdei gibi büyük bi bayozun kafama indiğini düşündüm. zira akşam bastırmış tı ve arabayı yıkadığım yerde gece onu bulmam nerdeyse imkansıdı...)
anahtarcıdan musade itedim ve 3km ilerde arabayı yıkadığım yere hızla gittim (arabayı ben merkezden 3-4 km ilerde yıkarım. huy huy..)
karanlık iyice bastırırken farları açtım başladım aramaya....
(o anda kendimi tavşan gibi hissediyordum. arabanın farları dolayısıyla)
orası benim yok burası benim çöpe mi gitti acaba çöpü karıştır falan derken başka bi araba geldi uyuz uyuz arama bölgeme parketti...
kendi kendime dalayım şu herife dedim en azından ya döver sinirimi boşaltırım yada dayak yerim bari bu da bana ceza olur diye düşünürken yerde minicik bişi gördüm siyah ...

sanki bana buradayım beni kullanılmış bir mendil gibi attığın yerde der gibiydi.

aldm şöyle bir inceledim üzerinde HELLA yazıyrdu (bingo kesin bu )
hemen onu aldım anahtarcıya doğru yola koyuldum. sanki arabada 100kg altın varmış gbi dikkatli bir şekide vardım

anahtarcı bulmuşsun abi helal olsun dedi çipi yerine taktı.

şimdi sıra anahtarı denemede

kontağa taktım
derinden bir BİSMİLLAH çektim.

vrooooonnnnnnn (araba sanki yıllardır bu anı bekliyoermuş gibi daha bi neşeyle ve istekle çalıştı)

yemin ederm o anda arbaya sarılıp opesim geldi.:)

ASLAN ASLAN, KOÇ KOÇ gibi övmelerin ardından orinal anahtarla evimin yoluna koyuldum ...:D

Hikayemizin ANa Teması : Anahtarın içinde ÇİP var

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Günün en güzel hikayesi :) merakla okudum ne olacak sonu diye

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Çok iyi ya :D

sefauner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o parçayı bır çocuk gorse onunla oynamaya bıle tenezzul etmezdı ama sana 300 lıraya mal olacaktı .bence enaz 1/3 ünü sadaka olarak vermelısın allah tarafından bı uyarı olsa gerek geçmış olsun

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla hem beğendim hem sevindim. İnsanın değerli olup kaybolan birşeyini bulması gibisi yok. Ama bence asıl tema çip değil sizin ısrar ve azminiz. O vakitte o şekilde arayarak bulmaza helal olsun derim.

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçenlerdede aynı olay benim başıma geldi ama tamamen anahtar gitti...
izmitte ayıptır demesi şu ateşin seni çağırdığı yerde otobanda ki parkta bi humburuger yiyeyim diye durdum...caner aç göz nevar ne yok aldım...yemek ekmek derken diğer arkadaşta geldi girdi benzinliğe...dedi fabrikada 19.00 a kadar boşaltma var acil hadi gidiyoruz...

son patates kızartması attım ağzıma sigara paketi çakmak cüzdan telefon derken topladım onları,koşa koşa parkın öteki ucuna...geldim tırın yanına bakıyorum yok anahtar bakıyorum yok yok yok yok yok...aklımada gelmiyor tepsinin içinde kaldığı....
jeton düştü,geriye bi depar ama topuğum nereme vuruyor belli değil...

tam restorandan girdim görevli arkadaş haşırt diye 2 tane tepsiyi içindekilerle çöpe indiririken Hayıııır diye bir haykırdım,duruverdi koştum yanına patatis kızartmalarının arasından anahtarımı çektim aldım :) dedim şimdi dök kardeş :) bütün restoran e.t. görmüş gibi bana bakıyordu...

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ben helal para ile alınmış diyeceğim...