alt devirlerde başlayan tekleme biraz uzun yardım

empra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba 8 ay önce 97 astra gsi aldım stop etme sorunu vardı boğaz temizliği yağ,yağ filitresi değiştim arıza ışığı yanıyordu ilk oksijen sensörü arızası verdi özel serviste hafızadan sildirdim benzinden olabilir dediler daha sonra tekrar yandı erpaş opel gittim eksantrik devir sensörü arızası dediler değiştirdim.araba stop etmeye devam ediyordu.tekrar gittim rölanti motoru değişti.bu sorun düzeldi.yaklaşık 15 gün sonra araba alt devirlerde 2-3 vites 2000 devir üzeri yüklenince teklemeye geç tepki vermeye başlıyordu. bi sabah araba çalıştığında gaz yemiyordu motor ışığı tekrar yandı servis debimetre sorunu diye 50ytl para aldı ama tekleme devam ediyordu ateşleme bobini çatlak dediler değiştirdim ilk çalışma daha serileşti sorun devam ediyordu tekrar götürdüm debimetre dediler bende debimetre değişince garanti istedim arızanın olması konusunda garanti veremeyiz dediler bende arkama bakmadan çıktım.sonra özel bi servise gittim sorunu anlattım orada vectra debimetresini söküp aracı tecrübe ettik değişme yoktu bana ustanın yorumu silindir kapağını sökülmesi gerektiğini sibopların kurum yaptığını kapak taşlanması gerektiğini söyledi 700ytl istedi bu yapılsa bile az yapabilir dedi bu sorun için fazla uğraşma bu arabaya değmez dedi arabamın gsi gibi gitmediğini söyledi çekişi zayıf dedi birde ecu versiyonun eski olduğunu yenilemek istedi onuda ecudan bilgi alamadığını söyledi.ve yapamıdı.sizce bu kadar uzun yazıyı okuyup yorum yazarsanız..ne yapmalıyım önerebileceğiniz yorum?? özelservis ?? istanbul anadolu yakasında oturmaktayım...

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
silkeleme mi tekleme mi? ikisi arasında fark war onu söle yardımcı olalı bana silkeleme gibi geldi senin sorunun

empra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
silkeleme yapıyor gaza basıyorsun devirlenme sırasında

KA®ANLIK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İstanbul Anadolu Yakası'nda:

OPEL TEAM SERVICE
0216 574 58 22
0216 574 58 24

Bence arabanızı OPEL TEAM' e bi gösterin...
Bostancı Oto Sanayi Sitesi arkasında...

Konularında Uzmanlardır...
Opelim.Net'in tavsiye ettiği tek Özel Servis'tir ;)

corsa*n

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeş tamamen aynı sorun bende de vardı.(araç 2 ve 3. viteslerde gaza yüklenince tekliyor sallıyordu. Üst viteslerde bi problem yoktu.) Birkaç servise götürdüm herkes farklı bir şey söyledi( sana söylenenlere benzer şeyler) daha sonra tesadüfen sanırım ateşleme ile ilgli bir soket yerinden oynamış. Soketi yuvasına takıp sabitleştirdik. O gün bu gün bir daha bu sorun tekrar etmedi.

coleman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence buji kablolarından aynı şey bizdede vardı herşeye bisey buldular yok debimetre yok hava hortumları falan diye ama buji kabloları değişti iş cözüldü

dejaay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yani kısacası "arabanın ateşlemesinde" sorun var diyosunuz ha?

AseSiNo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cehaletin olduğu bu ülkede herkes kafasına göre bişiler söylüyo,bişileri değiştiriyo falan filan.Ben bu konuda bir zamanlar bayağı bi yoruldum.En sonunda bujilerin çatlak olduğunu ortaya çıkardık.Ne kablolar değişmedi ne bobinler.Bujiler değişti sorun ortadan kalktı.Arkadaşım eğer opel yetkili serviste işlem yaptırdıysan sorunu gideremedikleri konusunda onları uyar.Olaya tepkisiz kalırsan daha neler değişir,cebinden ne paralar çıkar bilemem.Kolay gelsin.

empra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba,

AseSiNo: evet haklısın servisten ben garanti istedim adamlar 1997 model arabaya garanti veremeyeceğini her tarafı sensör olan arabanın nereden sorun çıkaracağını kestiremeyeceğini debimetrenin değişmesinin gerektiğini (300ytl) söylediler bende ERPAŞ'a güvenim kalmadığı için vazgeçtim.sorunda devam etmekte sıkışık trafikte devirde 1200 çıkıyor dur kalk, dip gaz yapınca normale dönüyor arıza kıl arıza herkese izah et sıkıldım tekleye tekleye kullanıyorum...arıza elektriksel mi? mekanik mi? vakit sorunum olduğu için gösteremiyorum bostancıda opel team varmış haftaya vakit bulursam gitmeyi düşünüyorum carbon clean deniycem buji anatarı alıp kendim yapabileceklerimi deniycem...

lelmas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.lelmas.com
Ayni Sorun Bendede Vardi Servise Goturdum Alete Taktilar Ve Direkt Sorun Yazdi Bilgisayarda Sorun Bi MÜŞÜrdÜ Ama Ne Hatirlayamiyorum.gaz MÜŞÜrÜmÜydÜ Sanirim...